PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator w lecie.



gramer
12-11-2010, 13:51
Witam.
Mam pytanie do osób, które posiadają działający rekuperator. Jak sobie Radzicie w lecie, gdy czasami fajnie jest otworzyć drzwi na taras czy balkon - rekuperator wtedy jest wyłączony?? Albo gdy jest jakaś impreza w ogrodzie i wskazana jest łatwa komunikacja z wnętrzem domu, czy każdorazowo zamykacie - otwieracie drzwi czy Macie na to jakieś inne rozwiązanie??
Z góry dziękuje za jakieś sensowne porady w tej kwestii.

gramer
12-11-2010, 15:02
Nie do końca chodziło mi o aspekt ekonomiczny tylko trochę bardziej o techniczny, wentylacja mechaniczna w założeniu ma być wentylacją zrównoważoną czy takie otwieranie okien, drzwi nie powoduje jakiś problemów technicznych w jej działaniu??

Liwko
12-11-2010, 16:06
Nie do końca chodziło mi o aspekt ekonomiczny tylko trochę bardziej o techniczny, wentylacja mechaniczna w założeniu ma być wentylacją zrównoważoną czy takie otwieranie okien, drzwi nie powoduje jakiś problemów technicznych w jej działaniu??

Jest tylko jeden problem. Gdy masz wentylację mechaniczną z rekuperatorem to latem podczas upałów masz wszystko pozamykane i nie nagrzewa ci się za szybko w chałupie. Gdy otworzysz okna czy drzwi tarasowe a wentylacja chodzi na lekkim nadciśnieniu to ten chłód z domu będzie ci uciekać i dom szybciej się nagrzeje. Rada. W upalne dni lepiej jest zamykać okna i drzwi a jeżeli już trzeba to wyłączać reku. Za to wieczorem gdy nie jest już gorąco nie ma żadnego problemu. Tyle teoria ale sam osobiście mam to gdzieś i tak jak przedmówca byle by zabawa była udana;)

kangaxx
12-11-2010, 21:43
żadne otwieranie drzwi czy okien nie zakłóci działania rekuperatora a jedynie wymuszoną wymianę powietrza, nie grozi to żadnymi skutkami tak więc pełny luzik

sentralix
18-11-2010, 11:38
Myślę, że ważne jest by nie otwierać okien w pomieszczeniach z wywiewem (kuchnia, łazienka), bo wtedy rzeczywiście zostaje zabużona cyrkulacja.

Liwko
18-11-2010, 11:41
Myślę, że ważne jest by nie otwierać okien w pomieszczeniach z wywiewem (kuchnia, łazienka), bo wtedy rzeczywiście zostaje zabużona cyrkulacja.

Zapewniam cię że nawet tego nie odczujesz.