PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie



agathap
21-05-2002, 20:39
Czy zeby ogrodzic dzialke trzeba zawolac geodete, zeby dokladnie wytyczyl teren wg mapki geodezyjnej? Dodam, ze nie mozemy znalezc kamieni granicznych na dzialce, ale tez nie ma mozliwosci zagrodzenia czyjegos terenu, bo z tych stron co nie ma plotu jest po jednej stronie skarpa a z drugiej droga, ktora prowadzi tylko do naszej dzialki.

kodi_gdynia
22-05-2002, 06:22
Do ogrodzenia działki nie jest potrzebny geodeta, patrząc jednakże na twoją sytuację, w której nie możesz znaleźć kamieni to chyba nie obejdzie się bez tego pana. Koniecznie musisz znalaleźć kamienie w przeciwnym razie zawołaj geodetę. Tak czy inaczej kamienie będą ci potrzebne przy budowie domu /chyba że już go masz/, aby dokładnie wytyczyc budynek na działce.

Pozdrawiam

22-05-2002, 07:15
A propos tego tematu. Czy na ogrodzenie działki budowlanej jest potrzebne pozwolenie na budowę? Pytam, bo nie mam jeszcze pozwolenia na budowę, a w międzyczasie chciałbym zrobić ogrodzenie, żeby nie marnować czasu.

kodi_gdynia
22-05-2002, 07:43
Już mówiłem o tym aspekcie. Robiąc ogrodzenie z boków i od tyłu działki nie musisz mieć niczyjej zgody. Natomiast robiąc ogrodzenie od frontu musisz mieć zgodę twojego Urzędu.

Musisz zatem pobrać odpowiedni druk i wypełnić go. Pytania w stylu jakie ogordzenie jak wysokier, ile ma brama, furtka. Jakiś szkic może być odręczny itp.
Jeśli nikt do Ciebie się nie odezwie w ciągu 30 dni od złożenia wniosku możesz zacząć budować ogrodzenie od frontu.
Pozdrawiam

agathap
22-05-2002, 16:51
Dzieki za rady, zabieram sie ostro za szukanie kamieni :smile: Mam nadzieje, ze jednak sa.
Agata

kodi_gdynia
23-05-2002, 06:33
Kamienie być muszą. Szukaj dobrze i dokładnie. W końcu kupiłaś działkę, która ma jakieś granice. Kamienie mogą być przysypane, bądź tak jak ja miałem z jednym wyłamany przez orkę.

Ach taka rada jeśli już znajdziesz kamień, ale będzie budział twoje wątpliwości co do lokalizacji, to zawsze geodeci pod kamieniem instalują pustą zwykłą butelkę np. od oranżady. To nie żart. Tak jest naprawdę. Sam się o tym przekonałem w związku z przełamanym kamieniem.
Pozdrawiam

Agnicha1704
23-05-2002, 11:04
U mnie zamiast kamieni były paliki wbite w ziemię i już połamane. Gdyby nie pomoc geodetów z UM, od którego kupiłam działkę (musieli zrobić przekazanie) to nigdy nie znalazłaym swojej działki :eek:

agathap
23-05-2002, 17:31
W sobote zabieram sie za szukanie tych kamieni do upadlego i mam nadzieje, ze z rezultatem...