PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Eurocolor zamiast Jezierskiego?Czy ktos cos wie na temat tych pierwszych???



hazeleyes1982
27-11-2010, 20:47
Witam wszystkich. Jak w temacie. Bylismy zdecydowani na Jezieskiego, ale sam przedstawiciel skutecznie nas zniecheca podajac niekonczace sie terminy i pogorszenie sie ich jakosci. W zamian oferuje okna Eurocolor, o ktorych informacji nie znalazlam nigdzie-nawet na FM. Mamy w domu duze przeszklenia i boimy sie zaufac firmie, o ktorej nic nie wiemy. Napiszcie, prosze, czy ktos ma i jak sie sprawdzaja.

Charlie
27-11-2010, 22:05
nie słyszałem złego słowa na temat Eurocolor.

agagrusz
28-11-2010, 08:19
Witam,
my też mamy etap okien, robiliśmy wycenę Eurocolor - wyszło drożej niż w Jezierskim.
Znajomi od roku mają okna Eurocolor, jak na razie są bardzo zadowoleni, zresztą to za ich namową się nimi interesowaliśmy.
Pozdrawiam

IVO333
28-11-2010, 12:24
Eurocolor jest popularny na Śląsku, Wrocław itp. , popytaj na tamtych grupach budujących.

Pozdrawiam

hazeleyes1982
29-11-2010, 12:03
Dziekuje Wam za podpowiedzi.Nie jest to chyba bardzo znana firma:-(
Agagrusz, czy moge zapytac, na jakie okna sie zdecydowaliscie?Jesli chodzi o mojego pana przedstawiciela-twierdzi, ze okna Eurocolor maja te same "bajery", co Jezierski (m.in profile )a cena wyjdzie duzo korzystniejsza, no i terminy sa szybkie.
Kurcze, co robic?:bash:

agagrusz
30-11-2010, 16:33
WItam,
zdecydowaliśmy się na Jezierskiego.
Robiliśmy 3 wyceny:
1. Eurocolor - profil dwuszybowy Econo 70, szyba P2, okucia WK2, kolor obustronny mahoń - 15.900zł
2. Oknoplast - profil trzyszybowy Platinium Evolution, szyba P2, okucia WK2, kolor obustronny mahoń - 15.280 zł
3. Jezierski - profil trzyszybowy Premium Ultra, szyba P2, okucia WK1, kolor obustronny mahoń - 15.600 zł
Ceny brutto, po rabatach, z montażem.
Jak widać u nas Eurokolor odpada calkowicie, Oknoplast trochę tańszy, ale nie podobał mi się ten profil - to wgłębienie w skrzydle widoczne na zewnątrz, a premium ultra jezierskiego jest wlasnie takie proste, klasyczne i o to mi chodziło. Jeśli chodzi o okucia to u jezierskiego w standardzie jest tyle grzybków antywłamaniowych, co w Eurokolorze w WK2. Nie bralibyśmy tego WK1 gdyby nie to, że chcieliśmy klamki z kluczykiem i bardziej opłacało się dopłacić do WK1 niż do samych klamek.
A terminy nas nie przerażają, bo i tak chcemy wstawiać okna dopiero na wiosnę - mam nadzieję, że do tego czasu nam te okna zrobią :)
Pozdrawiam

rayon30
30-11-2010, 18:31
Witam, bardzo się dziwę że EUROCOLOR wychodzi drożej od OKNOPLAST czy JEZIERSKI, proszę nie wprowadzać w bład użytkowników forum, z tego co wiem to EUROCOLOR średnio na domku w tym samym profilu co JEZIERSKI wychodzi taniej o 1000-2000. A może kazali tak napisać i się pisze głupoty, a może trzeba sprawdzić u innych przedstawicieli EUROCOLOR.
ps.
Jezierski - extra klasa, nr1 jakość - okna dla wymagających, ale terminy porażka no i cena troszkę mniejsza powinna być
Oknoplast - masówka dla ludu - bardzo dobra reklama i robi wodę z mózgu, przeciętne okna, proszę balkon 2-skrzydłowy poruszć do przodu i tył - galaretowat.
Erocolor - konkurencja dla Jez...... ten sam profil, bardzo biały i statyka Nr1, do tego terminy i jakość Nr1.
Nie chcę chalić Eurocolor ale fakty mówią za siebie na dzień dzisiejszy, sami sprawdzie.

agagrusz
30-11-2010, 18:52
Do rayon30
Ja nikogo nie zamierzam wprowadzać w błąd - napisałam jakie dostaliśmy wyceny - a dostaliśmy takie, że za profil dwuszybowy w Eurocolor mieliśmy zapłacić 300 zl więcej niż za trzyszybowy w Jezierskim. Poza tym - chyba każdy sam dla swoich okien robi wycenę, porównuje okucia, kolory, klamki, U okna i inne bajery, które go interesują tak?
Masz tysiąc czy dwa taniej w Eurocolor? To nad czym się zastanawiasz? Nic tylko brać.

