PDA

Zobacz pełną wersję : NORMALNO?? POTRZEBNA OD ZARAZ



1212xx
05-03-2004, 19:40
Proponuje czytac stare tematy, tam cos było a teraz kominy, piece, kominki, rekuperatory i itp, ciekawi mnie ilu z was wybudowało taki idealny dom z pompa cieplna, bateriami słonecznymi, kotłami po 10000zł, rekuperatory i systemy wentylacji po kilkanaście tysięcy, jak patrzę na otaczające mnie budowy to nic z tych rzeczy, a raczej normalne budynki bez takicch cudów na które 99 % inwestorów nawet nie popatrzy z braku kasy.

Cześc spadam z tego forum do normalności, nudzi mnie to okrutnie.

05-03-2004, 22:21
Zgadza sie .

lucky
05-03-2004, 22:44
Proponuje czytac stare tematy, tam cos było a teraz kominy, piece, kominki, rekuperatory i itp, ciekawi mnie ilu z was wybudowało taki idealny dom z pompa cieplna, bateriami słonecznymi, kotłami po 10000zł, rekuperatory i systemy wentylacji po kilkanaście tysięcy, jak patrzę na otaczające mnie budowy to nic z tych rzeczy, a raczej normalne budynki bez takicch cudów na które 99 % inwestorów nawet nie popatrzy z braku kasy.

Cześc spadam z tego forum do normalności, nudzi mnie to okrutnie.

Częściowo to masz rację. Moim zdaniem są dwie grupy inwestorow:
1. Budująca lub remontująca stare budy (tak jak ja)skromnie w miarę swoich możliwości finansowych (lub kredytowych) wychodząc z założenia że na "luksusy przyjdzie czas"
2. Budująca na pokaz "zastaw się a postaw się" którzy wszystko robią aby udowodnić sobie i otoczeniu że ich stać a kredyt to może przed emeryturą spłacą - luksusomania

Majka
06-03-2004, 08:31
Kocioł CO za 10tys, to wcale nie jakas nienormalnośc. Wszystko zalezy jak duzy budujesz dom. A tematy o nowinkach technicznych jak rekuperatory i pompy ciepla sa bardzo ciekawe nawet dla tych co nie zamierzają ich zastosować. Troche więcej wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.
Pozdrawiam znudzonych. Majka

EIMUND
06-03-2004, 09:43
Proponuje czytac stare tematy, tam cos było a teraz kominy, piece, kominki, rekuperatory i itp, ciekawi mnie ilu z was wybudowało taki idealny dom z pompa cieplna, bateriami słonecznymi, kotłami po 10000zł, rekuperatory i systemy wentylacji po kilkanaście tysięcy, jak patrzę na otaczające mnie budowy to nic z tych rzeczy, a raczej normalne budynki bez takicch cudów na które 99 % inwestorów nawet nie popatrzy z braku kasy.

Cześc spadam z tego forum do normalności, nudzi mnie to okrutnie.
Cóż, nie jestem typem forumowicza, który udziela się w wielu tematach. Lubie natomiast czytać to o czym inni pisali i PISZĄ teraz( nawet o bateriach słonecznych, rekuperatorach itp.), co więcej wydaje mi się to bardzo ciekawym zajęciem. A jeśli ciebie drogi 1212xx nudzi nasze forum, wracaj do reala, napewno nie będę za tobą tęsknił.

pozdr.

1212xx
06-03-2004, 11:11
Wszystko OK ale dlaczego tee tematy się powtartzają, dlaczego n.p.
brak tematu kotły i niech tam wszyscy pisza o tych kotłach ale dlaczego na 100 tematów 90 jest o kotłach solarach itp anomaliach budowlanych, każdy kto chce coś wiedzie nie czyta 38 stron ale 1 lub 2 brak tematu to już wali temat kocioł

Lukins
06-03-2004, 11:12
Nie, no troszkę racji w tym jest. Wszyscy mają głowę nabitą pompami ciepła, domami o idealnym k, rekuperatorami, solarami i innymi podobnymi bzdetami. Jednakowoż nie wszysycy to instalują. Ja spocząłem na porządnej kotłowni (32K PLN) oraz kominku z DGP (11K PLN). Na więcej mnie nie stać, powiem więcej, to i tak lekko przekroczony szczyt moich możliwości jeśli chodzi o system ogrzewania. Nie zainwestuję więcej w "steropian", nie zrobię superwentylacji z odzyskiem ciepła. Kupię sobie wygodną kanapę i zimne piwko. Oto co zrobię. Mój dom przetrwał pierwszą zimę (łagodną co prawda) i mam zamiar zacząć delektować się wykańczaniem go i doprowadzaniem ogródka do stanu używalności. Jeszcze w marcu stawiam grilla i włączam sprzęt na full. Dotąd mieszkałem w bloku, i mimo iż nie było źle, teraz widzę co to znaczy "wolnoć Tomku w swoim domku". I chyba mi się to jedwabiście podoba.

