PDA

Zobacz pełną wersję : OGRODZENIE,gdzie postawić,komu wierzyć?kogo winić?



pedzel0104
17-11-2010, 19:02
Witam,postaram się w skrócie opisać mój problem.
W lutym kupiłem działke(18ar+2ar pas rezerwowy na poszerzenie drogi)
Ponieważ było to pole orne podzielone 2 lata temu,słupków granicznych nie było(kupiłem 1 z 4działek przy drodze Powiatowej.
Zaczałem od razu załatwiać PnB i juz na mapce wys.cos mi nie pasowało.
PnB juz mam i chciałem zrobić ogrodzenie i tu jest problem gdzie?
Geodeta niedawno wkopał słupki i wyszło najgorsze,własciwa dzialka praktycznie dochodzi do skarpy przy drodze,a pas rezerwowy to skarpa i 2 m drogi powiatowej.
Odwiedziłem Zarzad dróg i byli wogóle zdziwieni że kupiłem dzialke która powinna być własnościa państwa(te 2ar)
Teraz pytanie gdzie postawić ogrodzenie?
-wg Zarzadu dróg 10m od osi jezdni(powołali się wypis z Planu zag.przest.
-wg mapki wys.w PnB gdzie zaznaczona jest Linia Rozgraniczenia Drogi
-wg granicy własciwej działki na której został naniesiony budynek

Inna sprawa czy geodeta dokonujący podziału nie popełnił błedu,a starostwo sie nie dopatrzyło,i tak się ciągnie(ręce opadają)
Z góry dziękuje za każda rade i pozdrawiam.

pedzel0104
17-11-2010, 19:26
Dodam jeszcze że gdy bede musial odsunąć sie 10m od osi drogi to strace ponad 2ar dzialki,a kazdy wie ile kosztuje ziemia(koło Krakowa)
I nie chodzi tu o przysł."miedze"poza tym dom przez architekta jest fajnie ustawiony a przy odsunieciu ogrodzenia wygłada duzo gorzej(bedzie za blisko)

aglig
18-11-2010, 07:50
Samo ci wyjdzie gdzie.
Zgodnie z prawem budowa ogrodzenia od dróg publicznych wymaga zgłoszenia w starostwie a starostwo sprawdza czy zgłoszenie jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego , jesli nie to wydają sprzeciw.