PDA

Zobacz pełną wersję : mechanizm otwierania górnych okien z dołu



anika22
25-11-2010, 09:20
Poszukuję mechanizmu, który można zamontować w oknie umieszczonym pod sufitem (normalne okno na ścianie, nie dachowe). Nie mam możliwości otwierania tego okna, muszę wchodzić po drabinie. Wiem, że w szkołach są takie mechanizmy w salach gimnastycznych. Jak tego szukać, gdzie i jak to się nazywa?

lolek30
25-11-2010, 10:16
Poszukuję mechanizmu, który można zamontować w oknie umieszczonym pod sufitem (normalne okno na ścianie, nie dachowe). Nie mam możliwości otwierania tego okna, muszę wchodzić po drabinie. Wiem, że w szkołach są takie mechanizmy w salach gimnastycznych. Jak tego szukać, gdzie i jak to się nazywa?

To jest mechanizm otwierania naświetla i można by coś takiego zamocować pod warunkiem że masz to okno RU albo U . Przy oknie tylko otwieranym to tego nie widzę.
Szukać w firmach okiennych albo u producenta Twoich okien. Z tego co wiem to firma GEZE takie coś produkuje.

finlandia
25-11-2010, 10:21
Nazywa się to : zamykacz naświetli, zamykacz lufcikowy, zamykacz uchyłu z poziomu podłogi itp.
Inni użyją nazw producentów : GEZE lub HAUTAU - zdaje się że to dwóch niemieckich potentatów na rynku. Do kupienia w firmach zaopatrujących producentów okien (czyli u producentów okuć) lub hurtowniach typu VBH, LOB i itp.
Ale - jesli nie jesteś majsterkowiczem - to zdałbym się tu na pomoc producenta okien - dostawcy, bo to on może pomóc właściwie dobrać i zamontować ten mechanizm.

Charlie
28-11-2010, 12:41
To jest mechanizm otwierania naświetla i można by coś takiego zamocować pod warunkiem że masz to okno RU albo U . Przy oknie tylko otwieranym to tego nie widzę.
Szukać w firmach okiennych albo u producenta Twoich okien. Z tego co wiem to firma GEZE takie coś produkuje.

pytaj o "system otwierania górnego naświetla" - polecam firmy HAUTAU lub GU.
Finlandia ma rację - system ten zabezpiecza tylko funkcję UCHYŁ.

IVO333
28-11-2010, 13:22
Jeśli zaś kwestie estetyczne (czyli dźwignia i przeniesienie napędu zamocowane na ścianie) są ważniejsze niż cena to zainteresuj się E-Tec Drive Roto, cały mechanizm jest w okuciu sterowany pilotem.

Pozdrawiam