Ps. A Tobie przez przypadek nie KAZALI tak napisać?

dawid_t
17-11-2011, 11:48
trochę późno dla powyższej dyskusji ale może komuś się przyda. Niestety mam okna Eurocolor, były najdroższe, dotarły z opóźnieniem, montaz proprawiano, regulację robiono a wciąż zwykłe tanie okna które używam od kilku lat działają znacznie lepiej.
Odradzam okna tej firmy.

mera?
17-11-2011, 20:28
Były najdroższe - widocznie tyle byłeś w stanie za nie zapłacić.
Dotarły z opóźnieniem - zdarza się najlepszym, w zderzeniu z porównywaną firmą - z terminami nie jest źle :)
Montaż poprawiano - przez firmę Eurocolor, czy ich klienta ?
Regulację robiono - nie widzę w tym nic strasznego

witek86
18-11-2011, 08:31
Cenna ostateczna zawsze może się róznić tym ile sprzedawca sobie policzy!Jeden da profile bazowe pod tarasy drugi ich nie policzy i takie małe detale mogą zrobić przy końcowej cennie różnice 1000zł.
Tak samo jak masz okna z roletami tam już jest wieksze pole do popisu szukania "tańszej" wyceny:)

antonin
18-11-2011, 16:32
Erocolor - konkurencja dla Jez...... ten sam profil, bardzo biały i statyka Nr1, do tego terminy i jakość Nr1.
Nie chcę chalić Eurocolor ale fakty mówią za siebie na dzień dzisiejszy, sami sprawdzie.
Wybacz, ale widziałem w salonie okna Eurocoloru i powiem szczerze, że mnie nie powaliły na kolana. Nie mają wyglądu i wyposażeniem też nie grzeszą a termin , gdy pytałem o okna łukowe to 6-7 tygodni. Więc żadna rewelacja. Dobra rada zanim zaczniesz pisać takie...najpierw się zastanów. Ceną dorównują najdroższym nad resztą muszą dużo popracować.

mera?
18-11-2011, 21:22
Nie mają wyglądu ? możesz jaśniej :) ? wyposażeniem nie grzeszą ? Roto NT, ciepła ramka ( polimerowa, dzięki czemu przy pakietach 3szybowych masz 10 lat gwarancji na takie zespolenie ) w standardzie którą zacznie niebawem stosować jeden z tzw "gigantów".
6-7 tygodni na łuki ? Niektórzy w tym terminie przywożą typowe konstrukcje.
Ceny dorównują najdroższym ? Ciekawe, w wielu przypadkach słyszałem, że sprzedawcy Eurocoloru mają tańsze wyroby od samych.....producentów - dlaczego? ;) zapewne padnie stwierdzenie, że to kosztem materiału bla bla bla....Nic z tych rzeczy :) Nowoczesne parki maszynowe + dobrze zorganizowana logistyka + dobre ceny na materiały - to dlatego "garażowym" producentom gul rośnie ;)

marmax
19-11-2011, 05:06
W ofercie mam okna firmy Eurocolor od 4 miesięcy, odnośnie wyposażenia w standardzie:
- pełne okucie ROTO NT - mikrowentylacja, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła, zaczep antyprzeciągowy, dwa zaczepy antywyważeniowe, plus można dołożyć trzeci po stronie zawiasowej;
- przy skrzydłach rozwiernych, wewnętrzne niewidoczne dociski z tworzywa, też dwa zaczepy antywyważeniowe;
- szyby z ciepłą ramką super spacer;
- klamki Hoppe Secustic;
- listwa podparapetowa z taśmą rozprężną illbruck
- gwarancja 10 lat na okna białe, 7 lat na okna w okleinie
- profile Rehau i Schuco
- uszczelki EPDM

