PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały do pracy inżynierskiej



krycha_6661
25-11-2010, 12:01
Witam!

Mam na imię Krystian, studiuje na Politechnice Krakowskiej, na wydziale inżynierii i technologii chemicznej. Obecnie jetem na III roku. Zamierzam pisać prace inżynierska dotycząca alternatywnych metod ogrzewania budynków, najlepiej budynków pasywnych, interesuje sie tym hobbystycznie. Związku z tym poszukuje materiałów do napisania pracy. Interesują mnie domy ogrzewane pompą ciepła, z zainstalowanym rekuperatorem jeśli bedzie posiadał GWC tym lepiej.

Na początek potrzebuje:
-projekt domu
-projekty instalacji
-rachynku za prąd w celu analizy
-dane techniczne urządzenia, ale to pewnie zdobęde od producenta.

Najlepiej gydby budynek był użytkowany już przez rok, by móć przeanalizować dokładnie koszty ogrzewania i porównać z konwencjonalnymi metodami ogrzewania.

Dokładny temat pracy jeszcze nie jest ustalony, jestem na etapie 'negocjacji' z promotorem :)

Będę wdzieczny za pomoc, jak narazie firmy do których pisałem odprawiał mnie z kwitkiem.

Pozdrawiam,
Krystian

ddoommiinniikk
25-11-2010, 17:25
Przeczytaj ten dział szczegółowo, porozmawiaj z aktywnymi użytkownikami tego działu; będziesz miał dużo większy ogląd na sprawę i będziesz wiedział jakie pytania zadawać.

krycha_6661
25-11-2010, 18:00
Czy ja napisałem coś nie wyraźnie? Prosze o kontakt w celu otrzymania materiałów dotyczących istniejacego już budynku.

Poszukuje materiałów, nie musze zadawać pytań na forum, bo interesuję się ekologicznym budownictwem.

Margoth*
25-11-2010, 19:07
Z takim podejściem to chyba nie uzyskasz tutaj pomocy.

orko
25-11-2010, 21:21
No cóż takich teraz mamy studentów.
Żenada.

krycha_6661
25-11-2010, 21:43
Wydaje mi się że prośba o udostępnienie konkretnych materiałów jest dość precyzyjna i widoczna dla aktywnych użytkowników forum.
Nie szukam wiedzy na forum, tylko konkretnych danych, które wykorzystam w swojej pracy.

KrzysztofLis2
26-11-2010, 09:30
Za moich czasów jak się żebrało o dane to się wysyłało konkretne zapytanie do konkretnej osoby, która mogła mieć te dane, a nie umieszczało ogłoszenie w takiej formie...

Szukaj dalej, powodzenia. :)

krycha_6661
26-11-2010, 12:53
Wysłałbym, gdybym tylko znał kogoś kto taka instalacje posiada, jak pisałem firmy odsyłaja mnie z kwitkiem.

Mam nadzieje że sie uda, prędzej czy później.

ddoommiinniikk
26-11-2010, 19:50
Te same elementy składowe można zastosować w ogrzewaniu domu energooszczędnego jak i nieenergooszczędnego. Nie ma właściwie jakichś specjalnie dedykowanych systemów grzewczych domu energooszczędnego.
Piszesz, że interesujesz się tym tematem, ale z twoich wypowiedzi to nie wynika. Są tu na forum aktywni uczestnicy, którzy zbudowali dom energooszczędny i w nim mieszkają. Znajdź ich, przeczytaj ich posty, poznaj ich filozofię, poznaj ich odczucia powstałe przy eksploatacji popełnionych przez nich domów. Zobacz jakie elementy systemu grzewczego - aktywne i bierne - zastosowali w swoich domach, jakie konkretne modele urządzeń wybrali. Zrób to, a poczujesz się lepiej... To forum naprawdę pomaga...

krzysztof czajka
29-11-2010, 19:43
ja takie mam wrażenie, że ty nie prosisz tylko żądasz:P

krycha_6661
01-12-2010, 19:58
Udało mi się znaleźć odpowiedni budynek, mimo że nie jest to osoba z forum. Ale na forum także znalazły sie osoby, które wykazały chęć udzielenia pomocy. :D

Do napisania pracy jeszcze długa droga, ale wreszcie machina ruszyła. :)

Yarecky
02-12-2010, 09:50
Ja tam sam pisałem pracę dyplomową, a nie przy pomocy jakiejś machiny.

orko
03-12-2010, 13:51
Ja tam sam pisałem pracę dyplomową, a nie przy pomocy jakiejś machiny.
Czyżby?
Zatem męczyłeś się bez pomocy komputera czy choćby maszyny do pisania?

krycha_6661
03-12-2010, 17:23
Panowie :D Pisząc "machina ruszyła" miałem na myśli, że mogę rozpocząć pisanie pracy :) O ile pisanie ręczne można by jeszcze w dzisiejszych czasach jakoś przełknąć (nie w moim przypadku, bo czasem nie potrafię rozczytać tego co sam napisałem) :D Ale obliczanie pewnych rzeczy samemu od dechy do dechy jest bezsensu, bo dlaczego mamy nie korzystać z programów, nad którymi ktoś pracował by ułatwić nam obliczenia.

Nie popadajmy w paranoje, liczenie choćby strat cieplnych domu samemu mija się z celem, tym bardziej że jest masa oprogramowania darmowego i płatnego, które wykona to za nas. Jednak wypada znać podstawy na jakich takie programy się opierają.