1212xx
06-03-2004, 11:15
Lenistwo i szaleństwo na punkcie ilości postów ogarnia co niektórych forumowiczów pioszą aby pisać, zmierzają do jakiś durnowatych rekordów z wpisami, to mnie śmieszy do łez bay

06-03-2004, 11:20
Lenistwo i szaleństwo na punkcie ilości postów ogarnia co niektórych forumowiczów pioszą aby pisać, zmierzają do jakiś durnowatych rekordów z wpisami, to mnie śmieszy do łez bay

infantylność na poziomie przedszkola bierze górę
kto ułoży wieksza wieżę z klocków :lol: :lol:
tez mnie to smieszy
pozdro dla normalnych

06-03-2004, 11:23
Nie, no troszkę racji w tym jest. Wszyscy mają głowę nabitą pompami ciepła, domami o idealnym k, rekuperatorami, solarami i innymi podobnymi bzdetami. Jednakowoż nie wszysycy to instalują. Ja spocząłem na porządnej kotłowni (32K PLN) oraz kominku z DGP (11K PLN). Na więcej mnie nie stać, powiem więcej, to i tak lekko przekroczony szczyt moich możliwości jeśli chodzi o system ogrzewania. Nie zainwestuję więcej w "steropian", nie zrobię superwentylacji z odzyskiem ciepła. Kupię sobie wygodną kanapę i zimne piwko. Oto co zrobię. Mój dom przetrwał pierwszą zimę (łagodną co prawda) i mam zamiar zacząć delektować się wykańczaniem go i doprowadzaniem ogródka do stanu używalności. Jeszcze w marcu stawiam grilla i włączam sprzęt na full. Dotąd mieszkałem w bloku, i mimo iż nie było źle, teraz widzę co to znaczy "wolnoć Tomku w swoim domku". I chyba mi się to jedwabiście podoba.

ale o co tobie chodzi???
zabardzo nie mogę zrozumiec twojej wypowiedzi???
chyba potrzebna mi przedszkolanak od zaraz!!!

1212xx
06-03-2004, 11:29
Prosze bardzo uspokujcie swe organizmy, spokojnie, wracajcie do NORMALNOŚCI, wyjdzie nam to wszystkim na zdrowie.

1212xx
06-03-2004, 11:35
Medal dla Beneta właśnie dzisiaj dokonał

10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000
wpis na forum

nastęny będzie "MEDAL SUPERBUDOWLAŃCA" za
10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000
i to już koniec, następne jest miejsce w odpowiedniej placówce zdrowia.

1212xx
06-03-2004, 11:44
Idę na rekord zostane GURU tego forum,

może lepiej iść na piwo, raczej tak zrobię

BAY, BAY, BAY,

Normalności nam trzeba , noprmalności.

Lukins
06-03-2004, 11:47
No tak, ale jest też zła wiadomość - bez zalogowania nitki z rekordu.

Lukins
06-03-2004, 11:48
Nie, no troszkę racji w tym jest. Wszyscy mają głowę nabitą pompami ciepła, domami o idealnym k, rekuperatorami, solarami i innymi podobnymi bzdetami. Jednakowoż nie wszysycy to instalują. Ja spocząłem na porządnej kotłowni (32K PLN) oraz kominku z DGP (11K PLN). Na więcej mnie nie stać, powiem więcej, to i tak lekko przekroczony szczyt moich możliwości jeśli chodzi o system ogrzewania. Nie zainwestuję więcej w "steropian", nie zrobię superwentylacji z odzyskiem ciepła. Kupię sobie wygodną kanapę i zimne piwko. Oto co zrobię. Mój dom przetrwał pierwszą zimę (łagodną co prawda) i mam zamiar zacząć delektować się wykańczaniem go i doprowadzaniem ogródka do stanu używalności. Jeszcze w marcu stawiam grilla i włączam sprzęt na full. Dotąd mieszkałem w bloku, i mimo iż nie było źle, teraz widzę co to znaczy "wolnoć Tomku w swoim domku". I chyba mi się to jedwabiście podoba.

ale o co tobie chodzi???
zabardzo nie mogę zrozumiec twojej wypowiedzi???
chyba potrzebna mi przedszkolanak od zaraz!!!

No to pewnie przedszkolanak przybędzie.

wg
06-03-2004, 12:11
Mnogość wątków jest w głównej mierze spowodowana beznadziejną wyszukiwarką na tym forum.
Drugi powód to dezaktualizacja niektórych informacji - np. ceny.

zezo
06-03-2004, 12:27
Sprzataczka potrzebna od zaraz - do posprzatania tego bałaganu na forum i do uporzadkowania istniejacych tematów.

zezo
06-03-2004, 12:37
Jestem za normalnością, czytając forum nie jeden forumowicz ma taki metlik w głowie że jest gorzej zielony niż był.

