PDA

Zobacz pełną wersję : Szyby samoczyszczące



zbigor
13-11-2010, 07:25
Witam
Czy któryś z renomowanych producentów oferuje szyby samoczyszczące do swoich okien? Chodzi mi o okna 3 szybowe.
Ma ktoś praktyczne doświadczenia w użytkowaniu ? Może ktoś ze sprzedawców sie wypowie jak to wychodzi cenowo do standardowych?
Widziałem kiedyś ten wynalazek w Niemczech w laboratorium Agrob Buchtal (producent płytek łazienkowych) i byłem pod wrażeniem.
Niemcy twierdzili że w wypadku szyb okiennych wystarczy je umyć raz na rok i będą czyste. Reszte załatwi deszcz i słońce.


pzdr
zbigor

lolek30
13-11-2010, 08:28
Witam
Czy któryś z renomowanych producentów oferuje szyby samoczyszczące do swoich okien? Chodzi mi o okna 3 szybowe.
Ma ktoś praktyczne doświadczenia w użytkowaniu ? Może ktoś ze sprzedawców sie wypowie jak to wychodzi cenowo do standardowych?
Widziałem kiedyś ten wynalazek w Niemczech w laboratorium Agrob Buchtal (producent płytek łazienkowych) i byłem pod wrażeniem.
Niemcy twierdzili że w wypadku szyb okiennych wystarczy je umyć raz na rok i będą czyste. Reszte załatwi deszcz i słońce.


pzdr
zbigor

jakiś czas temu to był hit :) teraz już nikt się na to raczej nie nabierze... daj se spokój i nie wierz w cuda a zaoszczędzisz troche pieniedzy i bedziesz spokojniejszy. To nie działa , przynajmniej w takim stopniu jak tego oczekujesz.

Sebxyz
13-11-2010, 09:03
[QUOTE=zbigor;4389059]Witam
Czy któryś z renomowanych producentów oferuje szyby samoczyszczące do swoich okien? Chodzi mi o okna 3 szybowe.
Ma ktoś praktyczne doświadczenia w użytkowaniu ? Może ktoś ze sprzedawców sie wypowie jak to wychodzi cenowo do standardowych?
Widziałem kiedyś ten wynalazek w Niemczech w laboratorium Agrob Buchtal (producent płytek łazienkowych) i byłem pod wrażeniem.
Niemcy twierdzili że w wypadku szyb okiennych wystarczy je umyć raz na rok i będą czyste. Reszte załatwi deszcz i słońce.

Witam.
Dwa lata temu kiedy kupowalem okna chcialem zamówić pakiet szyb samoczyszczących się. Sprzedawca powiedzial mi to co forumowicz zbigor. Nie oplaca się a efekty nie będą zadawalające. Aby szyba byla samoczyszcząca się musi dostać pewną ilość wody z opadu. Pod okapem to się nie sprawdza, ale okna dachowe to może?
Pozdrawiam
Sebxyz

finlandia
13-11-2010, 13:11
Szyby samoczyszczące idealne są na duże elewacje i ew. ekrany przydrożne:)
Warunkiem samoczyszczenia szyby jest : brud, słońce (którego promienie rozcząstkowują zanieczyszczenia na specjalnej powłoce) oraz deszcz /który to zmyje/.
Jeśli mój podręczy cennik nie ma błędu, to dopłata za metr kosztuje ok 130zł m2, co na nieduży dom z (ok 25m2 okien) to koszt ok 3 tys. zł.

MarkGyver
27-08-2013, 16:17
W tamtym roku szkliliśmy ścianę słupowo-ryglową takim właśnie szkłem. Ono nie tylko nie jest samoczyszczące, lecz jest wręcz niedoczyszczalne! Wygląda jak termofloat poddany działaniu czynników atmosferycznych. Nawet ślady po przyssawkach (niezbędnych przy tego typu pracach) zostały i nie da się ich niczym usunąć! Ten produkt to dno i wodorosty. A producent (wydawać by się mogło - najpoważniejszy producent szkła budowlanego w Polsce) wszystkiego się wypiera i opowiada bajki, próbując zrzucić z siebie winę za wyprodukowanie bubla. Sprawa najprawdopodobniej oprze się o sąd.

