PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za izolację poziomą podłogi na gruncie.



marcin_cinas
15-11-2010, 18:35
Chce zorientować się ile należy zapłacić za zgrzewanie papy termozgrzewalnej do chudziaka. Powierzchnia podłogi ok. 160 m2 chce zrobić 2 warstwy papy. Podłoże przygotuje sam czyli wyczyszczę chudziak i zagruntuje dysterbitem 2x. Jaka jest rozsądna cena za taką usługę. Z innej beczki to jaką papę polecacie. Mój cel to ma być szczelnie sucho i bezproblemowo przez resztę mojego życia. Z góry dzięki za odpowiedz.

jar.os
15-11-2010, 20:39
jeżeli masz dysperbit na chudziaku to powodzenia z papą termozgrzewalną

Paweł i Ewa
18-11-2010, 21:42
jeżeli masz dysperbit na chudziaku to powodzenia z papą termozgrzewalną

Twoja odpowiedź niewiele wnosi nowego. Może napiszesz dlaczego tak pesymistycznie patrzysz na układ: chudziak - dysperbit - 2 warstwy papy?
BTW dołączam się do pytania o cenę położenia papy.

Paweł i Ewa
21-11-2010, 14:52
Chce zorientować się ile należy zapłacić za zgrzewanie papy termozgrzewalnej do chudziaka. Powierzchnia podłogi ok. 160 m2 chce zrobić 2 warstwy papy. Podłoże przygotuje sam czyli wyczyszczę chudziak i zagruntuje dysterbitem 2x. Jaka jest rozsądna cena za taką usługę. Z innej beczki to jaką papę polecacie. Mój cel to ma być szczelnie sucho i bezproblemowo przez resztę mojego życia. Z góry dzięki za odpowiedz.

Poryłem trochę w necie i na tej podstawie dogadałem z wykonawcą położenie dwóch warstw za 10 zł/m.kw.

marcin_cinas
21-11-2010, 19:20
2 warstwy za 10 zł to kurde tanio jakoś mi zawołał 8 zł za 1 warstwę + 1,5zł za gaz czyli 9,5zł za metr kwadratowy papy. i Ciężko chyba będzie taniej u mnie znaleźć.

Wódowlaniec
27-11-2010, 16:07
Myślę ,że za dwie warstwy to 15zł za m2 bez gazu.

CityMatic
27-11-2010, 19:16
Podłoże przygotuje sam czyli wyczyszczę chudziak i zagruntuje dysterbitem 2x.

Pod papę nie stosuje się Dysperbitu !
Jak już to :
http://www.icmarket.pl/images/icopal-siplast-primer-szybki-grunt-icmarket.JPG

Jeśli chcesz zastosować papę termozgrzewalną to coś o odpowiedniej grubości 4,2 mm - 5,2 mm, nie potrzeba aż 2 warstw bo po co? jedną a dobrze i będzie sucho.

marcin_cinas
28-11-2010, 20:26
Zdecydowałem się na papę Icopal Fundament Szybki Profil SBS jedna warstwa bo tak zaleca producent. Zagruntowane Visbit Eko. Siplast jest spoko ale niestety nie wolno go stosować wewnątrz budynku taką informację dostałem od doradcy technicznego Icopal a poza tym jest na bazie rozpuszczalników. Co prawda Visbit Eko od 3 lat nie ma też atestu na stosowanie wewnątrz ale kiedyś miał a zmieniły się przepisy i jest na bazie wody i prawie nie śmierdzi.

luka
17-02-2011, 22:21
Siplast jest spoko ale niestety nie wolno go stosować wewnątrz budynku taką informację dostałem od doradcy technicznego Icopal a poza tym jest na bazie rozpuszczalników. Co prawda Visbit Eko od 3 lat nie ma też atestu na stosowanie wewnątrz ale kiedyś miał a zmieniły się przepisy i jest na bazie wody i prawie nie śmierdzi.

Racja, racja z tym Siplastem, zastanawiam się tylko jak się to ma do tego rozwiązania (Icopalowskiego zresztą): http://www.architekt.icopal.pl/doc/swf/radon/r_223a.pdf

chyba, że w/w rysunek przedstawia np. garaż... :)