PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot kosztów poniesionych za przyłączenie do sieci gazowej / dofinansowanie z UE?



midbass
23-11-2010, 16:16
Witam.

Mam następujący problem. W maju 2009 r. zawarliśmy umowę z Maz. spółką gazownictwa o przyłączenie do sieci gazowej. Przedmiotem m.in. była budowa gazociągu dystrybucyjnego średniego ciśnienia 175 mb + przyłącze gazowe 5 mb (gmina Piaseczno, k. Warszawy).

Opłata którą ponieśliśmy za przyłączenie z uwagi na brak spełnienia warunków ekonomicznych przyłączenia wyniosła 50% całej inwestycji. Koszt dosyć poważny.

Dziś usłyszałem od sąsiadki z równoległej ulicy, że zawarła w tym roku identyczną umowę z tym samym podmiotem i ma nie ponosić prawie żadnych kosztów za budowę gazociągu itd. Gdzieś tam podobno zasłyszała, że przyczyną mogą być rzekome dofinansowania z unii do tego typu projektów od tego roku.

Czy coś wiecie na ten temat, skąd ta różnica, czy to prawda, a jeżeli tak to czy są jakieś szanse odzyskania/uzyskania dofinansowania części/całości naszego wkładu w tą inwestycję?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

midbass
12-11-2012, 21:35
Podbijam temat. Chociaż stary, to wciąż aktualny. Sąsiadka twierdzi, że faktycznie nic nie zapłaciła. Czy jest szansa, żebyśmy jeszcze mogli coś odzyskać z naszego wkładu?
Od czego zacząć? Dziękuję.

KrzysztofLis2
13-11-2012, 07:46
A nie lepiej zadzwonić do dostawcy gazu, zamiast pytać na forum?

aglig
13-11-2012, 08:06
. Czy jest szansa, żebyśmy jeszcze mogli coś odzyskać z naszego wkładu?
.
Nie masz szans na odzyskanie wkładu.

midbass
14-11-2012, 00:28
Nie masz szans na odzyskanie wkładu.

czy mogę prosić o dwa zdania dlaczego nie? dzięki.

aglig
14-11-2012, 11:16
czy mogę prosić o dwa zdania dlaczego nie? dzięki.
Zdanie 1 : Z tego samego powodu co "prawo nie działa wstecz"
Zdanie 2: UE przyznaje pieniądze na konkretne działania z konkretną datą kwalifikowalności wydatków, ( czyli od - do)

midbass
15-11-2012, 23:38
ok. dziękuję.