Charlie
27-08-2013, 22:03
W tamtym roku szkliliśmy ścianę słupowo-ryglową takim właśnie szkłem. Ono nie tylko nie jest samoczyszczące, lecz jest wręcz niedoczyszczalne! Wygląda jak termofloat poddany działaniu czynników atmosferycznych. Nawet ślady po przyssawkach (niezbędnych przy tego typu pracach) zostały i nie da się ich niczym usunąć! Ten produkt to dno i wodorosty. A producent (wydawać by się mogło - najpoważniejszy producent szkła budowlanego w Polsce) wszystkiego się wypiera i opowiada bajki, próbując zrzucić z siebie winę za wyprodukowanie bubla. Sprawa najprawdopodobniej oprze się o sąd.

Nie używa się ssawek do szklenia szyb z tego typu szkłem ( Bioclean lub Active ).
Dupa nie montażysta jesteś skoro takich zasad nie znasz a za robotę się bierzesz.
Szkło samoczyszczące jest z powodzeniem stosowane.

P.S. sprawę w sądzie przegrasz + wpadniesz w koszta wymiany szyb,których powłokę uszkodziłeś.

MarkGyver
31-08-2013, 21:40
Ja na swoje produkty udzielam instrukcji, żeby klient był zadowolony, no ale widocznie to ja jestem dupa, skoro sam takich wskazówek nie otrzymałem. Bardzo logiczne rozumowanie! I jeszcze czytam takie złote myśli w stylu "jesteś głupi, ale nie powiem ci dlaczego". Wiesz, siłą woli szyb wstawiać jeszcze nie potrafię, a warunków gwarancji producent przedstawić nie raczył. Zacieki przy uszczelkach skąd się wzięły - też z przyssawek?! A przepraszam; może uszczelka na listwie dociskowej nie powinna być gumowa?! A jeśli nawet - producent już na pewno nie powinien mnie o tym informować - bo i po co, prawda? Spychologia i zero odpowiedzialności. Gdybym ja stosował takie praktyki, już dawno poszedłbym z torbami.

Charlie
01-09-2013, 20:12
Smaruj reklamację do producenta - powinien użyć tzw. suchych uszczelek ( nie silikonowanych ) do tego typu szkła. Wżery/smugi są nie do usunięcia.
Szkło do wymiany w każdym razie bo silikon wchodzi w reakcję z powłoką tytanową. Także jak wymienisz uszczelki na odpowiednie to już będziesz wiedział jak je montować.
Zwróć uwagę producentowi żeby chłopaki w strefie szklenia nie posługiwali się ssawkami przy noszeniu szyby ze stojaka tylko użyli rąk w rękawiczkach !!! bo odciski palcy zostawią na powłoce tytanowej.
Klientowi przekaż, że ma myć szkło tylko wodą i miękką ściereczką.
P.S. Rozumiem, że jak będziesz montował przeszklenie ogniochronne to najpierw popytasz to tu to tam jak to zrobić !!! nie mówiąc o innych specjalistycznych szkłach czy konstrukcjach :)

MarkGyver
03-09-2013, 05:36
Dzięki. :) Nooo, bez przesady. Coś niecoś o tym wiem. Z tym, że producenci zawsze dbają o satysfakcję klienta i sami z siebie udzielają przeszkolenia, dlatego niedoszkolony na montaże nie jeździłem. Jak na złość, akurat tutaj - gdzie temat był wyjątkowo delikatny - producent wykazał się dziwną niefrasobliwością. Kłopotów nie zabraknie. :(

Charlie
03-09-2013, 08:19
Instrukcję obsługi powinieneś dostać od swojego dostawcy czyli producenta okien. Jego powinien poinstruować dostawca szkła i pewnie to zrobił. Tego natomiast instruuje producent czyli huta.
Gdzieś się przerwał łańcuszek pewnie u producenta okien - pracownik, który coś wiedział już nie pracuje a nowy nie kaman.
Dlatego musisz się sam dowiadywać - pytać i jeszcze raz pytać i czytać specjalistyczne materiały.
Was jest tylu, że nie do ogarnięcia.
Pozdrawiam

KajetanKajtek
04-09-2013, 07:40
Samoczyszczące szyby.... jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Dobrze mówią, daj sobie spokój.

