PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocenę projektu i rady



JK2010
23-11-2010, 23:30
Projekt Z108:

http://www.z500.pl/projekt/z108.html


Szukałem długo i przechodziłem przez różne fazy (fazę dworkową z gankiem też).
Wydaje mi się jednak, że Z108 to jest to.
Jednak nie mam żadnego doświadczenia w budowaniu dlatego proszę o pomoc.
Jakie ten projekt ma słabe strony?
Z góry dzięki.

JK2010
24-11-2010, 15:10
Taki nie ciekawy projekt, że nie ma oczym pisać?

dorben
24-11-2010, 15:44
hej, to moze ja zacznę - bryła bardzo mi sie podoba - moj styl, góra fajna, natomiast co do dołu:
30 m na salon z jadalnią - więc sam salon to bedzie pewnie ok. 22-24m - to jest bardzo mało. Wiem o czym mowię, bo sami mamy podobnie - na papierze wyglądało super, ale jak powstały ściany - ciasno-dosłownie duży pokój w blokowym mieszkaniu (ostatecznie zrezygnowalismy z kominka, zeby zyskac przestrzeń). Druga ważna rzecz-pomieszczenie gosp. 6,6m - przy braku piwnicy to niewiele - wstawisz piec, odkurzacz, zasobnik na wode + rowery i nic wiecej nie wcisniesz. No chyba ze planujesz jakis domek gospodarczy w ogrodzie czy cos. pozdr

oresund
24-11-2010, 19:24
Taki nie ciekawy projekt, że nie ma oczym pisać?

na czym ci zalezy? duzym mieszkaniu, garazu?
czy zapieprzaniu z małym ogródkiem?

JK2010
25-11-2010, 21:41
na czym ci zalezy? duzym mieszkaniu, garazu?
czy zapieprzaniu z małym ogródkiem?

Nie rozumiem.

A gyby tak zlikwidować pomieszczenie gospodarcze w kuchni i przesunąć kominek w stronę kuchni? Salon powiększyłby się.

bowess
26-11-2010, 09:01
Uważam, że projekt ciekawy, a zależnie od trybu życia mieszkańców może być trafiony lub nie. Część dzienna jest podzielona optycznie i trochę fizycznie przez pomieszczenie gospodarcze, którego lokacja ma taki plus, że może ono pełnić też funkcję spiżarni, bo kocioł gazowy nie zajmie dużo miejsca i szafka czy półki na słoiki i rzadziej używane akcesoria kuchenne się zmieszczą. Podzielenie przestrzeni ma swoje plusy i minusy. Czytelne rozdzielenie funkcji - tu jadalnia, tam wypoczynek (20m2 to niemało na taką część, choć ogólnie w stosunku do powierzchni domu to wychodzi skromnie), kuchnia ni to otwarta, ni to zamknięta. Rozważałabym tylko układ zlewozmywak - kuchenka, żeby były mniej widoczne lub niewidoczne z kanapy. U mnie oba są za ścianką osłaniającą ciąg roboczy, więc z pokoju nie widać garnków i zawartości zlewu. Minusem takiego układu części dziennej jest mniejsza elastyczność przy próbie organizacji np. przyjęcia na kilkanaście osób, bo trochę dziwnie byłoby posadzić 6 gości w jadalni, a 10 w salonie. :) Zależnie od zwyczajów imprezowych gospodarzy może to być utrudnienie ale i wcale nie musi. Drugie pomieszczenie za garażem uważam za wystarczające, chyba, że ktoś ma wyjątkowo miejscożerne hobby, no ale jest przecież pokój nad garażem. Poddasze fajne.

Ogólnie wyszło, że dom ma mieć bliżej 160m2 użytkowej. Nie ruszałabym p.g. przy kuchni i salonie, bo to duża rewolucja z kominem i w instalacjach - projekt CO praktycznie od nowa. Jeżeli salon faktycznie za mały, to może jeszcze jakiś inny projekt wchodzi w grę? Elewację zawsze można zrobić na wzór jakiejś, która się szczególnie podoba
Dla porównania rzut parteru Z40 - ponad 40m2 mniej, a o ile przestronniejsza część dzienna.
http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F40%2Frzuty%2Fz40_rzut1_0. jpg&slash&size=300
A co z samochodami? Garaż może być na 1 auto, czy byłby adaptowany na 2?