Był również argument, że jakieś stare okna lepiej działają od nowych. Często jest to prawda, również spotykam się z takimi opiniami. Zazwyczaj wynika to z budowy okuć, zawsze okucie "odchudzone" rozwierne bez zastosowania narożnika górnego i dolnego będzie działało o wiele lżej od okuć RU, gdzie jest 4 razy dłuższa taśma do przesunięcia z trzema narożnikami i trzy razy większą ilością zaczepów.

dawid_t
25-11-2011, 13:53
uaktywnili się sprzedawcy Eurocoloru.
Fakt jest taki, że okna były drogie, są źle wykonane (np. krzywe skrzydła, źle skręcone okucia, braki w wyposażeniu) a serwis Eurocoloru ma 21 dni na ustalenie ostatecznego, nieprzesuwalnego terminu wizyty po której reklamację oddala.
Nikt w mojej okolicy okien Eurocoloru nie kupi.

Stare okna przy domykaniu nie wydają metalicznych dźwięków a klamka po zamknięciu zostaje w pozycji pionowej. Okna Eurocoloru tak nie działają.

slaku
26-11-2011, 14:24
termin , gdy pytałem o okna łukowe to 6-7 tygodni.


Akurat taki termin to standard u większości producentów, są niektórzy co zrobią w 3 tygdonie a niektórzy w 8 tygodni.

bwojtek
26-11-2011, 20:22
Akurat taki termin to standard u większości producentów, są niektórzy co zrobią w 3 tygdonie a niektórzy w 8 tygodni.
Jeżeli producent sam nie gnie łuków to ma w sezonie termin idący w 8 tygodni. Takie są konsekwencje outsourcingu w tej dziedzinie.

batix
27-11-2011, 08:13
prawda ze eurocolor kończy produkcję schuco clasic?

ClNEK
27-11-2011, 13:46
Wg moich informacji nie jest to prawdą

KUBA N.
26-12-2011, 20:54
Kolega co ma ponoć koślawe okna z EUROC..... nie wie co to znaczy bubel w oknach. Nie neguj wykonania okien bo jest to jeden z najporządniejszych producentów w POLSCE - co oczywiście nie oznacza, że przytrafi się babol produkcyjny. O działaniu okna głównie decyduje jego zamontowanie bo nawet najlepszy produkt źle zamontowany nie będzie działał prawidłowo. Serwis w EC działa wzorowo - oczywiście jak czytelnie i z głową opisana jest usterka. Dużo wad powstałych ze złego zamontowania biorą na siebie a nie muszą. Terminy - bywają różne i czasami odległe co może drażnić ale jest to producent, który wykonuje okna w ogromnej ilości konfiguracji i sporo użytych materiałów nie ma na stanach nawet u systemodawców dlatego terminy są czasami odległe. Jak producent klepie z jednego lub dwóch rodzajów to problemów terminowych nie powinien mieć. Łuki nie są gięte w EC więc terminy odległe bo zanim sprowadzą odpowiedni materiał to po tym czasie muszą go wysłać do gięcia itd. - dlatego terminy mało atrakcyjne na łuki. Zamontowałem setki okien z EC i tysiące innych dlatego porównanie mam.

dawid_t
12-01-2012, 13:38
Odpowiadając koledze z dwoma postami: śmieci wewnątrz pakietu szybowego to usterka niezależna od montażu, braki w okuciach wskutek których pogięły się skrzydła to usterka niezależna od producenta. Choć tu akurat profesjonalny montaż mógł pomóc. Przy okazji pozdrawiam Okna Śląsk z Będzina Ingroup.
Co do działania serwisu Eurocolor Pyskowice to kilka razy miałem tę nieprzyjemność i pozostała mi wyrobiona negatywna opinia oraz dodatkowe uszkodzenia w oknach.

Jeśli ktoś jest zainteresowany oknami z Eurocolor Pyskowice to chętnie podzielę się opinią, zdjęciami, mejlami itp.

KUBA N.
27-01-2012, 07:50
Co z tego, że mam 2 posty ? Sam kiedyś miałeś 2 i to dziwiło innych ?
Co to są braki w okuciach od których wyginają się skrzydła ? i co ma profesjonalny montaż do tego? Śmieć w pakiecie szybowym 1 na 1000 produkowanych może się zdarzyć a nawet i nie - osobiście byłem na produkcji i czystości jaka tam panuje to nie jeden w domu takiej nie ma. Odsysanie wszelkiego rodzaju pyłów jest ogromne - choć babol może się trafić i może to ty miałeś pecha. Szybę zawsze da się wymienić. Jak sam wież jak serwis ma pracować to po co go wzywać ? lepiej poprawić samemu.

witek86
27-01-2012, 09:24
lepiej poprawić samemu.

