PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot kosztów poniesionych za przyłączenie do sieci gazowej



midbass
23-11-2010, 16:11
Witam.

Mam następujący problem. W maju 2009 r. zawarliśmy umowę z Maz. spółką gazownictwa o przyłączenie do sieci gazowej. Przedmiotem m.in. była budowa gazociągu dystrybucyjnego średniego ciśnienia 175 mb + przyłącze gazowe 5 mb (gmina Piaseczno, k. Warszawy).

Opłata którą ponieśliśmy za przyłączenie z uwagi na brak spełnienia warunków ekonomicznych przyłączenia wyniosła 50% całej inwestycji. Koszt dosyć poważny.

Dziś usłyszałem od sąsiadki z równoległej ulicy, że zawarła w tym roku identyczną umowę z tym samym podmiotem i ma nie ponosić prawie żadnych kosztów za budowę gazociągu itd. Gdzieś tam podobno zasłyszała, że przyczyną mogą być rzekome dofinansowania z unii do tego typu projektów od tego roku.

Czy coś wiecie na ten temat, skąd ta różnica, czy to prawda, a jeżeli tak to czy są jakieś szanse odzyskania/uzyskania dofinansowania części/całości naszego wkładu w tą inwestycję?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

prawdziwy.anika
23-11-2010, 18:48
jezeli sa to jakies pieniadze"unijne",sa zawsze opisane zasady ich przyznawania...
np u mnie czesc osob,ktore podpinaja sie do wodociagow musi robic wszystko na swoj koszt,a juz przylacza do nowych wodociagow wybudowanych po jakims tam roku finansowane sa z dotacji
wiec musisz sam sie zorientowac jak doplaty sa u Was rozdzielone,natomiast juz z gory mowie,ze szczerze watpie,aby obejmowaly one inwestycje juz zrealizowane