PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W TOCJACH pracownia ARCHON



Malybialy
21-11-2010, 20:33
Witam co myślicie o tym projekcie(: czy będzie drogi w realizacji?
Może ktoś już buduję wg. tego projektu?
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tocjach/m49ec22891f871

bowess
23-11-2010, 09:24
Jeszcze nie widziałam budowy według tego projektu, ale może ktoś się odezwie.

Dom o tradycyjnym wyglądzie, dość duży. Garaż ku przodowi bez wykorzystania przestrzeni nad nim. Zaletą może być osłanianie wejścia przed północnym lub północno-zachodnim wiatrem (jeżeli będzie z tej strony). Program użytkowy uważam za komfortowy, a sposób rozplanowania pomieszczeń znajomy z innych projektów Archonu. Do przemyślenia układ kuchni, likwidacja jednego z okien w dodatkowym pokoju na parterze i sposób doświetlenia schodów (może jedno okno połaciowe, może wejdzie okienko nad spocznikiem łatwiejsze do mycia).

Co do kosztów, to uważam, że przy budowie systemem gospodarczym te 280tys. z kosztorysu może być trochę za mało. Bezpiecznie byłoby mieć 320-330tys., jeżeli nie będzie etapowania i poddasze też ma być na gotowo.

Malybialy
25-11-2010, 14:00
Dzieki za zainteresowanie. Masz racje dom jest dosc duży, nie wiem czy nie za duży.

gosja
25-11-2010, 14:14
Dzieki za zainteresowanie. Masz racje dom jest dosc duży, nie wiem czy nie za duży.

jeśli mniejszy, to może M-131 z pracowni Konrada Matuszewskiego- piękny, z podobnym rozmieszczeniem pomieszczeń a jednak mniejszy i zgrabniejszy

http://www.konradmatuszewski.pl/projekty/2-projekty-gotowe-murowane/20-m-131

renia34
04-12-2010, 15:46
Witam
Jestem w trakcie budowy domu w tocjach bardzo mi się on podoba teraz będę stawiać parter

Piotr Biało
12-12-2010, 10:32
czesc mam na imie Piotr i wraz z małżonką mą Joanna:) wybudowalismy juz taki dom- "DOM W TOCJACH".
Tzn. stan surowy, otwarty, czekający na okna...
Nad garażem zrobilismy dodatkowe pomieszczenie, bedzie tam pralnia z suszarnia, na czesci może mini siłownia...hehe o ile bedzie sie chcaiło komus cwiczyc...
kontakt do mnie to np
[email protected]
gg 1392141

pozdrawiam

Piotr Biało
12-12-2010, 10:35
czesc Renia...ciesze sie, ze udało mi sie znalesc kogos, kto buduje taki sam dom...

Piotr Biało
12-12-2010, 10:50
witam.

Nad garażem można zrobic pomieszczennie z wyjsciem z łazienki- pralnio-suszarnia, mini siłownia, wstawiasz okna w dachu, kupujesz teleskop i masz centrum obserwacyjne;).
okno na klatce tylko dachowe, pojedyncze wystarczy, okno nad spocznikiem by sie zmiesciło, ale brzydko by sie komponowało z elewacja, wiec odpada.
kuchnia-mała, za mała- nie mielismy rady na nia:(
a okna w pokoju na dole nie zamurowalismy, bo by elewacja straciła wygląd...

koszty...hmm

bowess
12-12-2010, 12:33
Tak z ciekawości zapytam - trafiłam z wyceną, czy nie za bardzo?

Kuchnia jest nieduża, ale po tynkach i z okładziną podłogi będzie wyglądała na większą, więc nie martwcie się na tym etapie. Sama mam kuchnię 9,3m2 i dla mnie jest bardzo wygodna w użytkowaniu, ale umeblowanie wymagało dość dokładnego przemyślenia, żeby wszystko pomieścić tak, aby zawsze było od ręką, a nie na drugim końcu ciągu roboczego. :)

Uważam za duży minus projektu, jeżeli poprawa funkcjonalności niszczy rysunek elewacji. Moim zdaniem funkcjonalność powinna jednak mieć wyższy priorytet, a zadaniem architekta, jest taki dobór kształtów otworów okiennych, ozdób, podziałów optycznych, żeby i elewacja wyglądała ładnie. Jednocześnie pozytywnie oceniam Wasz decyzję o niezaburzaniu elewacji - rzeczywiście rezygnacja z któregoś okna wymagałaby dużych kombinacji, żeby wygląd był przynajmniej jako taki.

Piotr Biało
20-12-2010, 18:48
Nasz stan surowy, z biachodachówką, zamias dachówki, z oknami, bez drzwi wejsciowych, bramy garażowej i drzwi do kotłownii, które zostały zrobione zamiast okna to jakies 110 tys... No a kuchnia jest większa, bo projekt został powiekszony o metr, więc salon, jadalnia i kuchnia mają większa pow.. z umeblowaniem kuchni napewno bedzie sporo zachodu- no trudno. Pozdrawim