PDA

Zobacz pełną wersję : Nadzór Budowlany i nieszczelne szambo



JANK
17-11-2010, 07:18
Chcąc zadbać o środowisko naturalne i mniej o kieszeń sąsiada zgłosiłem do Nadzoru Budowlanego nieszczelne szambo. Miałem podstawy - przez osiem lat nie widziałem wozu asenizacyjnego u sąsiada. Trochę się zdziwiłem umorzeniem sprawy, ale większe moje zdziwienie uzasadnienie tegoż umorzenia : "Z prawidłowych zapisów kierownika budowy w dzienniku budowy jednoznacznie wynika, że zrealizowany zbiornik na nieczystości jest szczelny".
Co o tym sądzicie ? Jak można odwołać się od takiej decyzji aby ona była skuteczna ?

Cezar_Lublin
17-11-2010, 14:34
A co cie obchodzi szambo u sasiada? Zazdrościsz mu czy co?

piotrmak
17-11-2010, 16:47
JANK myślę, że najpierw spójrz na siebie. Zacząć trzeba od siebie. Nigdy w życiu nikogo nie podkablowałem i brzydzę się ludźmi takimi jak Ty

mikolayi
17-11-2010, 20:37
pomijam aspekty moralne
wywóz nieczystości powinien być poparty kwitkiem, że wóz zabrał tyle a tyle. szukaj organu, który sie zainteresuje brakiem kwitka.

nie interesujacym się szambem sąsiada zyczę bardzo głębokich wód gruntowych a nie życzę studni głębinowych. Cholery też nie życzę

wydział ochrony środowiska w urzędzie gminy/miasta, straż miejska/wiejska na początek powinno wystarczyć

JANK
17-11-2010, 21:34
... i brzydzę się ludźmi takimi jak Ty

Jeśli nic sensownego nie masz do napisania na ten temat to przynajmniej mnie nie obrażaj. Jak wybudujesz kiedyś dom i będziesz mieć studnię oddaloną 20m od nieszczelnego szamba sąsiada to może zmienisz zdanie.

Trociu
18-11-2010, 05:57
wywóz nieczystości powinien być poparty kwitkiem, że wóz zabrał tyle a tyle. szukaj organu, który sie zainteresuje brakiem kwitka.
A jest na to jakiś paragraf? Bo ja nie mogę się doprosić swojego szambiarza, aby mi wystawił kwitek. Zawsze mówi, że dowiezie przy okazji jak będzie na osiedlu. Sąsiad ma z nim takie samo utrapienie.

KrzysztofLis2
18-11-2010, 06:03
To mu zapłać też przy okazji, jak będzie na osiedlu...

aglig
18-11-2010, 07:36
A jest na to jakiś paragraf? .
Proszę bardzo paragraf. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
3b) pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi
.......
6. Nadzór nad realizacją obowiązków określonych w ust. 1-4 sprawuje wójt, burmistrz lub prezydent miasta.
.........
Art. 6. 1. Właściciele nieruchomości przy wykonywaniu obowiązku określonego w art. 5 ust. 1 pkt 3b obowiązani są do udokumentowania, w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez zakład będący gminną jednostką organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, przez okazanie takiej umowy i dowodów płacenia za takie usługi.

Cezar_Lublin
18-11-2010, 22:22
Jeśli nic sensownego nie masz do napisania na ten temat to przynajmniej mnie nie obrażaj. Jak wybudujesz kiedyś dom i będziesz mieć studnię oddaloną 20m od nieszczelnego szamba sąsiada to może zmienisz zdanie.

To trzeba było w bloku zamieszkać albo pomysleć jak sasiad. Jeżeli masz podstawy sądzic, że "gówna" sąsiada mają wpływ na twoją wodę zawsze mozesz zlecić badanie wody do sanepidu. Jednak śmiem sądzić, że woda bedzie jak najbardziej OK.

JANK
19-11-2010, 10:14
Kolego Cezar_Lublin zaczepki szukasz - ten tekst, który cytujesz wcale nie był skierowany do ciebie. Nie chce mi się z tobą dyskutować i mam prośbę abyś w tym wątku wiecej nie pisał.

sSiwy12
19-11-2010, 11:30
Tak sobie myślę, że wszystko kosztuje – także „dbanie o środowisko naturalne”.

Jeśli jesteś przekonany o swojej racji, zwróć się do inspektoratu, o przeprowadzenie ekspertyzy na „okoliczność” zmiany szczelności szamba po jego odbiorze.
W piśmie zadeklaruj się, że jeśli szambo odpowiada wymaganiom – opłacisz tą ekspertyzę.

Jest to najprostszy i bardzo skuteczny sposób załatwienia tej sprawy.

KrzysztofLis2
19-11-2010, 18:29
A na czym ta ekspertyza miałaby polegać?

Cezar_Lublin
19-11-2010, 22:28
Kolego Cezar_Lublin zaczepki szukasz - ten tekst, który cytujesz wcale nie był skierowany do ciebie. Nie chce mi się z tobą dyskutować i mam prośbę abyś w tym wątku wiecej nie pisał.

ok, nic nie bede pisał panie "naprawiam świat"

sSiwy12
20-11-2010, 09:15
A na czym ta ekspertyza miałaby polegać?

Np. na badaniu szczelności szamba do wyboru np. metodami „nieinwazyjnymi”:
- metodą wodną,
- georadarem.

KrzysztofLis2
20-11-2010, 20:22
Dzięki, ciekawiło mnie bardzo, jak to się technicznie robi. :)