PDA

Zobacz pełną wersję : Lustro weneckie w drzwiach zewnętrzych



dampel
23-11-2010, 21:55
Mam pytanie co do tego typu szyby, zamówilem drzwi zewnętrzne z szybkami z "lustra weneckiego" z dostawka. Na dostawce z zewnątrz jest lustro weneckie wewnątrz szyba zwykła, a na skrzydle drzwiowym z zewnątrz szyba, w środku lustro weneckie....
Jak powinno być? Moze ktoś wie?? Mi sie wydaje ze na obu powinno na zewnątrz lustro weneckie w srodku szyba, tak zeby wnetrza szyby z zewnątrz nie bylo widać, czyli tak jak na dostawce.... A poza tym, na obu ( na dostawce i na skrzydle drzwiowym) powinno byc tak samo, mam racje??

Charlie
23-11-2010, 21:56
masz rację - reklamuj .

dampel
23-11-2010, 22:59
masz rację - reklamuj .
jaka mam podać podstawę?, bo prod mówi, że tak ma ... Jutro montaż, muszę go wstrzymać, tylko co powiedzieć, dlaczego?

dampel
24-11-2010, 00:18
http://picasaweb.google.com/dampeli/Drzwi02?authkey=Gv1sRgCKHU8unorf2LdA#5542904796826 931186
tak to wygląda, nie wiem czy widać dobrze.... hmmm
w dostawce nie widać ramki, a w skrzydle juz tak :(

Charlie
24-11-2010, 08:44
co to za tłumaczynie, że "producent tak ma". Pomylili się przy szkleniu w fabryce drzwi i tyle - to bardzo popularny błąd. Trzeba wyszklić szybki w drzwiach, odwrócić je i zaszklić ponownie i po problemie.

Powód reklamacji:
1/ brak jednorodności reflex-u w całej konstrukcji drzwi - de facto w naświetlach bocznych masz większy reflex niż w skrzydle drzwiowym. Dodatkowo w skrzydle masz tzw. telewizor - widać ramkę dystansową.
2/ różnica w odcieniach szkła - naświetla versus skrzydło.

Zadaj pytanie dostawcy jeśli to drzwi zewnetrzne: czy szkło releksyjne jest hartowane ? Jeśli nie to występuje duże ryzyko, że szybki popękają na elewacjach szczególnie wschód, zachód, południe. Pólnocna strona raczej nie - brak słońca. Ten typ szkła ( 8% transparencji) ma niesamowitą absorpcję ciepła i powinno wzmocnić się jego strukturę w procesie hartowania !

dampel
24-11-2010, 18:59
Bardzo dziękuję za pomoc, zobaczymy co zdziałam.

finlandia
26-11-2010, 17:11
Też bym reklamował, tzn. nie widziałbym przeszkód by składać reklamację w imieniu klienta i oczekiwałbym że firma to poprawi. Zdarzyło mi się już kiedyś coś podobnego ze szkłem satynowym i bez problemu serwis zrobił to po montazu, na budowie.
Z tym że w drzwiach tej konkretnej firmy... no szlag mnie trafia jak widzę u nich w klamkę przeznaczoną do drzwi wewnętrznych :(.