finlandia
04-09-2013, 08:45
Instrukcję obsługi powinieneś dostać od swojego dostawcy czyli producenta okien. Jego powinien poinstruować dostawca szkła i pewnie to zrobił. Tego natomiast instruuje producent czyli huta.
Gdzieś się przerwał łańcuszek pewnie u producenta okien - pracownik, który coś wiedział już nie pracuje a nowy nie kaman.
Dlatego musisz się sam dowiadywać - pytać i jeszcze raz pytać i czytać specjalistyczne materiały.
Was jest tylu, że nie do ogarnięcia.
Pozdrawiam

Charli -
byś był świadomy jak wyglądają realia tych instrukcji:
- na prezentacjach pojawia się hasło "mamy szkło samoczyszczące".
- pojawia się odpowiednia dopłata w katalogu.
- i następuje cisza.
Żadnych więcej okoliczności towarzyszących.

Charlie
04-09-2013, 19:54
Dlatego ten co wie więcej wygrywa wyścig :)

MarkGyver
05-09-2013, 04:59
Gdzieś się przerwał łańcuszek pewnie u producenta okien
Jak pisałem wcześniej - jest to ściana słupowo-ryglowa. Produkowaliśmy ją sami, ale mniejsza o to. Szkło zamawiane było osobno, tyle że nie bezpośrednio od producenta. Ale z tego, co wiem, to producent nawalił, bo chyba nie przedstawił specyfikacji zamawiającemu. Teraz udaje fajnego i bombarduje nas mailami z instruktażem. Uszczelki są tłuste, bo zawsze takie są. Nikomu do głowy nie przyszło, że muszą być suche, choć na pewno dałoby się zamówić i takie. Tylko że mleko już się rozlało...

Charlie
05-09-2013, 23:16
Przez te uszczelki silikonowane to szkło samoczyszczące jest do wymiany - nic nie da wymiana maili :) Korozja powierzchni przez silikon z dnia na dzień będzie się powiększać a po deszczu wżerów przyrośnie w szybszym tempie.
To nie jest żadne tłumaczenie - Uszczelki są tłuste, bo zawsze takie są - mają być suche czyli nie silikonowane do tego typu szkła.

Masz jeszcze jeden argument - ślady po ssawkach :)

Angikla
12-05-2014, 13:22
:spam:

finlandia
12-05-2014, 13:35
Ja jestem przed zakupem szyb, rozważałam o tych samoczyszczących - na pewno mowa tu o łatwiejszym i rzadzyszm szyczeniu szyby ? :) znalazlam m.in. firmę która oferuje sprzedaż takich szyb XXXXXXXXXXXXX, czy ktoś może już kupował coś u nich i może powiedzieć coś więcej ?? :)
Poziom Twojej reklamy na forum jakiejś gazety był odpowiedni (tam napisałaś to samo), ale Murator to wyższa klasa i tu taki spam nie przechodzi więc musicie się postarać bardziej. Może wykupując oficjalną reklamę?

witek86
12-05-2014, 15:00
jak zwykle czujny:)
ja to nieraz mam dość tego forum a ty tyle obskakujesz:)

finlandia
12-05-2014, 17:54
jak zwykle czujny:)
ja to nieraz mam dość tego forum a ty tyle obskakujesz:)
Z jednego już się wypisałem, bo forum diametralnie zmieniło moją wypowiedź. Zwyczajnie zamiast ocenzurować odesłanie do lepszej od siebie konkurencji włożyli mi w usta tekst, że to wlaśnie ich forum polecam. Pokłóciłem się o to, bo jest to działanie naruszające prawa autorskie do wypowiedzi a przy okazji zwykłe kłamstwo na poziomie tych spamerów. Więc mi już lżej o jedno forum na ktorym i tak 95% to same mierne reklamy. Murator pod tym względem jest bardzo ok - administratorzy są czujni.

theme
27-05-2014, 10:12
Ja sam znalazłem "patent" na szyby prawie samoczyszczące. Jak Żona suszyła mi głowę, że trzeba umyć okna w domu to cichcem wysmarowałem je politurą do samochodów :). Efekt był piękny przez dłuższy czas.

PLUSY:
-deszcz ładnie schodzi i kropelkuje się
-niewielka ilość deszczu ładnie "myje" okno
-okna myłem 2x rzadziej niż normalnie

MINUSY:
-nakładanie i docieranie na poler politury
-pył z politury w całym domu - dodatkowa robota z odkurzaniem
-kolejne mycie to MORDĘGA, bo szyba jest tłusta jakby ktoś wysmarował ją smalcem