PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z płaszczem - obudowa rozbieralna?



brachol
14-11-2010, 16:17
Witam
Czy w przypadku zainstalowania kominka z PW trzeba zrobić jakąś łatwo rozbieralną obudowę? Pytam bo chciałem zrobić obudowę w ten sposób że po prostu chciałem wymurować z cegły prostopadłościan który stanowiłby obudowę kominka.

an-bud
27-11-2010, 06:29
Witam.
Zauważyłem ten temat wcześniej, ele z ciekawości czekałem czy i jak się rozwinie.
Można zrobić obudowę za kilkanaście tyś. zł. i za kilka miesięcy mieć małego peszka i pier.... zaworek, za pare zł, albo jakiś mały przeciek.
"Fajne" jest też dojście do zabudowanej "spłuczki" znaczy naczynia zbiorczego :yes:

Gruz z kominka może się przydać pod drogę dojazdową :yes:
Droższe obudowy staram się robić odstawialne.
Pozdrawiam.

bohusz
27-11-2010, 06:52
Tak to racja. Na wkładach z płaszczem wodnym warto pomyśleś o obudowie lekkiej, czyli wykonanej z lekkich materiałów.
Warto również zapewnić łatwy dostęp do wnętrza, nie powodujący ruinacji obudowy. Przecież obudowy na wkładach z płaszczem wodnym to praktycznie tylko efekt wizualny.
Główne ciepło "zabiera" woda.

Forest-Natura
27-11-2010, 10:47
Witam.
Niekoniecznie - wystarczy w odpowiednich miejscach zapewnić wygodne miejsca dostępu do rzeczy mogących się zepsuć, czy wymagających okresowych regulacji i konserwacji. Ot - drzwiczki rewizyjne, kratki, itp. Wszystko może być ładnie i ozdobnie wykonane, tak, ze nie rzuca się w oczy, lub wręcz przeciwnie - stanowi ozdobę kominka.
Ale i tak sprowadza to temat do wspólnego mianownika - zabudowa taka czy "siaka" musi być tak zrobiona by zapewnić dostęp do wnętrza przy tego rodzaju kominkach.
Pozdrawiam.

bizon_3
04-01-2011, 08:24
Witam, chciałem odświeżyć temat :)
Ja robię tak jak napisał Forest, czyli w miejscach niezbędnych robię kratki (np przy zaworze bezpieczeństwa), albo rewizję.
Ale mam pytanie, które mnie nurtuje.
Mam kominek Hajduka Vulcano WT 19kW. Płaszcz obłożyłem wełną z aluminium. Konstrukcje robię lekką z płyty G-K i również obkładam wełną.
Czy w takiej obudowie muszą być kratki wentylacyjne u dołu do schładzania obudowy w środku, czy wystarczą oprócz kratek przy zaworze bezpieczeństwa 2 kratki wentylacyjne przy samym suficie?

Pozdrawiam

an-bud
04-01-2011, 08:52
Witam, chciałem odświeżyć temat :)
Ja robię tak jak napisał Forest, czyli w miejscach niezbędnych robię kratki (np przy zaworze bezpieczeństwa), albo rewizję.
Ale mam pytanie, które mnie nurtuje.
Mam kominek Hajduka Vulcano WT 19kW. Płaszcz obłożyłem wełną z aluminium. Konstrukcje robię lekką z płyty G-K i również obkładam wełną.
Czy w takiej obudowie muszą być kratki wentylacyjne u dołu do schładzania obudowy w środku, czy wystarczą oprócz kratek przy zaworze bezpieczeństwa 2 kratki wentylacyjne przy samym suficie?

Pozdrawiam

Ciekawe czy przez kratkę dasz radę wymienić np: zaworek :cool:

Można odsuwaną obudowę jak te ponad 200 kg kamlota
http://lh6.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/TPv_W_LTufI/AAAAAAAAClk/cG3TPZlwl5k/s512/DSC01416.JPG


Kratki na dole też się mogą przydać

bizon_3
04-01-2011, 09:21
an-bud " Ciekawe czy przez kratkę dasz radę wymienić np: zaworek "

wymienić nie ale nacisnąć i sprawdzić poprawność działania zaworu bezpieczeństwa to raczej tak :)

Pozdrawiam