PDA

Zobacz pełną wersję : Dach, punkt rosy na deskach, dawać wełnę?



Kusch
25-11-2010, 17:24
Witam. W wrześniu robiłem dach, tak dobrze przypuszczacie, z mokrych desek. Do teraz trochę przesechł, ale po przymrozku deski zrobiły się strasznie mokre (różnica temperatur, wnętrze +15C na zewnątrz lekki minus). I teraz mam dylemat dawać wełnę, żeby zmniejszyć różnice temperatur i wytrącanie się pary na deskach? Boję się, że do wiosny deski mi całkowicie zgniją (już pojawił się jakiś meszek mimo impregnacji). Z drugiej strony obawiam się, że pomiędzy deską a wełną mimo pozostawienia szczeliny (4cm) wyrośnie mi jakaś forma życia. Co radzicie?

Wojtek.

orko
23-12-2010, 17:39
Czekać aż deski wyschną - do lata!

Rom-Kon
26-12-2010, 07:43
....różne dziwne formy życia tylko czekają na tą welnę... jeśli ją dasz to coś może wypełznąć spod niej i zacznie Cię gonić po poddaszu... w takim stanie lepiej poczekać do wiosny... i nie ogrzewaj poddasza bo jeszcze bardziej zawilgocisz deski... wentylacja i jeszcze raz wentylacja!!!

s9 pat
06-01-2011, 12:05
Nieco odswiezę i mam zapytanie :

Zakupilem stara 1 pietrowa kamieniczkę. przed nami wiadomo teraz sporo wykonczen, kucia itp. litry wody. wiec o docieplaniu wełna oczywiste, trzeba czekac. JEdnak CO mozna robic zeby efektywnie wykorzystac czas? Mam do dyspozycji 7 pracowników i trzeba im mądrze rozdzielić zadania. Dach wymaga wymiany kilku desek co tylko jak pozwoli pogoda od razu zrobimy. Myslalem żeby oczyscic deski druciakiem od spodu i poimpregnowac. druga sprawa - procz zastoowania tej "inteligentniejszej" folii nie mam mozliwosci uzycia membrany - bo dech zrywac nie będe. Czy mozna dac cos pozytecznego na styku wełna - deski? ?

Konto usunięte_12*
06-01-2011, 12:42
Czekać aż deski wyschną - do lata!

...i wtedy naprawdę zaimpregnować te deski (choćby tylko spryskiwaczem ciśnieniowym od spodu), bo impregnacja mokrych desek, to nieporozumienie :yes:

jozek131
09-01-2011, 20:59
... wełnę można zastąpić pianką poliuretanową paro przepuszczalną która przyklei się do wilgotnych desek i jak deski wcześniej były impregnowane to grzyb sam zniknie bo jak on niema odpowiednich warunków to sam zginie