PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja bramy Hormann - szpara na górze, na środku



lukz
27-11-2010, 12:41
Witam,
Mam następujący problem z moją bramą segmentową Hormann z napędem Supramatic: po zamknięciu przy górnej krawędzi zostaje 0,5 - 1 cm szpara (od środka widać w tym miejscu światło słoneczne). Boki bramy dochodzą do końca i tam szpary nie ma, natomiast na środku, tam gdzie brama jest ciągnięta, nie dochodzi ona do końca. Przeprowadziłem ponowne programowanie położeń skrajnych bramy, jednak nie przyniosło to efektu. W czasie nauki, gdy brama uczyła się położeń skrajnych, brama była domykana do końca, tak, że szpara znikała. Niestety gdy już uruchomiłem ją w trybie normalnej pracy, problem pozostał. Co ciekawe brama przy zamykaniu domyka się prawie do konca, tak że szpary nie ma lub jest ona bardzo mała, po czym odbija o około 0,5 cm i dopiero w takim położeniu silnik się zatrzymuje.

Czy kotoś z Was wie, jak można usunąć ten problem? Dodam, że próbowałem rozwiązać to, poprzez przesunięcie na prowadnicy ogranicznika krańcowego "Baram zamknięta", ale to też nic nie pomogło.

Z góry dziękuję z pomoc,
Łukasz

bwojtek
27-11-2010, 12:48
Boki bramy dochodzą do końca i tam szpary nie ma, natomiast na środku, tam gdzie brama jest ciągnięta, nie dochodzi ona do końca.
Najprawdopodobniej masz krzywe nadproże - w części środkowej jest "wklęsłe na zewnątrz". Możesz to sprawdzić długą łatą, cienkim sznurkiem, laserem czy co tam jeszcze wymyślisz ;)

lukz
27-11-2010, 21:02
Najprawdopodobniej masz krzywe nadproże - w części środkowej jest "wklęsłe na zewnątrz". Możesz to sprawdzić długą łatą, cienkim sznurkiem, laserem czy co tam jeszcze wymyślisz ;)

Nadproże jest proste. Kiedyś brama działała dobrze i szczeliny nie było. Po 2,5 roku coś się w niej rozregulowało...

Megana
30-11-2010, 09:22
lukz mamy bramę no-name z OBI ale w opisach i etykietach napisane, że to Hormann. Segmentowa z napędem. Mamy ją od około roku i ostatnio zauważyłem podobny objaw jak u Ciebie. Nie miałem czasu z tym powalczyć - jedynie widzę, że monterzy (robili fuchę) to poszli na skróty. np. "nie wiadomo po co producent przewidział 3 śruby mocujące jak jedna też trzyma". Mam nadzieję, że jest tam jakaś możliwość regulacji i dociśnięcia górnej części do nadproża (u mnie głównie w lewym górnym rogu widzę taki efekt). Jak coś wymyślę to się podzielę "wiedzą" :)
Pozdrawiam
Michał

bwojtek
30-11-2010, 10:08
Nadproże jest proste. Kiedyś brama działała dobrze i szczeliny nie było. Po 2,5 roku coś się w niej rozregulowało...
Jak szeroka jest ta brama? Sprawdzałeś czy w takim razie górna sekcja bramy nie jest wygięta do wewnątrz?

lukz
13-12-2010, 14:51
Brama ma około 5,3m szrokości. Ponieważ nadproże jest proste, boki dochodzą do nadproża, a środek nie dochodzi, więc wychodzi, że wygina się sekcja bramy. Podczas programowania bramy ta szpara na moment znika podczas "testowego" przejazdu bramy, jednak zapamiętywany program nie dopycha jej tak mocno i szpara zostaje...

compi
19-12-2010, 15:21
Trochę walczyłem z ustawieniami swojej z napędem Promatic, tym wolniejszym i w instrukcji masz opis jak wzmocnić siłę docisku przy zamykaniu. Trzeba tam o kilka stopni śrubokrętem przesunąć potencjometr. Ja w pewnym momencie już odpuściłem uczenia na nowo tej bramy bo zauważyłem, że pomimo ustawiania skrajnego ogranicznika napęd trzyma uparcie stare parametry.