PDA

Zobacz pełną wersję : Prace wykończeniowe - mieszkanie



Krychlis
19-11-2010, 08:57
Witam Wszystkich,

Mam serdeczną prośbę o pomoc. Moja sąsiadka właśnie zmieniła mieszkanie na większe, całkowicie do remontu. Mieszkanie ma 72 m2. Prace zleciła pewnej brygadzie, która wg mnie zdecydowanie ją naciąga i wykorzystuje fakt, że im zaufała, nie lata za nimi z poziomicą, itp. Fachowcy przychodzą kiedy chcą, wychodzą kiedy chcą, żadnego wiążącego terminu kiedy zamierzają zakończyć remont. Szef brygady przed początkiem remontu, bez żadnych dokładnych pomiarów, itp. rzucił jej kwotą za cały remont ok. 12000 zł (a jednocześnie pan, który kładzie płytki w kuchni zażądał od niej dodatkowej zapłaty za cięcie płytek pod cokoliki przy podłodze - kiedy powiedziała mu, żeby cokoliki zrobił ze zwykłych, dociętych odpowiednio płytek, bo ona nie chce przepłacać za gotowe cokoliki). Dla mnie jest to kwota zdecydowanie zawyżona i wyssana z palca. Postanowiłem spróbować zebrać w całość wszystkie prace, które oni w tej chwili wykonują i wycenić je krok po kroku. Ale do tego potrzebuję Waszej pomocy; proszę prawdziwych fachowców i/lub osoby, które tych fachowców wynajmowały ile kosztują niżej wymienione prace za m2.
1) wstawienie okien z obróbką (wcześniej usunięcie starych okien):
2) montaż płyt G-K:
3) gładzie:
4) położenie kafelek:
5) skucie starych kafelek:
6) gotowe tynki:
7) usunięcie starych parkietów:
VIII) usunięcie starych ościeżnić:
9) montaż nowych ościeżnic drewnianych:
10) montaż paneli podłogowych + listwy:
11) malowanie ścian i sufitów:
12) biały montaż (kompakt, wanna, umywalka, itp.):

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i informację.

jar.os
20-11-2010, 21:50
12 tyś za kapitalkę na72 m to nie wiem czy nie za mało

mysza223
21-11-2010, 08:28
12 tyś za kapitalkę na72 m to nie wiem czy nie za mało

zdecydowanie za mało jak za kapitalkę

jar.os
21-11-2010, 10:00
w końcu ktoś kto wie że robota kosztuje, pzdr.

TomekBudujeDomek
21-11-2010, 10:22
W zeszłym roku kupiłem mieszkanie 50m2 do wprowadzenia - tylko wymiana 3 okien i odświeżenie. Wziąłem się za remoncik własnymi siłami, tylko okna mi zamontowano. Przerobiłem troszkę instalacje elektr, poprawiłem kuchnie, pomalowałem ściany, polakierowałem drewniane elementy. Wymieniłem kilka lamp, zamków w drzwiach, kontaktów oraz drobnych elementów. Gdy podsumowałem rachunki i paragony z Castoramy, wyło 12 tys. ;)
Wniosek: Diabeł tkwi w szczegółach.

wiesław1978
21-11-2010, 11:12
cena zaniżona żeby złapać klienta, a póżniej doliczają za najdrobniejsze szczegóły, co na końcu wyjdzie ze 2 albo 3 razy tyle. spisać umowe z ceną za całość, możliwe widełki to 10-15%.Przybliżony koszt robocizny przy takim zleceniu to min. 25-30tys.(firma płacąca podatki i zus).

Dominik bfc
21-11-2010, 22:16
12000 za deweloperski stan za ten metraż by było ok - może :)) za remont chyba przymało i napewno jej ta cena wzrośnie.pzdr

tobiaty
21-11-2010, 23:56
Podobny metraż, mieszkanie nowe - stan deweloperski zapłaciłem za robociznę około 45000 zł. Było trochę wyburzeń, kucia ekipa pracowała przez około dwa miesiące.