06-03-2004, 14:15
Nie, no troszkę racji w tym jest. Wszyscy mają głowę nabitą pompami ciepła, domami o idealnym k, rekuperatorami, solarami i innymi podobnymi bzdetami. Jednakowoż nie wszysycy to instalują. Ja spocząłem na porządnej kotłowni (32K PLN) oraz kominku z DGP (11K PLN). Na więcej mnie nie stać, powiem więcej, to i tak lekko przekroczony szczyt moich możliwości jeśli chodzi o system ogrzewania. Nie zainwestuję więcej w "steropian", nie zrobię superwentylacji z odzyskiem ciepła. Kupię sobie wygodną kanapę i zimne piwko. Oto co zrobię. Mój dom przetrwał pierwszą zimę (łagodną co prawda) i mam zamiar zacząć delektować się wykańczaniem go i doprowadzaniem ogródka do stanu używalności. Jeszcze w marcu stawiam grilla i włączam sprzęt na full. Dotąd mieszkałem w bloku, i mimo iż nie było źle, teraz widzę co to znaczy "wolnoć Tomku w swoim domku". I chyba mi się to jedwabiście podoba.

ale o co tobie chodzi???
zabardzo nie mogę zrozumiec twojej wypowiedzi???
chyba potrzebna mi przedszkolanak od zaraz!!!

No to pewnie przedszkolanak przybędzie.

kiepski ten "rzarcik" oj kiepski,
widze że w gorącym przypływie emocji wybełkotałeś bez obróbki logicznej co ci twoja propaganda do mózgu wtłoczyła, a nie brałeś pod uwagę że mogę być Kobietą.
Dzieworództwo sexmisja eeeee to już było.

06-03-2004, 14:18
No tak, ale jest też zła wiadomość - bez zalogowania nitki z rekordu.

przecie to podpucha frajerze :lol: :lol:
ale swoja droga generując odpowiedź będziesz miał szanse na I miejsce

Lukins
08-03-2004, 23:04
I zapewne na to liczę.

EIMUND
09-03-2004, 10:21
Litości!!!!! O co wam chodzi? Chyba pomyliliście tematykę?! W tym temacie nie chodziło chyba prześciganie się we wzajemnym obrażaniu tylko o wyrażanie opinii o forum.

Honorata
09-03-2004, 14:39
zgadzam się Eimund, ale ani autor watku ani przedmówcy opluwacze nie powiedzą tego co myslą pod swoim nickiem, anonimusy zawsze najbardziej flugają, a ja przez to ze zawsze wyrażam swoją opinię zalogowana dostaję często po głowie na tym forum, ale co mi tam, przynajmniej nie boję się tego co mówię

co do tematu, to kazdy szuka tego na czym mu zalezy, mierzi cię rekuperacja, pompy, docieplenia to..wybierz inny wątek albo sam załóż i poprowadź jaki tylko chcesz!

tak się składa, ze ja należę do tego grona zaliczanych przez autora wątku i jego popleczników do nienormalnych, ponieważ nie mam szansy na gazociag, więc wybieram solidne docieplenie, DGP i rekuperacje, mysle tez o solarze-wyzsze koszty inwestycji ale minimalne w użytkowaniu i jeżeli mój 150 metrowy domek na planie kwadratu z dwuspadowym dachem jest czymś niezwykłym i na pokaz to ja jestem królowa egipska!

tygrysek
10-03-2004, 16:53
A propo watkow to ten watek powinien znalesc sie w dziale psychologicznym. Tam duzo jest poirytowanych i watpiacych. Tak czy siak postawil on niejednego na nogi.

Lukins
12-03-2004, 14:10
tak się składa, ze ja należę do tego grona zaliczanych przez autora wątku i jego popleczników do nienormalnych, ponieważ nie mam szansy na gazociag, więc wybieram solidne docieplenie, DGP i rekuperacje, mysle tez o solarze-wyzsze koszty inwestycji ale minimalne w użytkowaniu i jeżeli mój 150 metrowy domek na planie kwadratu z dwuspadowym dachem jest czymś niezwykłym i na pokaz to ja jestem królowa egipska!

Mam wrażenie, że każdy w tym wątku mówi o innych sprawach. Niektórzy z przedmówców wyrażając swoją opinię bezpośrednio przelewają myśli na ekran, co skutkuje tym, że co bardziej "techniczni" nie łapią w lot. Nie jest to wartościowanie, ale często się z tym spotykam.

Mi na ten przykład chodziło o to, ile rozsądnych przemyśleń jest na temat opłacalności inwestycji, do osiąganych (później) oszczędności. Wiemy z doświadczeń forumowiczów na ten przykład, że docieplanie powyżej 20 cm "steropianu" jest niekorzystne z punktu widzenia ponoszonych kosztów do osiąganych korzyści. Zachwycamy się reku, solarami, ale przecież chodzi o to, aby nie popadać w szaleństwo. Istnieje na forum wątek po ilu latach zwraca się różnica pomiędzy piecem zwykłym a kondensacyjnym. Wychodzi na to, że około 15 lat. Solary - temat nr dwa. Jeden solar, to koszt ok. 5000 zł. Zazwyczaj potrzebne są dwa, a więc 10.000 zł. Kiedy się to zwróci? Nikogo nie osądzam, bo wiem, że wydatki (własne) są raczej mocno przemyślane, ale faktycznie w natłoku wątków dostrzegam nutę szaleństwa. Choć może w tym szaleństwie jest metoda?...