A może "lepiej nie mówić"
Ingerencja własna bardzo szybko może stać się stratą gwarancji!!!

mera?
09-02-2012, 13:20
Konkrencję boli, że ich dostawcy nie zapewniają takich warunków ;)
Eurocolor w Warszawie zaczyna się w coraz lepiej sprzedawać.Reklamacji względem innych dostawców jest naprawdę niewiele.
Najlepiej po wyłapaniu błędu produkcyjnego zadzwonić wszędzie z przysłowiowym ryjem i wymagać serwisu 24h :/

witek86
09-02-2012, 17:29
serwis 24h a co to agencja?zadzwonił bys do mnie z przysłowiowym ryjem to napewno bys poczekał na reklamacje:)

ClNEK
09-02-2012, 17:51
Ustawowo zdaje się jest 2 tyg czasu na reakcje w sprawie reklamacji ?

jareko
09-02-2012, 19:09
Ustawowo zdaje się jest 2 tyg czasu na reakcje w sprawie reklamacji ?i tylko w sytuacji gdy zgłaszana jest pisemnie

mera?
10-02-2012, 07:10
serwis 24h a co to agencja?zadzwonił bys do mnie z przysłowiowym ryjem to napewno bys poczekał na reklamacje:)

Nie zrozumiałeś ironii ? właśnie to cechuje wszystkich "krzykaczy" ( Nie do Ciebie teraz pije - mam na myśli klientów którzy łapią za słuchawkę, wydrą się przez telefon, zapominając, że reklamację trzeba zgłosić na piśmie )

witek86
10-02-2012, 09:36
Nie zrozumiałeś ironii ? właśnie to cechuje wszystkich "krzykaczy" ( Nie do Ciebie teraz pije - mam na myśli klientów którzy łapią za słuchawkę, wydrą się przez telefon, zapominając, że reklamację trzeba zgłosić na piśmie )

znaki interunkcyjne mnie zmyliły:)
zazwyczaj ci ludzie co im zrobisz taniej i mnie policzysz to później jeszcze przyjdą i "eee wie pan panie witku eeee jest tak nooo wie pan a to nie mogło byc tak? a to musi być tak? eee" matko bosko:)tylko zaciskam zęby i nanowo tłumacze to samo co wcześniej i że to musiało być tak dlatego a to jest tak dlatego
dobrze że na koniec jest chociaż "nie nie mi się podoba ale tak się zastanawiałam/em :)

finlandia
10-02-2012, 14:03
Ustawowo zdaje się jest 2 tyg czasu na reakcje w sprawie reklamacji ?

Na skuteczną reakcję odmowną... jak przekroczysz uznaje się, że zgadzasz się z treścią reklamacji.. i obowiązuje tylko nas, sprzedawców. Nasi Dostawcy już nie są związani ustawą, bo to sprawy między firmami i oni to mają po prostu gdzieś.
W praktyce - każdą reklamację pozstawiam bez odpowiedzi pisemnej - papierem mógłbym wiele odrzucić, ale przecież zależy mi tym, by załatwić zgłaszany problem.

fenix2
18-08-2012, 12:36
Podnoszę.
Jak obecnie wygląda spraw okien Euro-color czy warto je zakupić??

darkob
18-08-2012, 14:05
Mam zamontowane okna Eurocolor od 4 miesięcy i ich jakość jest taka jak cena -średnia .Wyglądają dobrze mimo że nie mają cienkiego zgrzewu,mają standartowo ciepłą ramke ale każde skrzydło musiałem regulować bo ocierało dołem,niektóre dość mocno.Czy są szczelne to okaże sie zimą.Drzwi tarasowe z ruchomym szer.1.50 wys. 2.30 słupkiem też dość mocno trzeba było regulować bo też dołem ocierało i skrzydło lekko wygięte,przystawiając łate 2m jest 3mm szczelina między skrzydłem a łatą.

fenix2
18-08-2012, 14:26
Mam zamontowane okna Eurocolor od 4 miesięcy i ich jakość jest taka jak cena -średnia .Wyglądają dobrze mimo że nie mają cienkiego zgrzewu,mają standartowo ciepłą ramke ale każde skrzydło musiałem regulować bo ocierało dołem,niektóre dość mocno.Czy są szczelne to okaże sie zimą.Drzwi tarasowe z ruchomym szer.1.50 wys. 2.30 słupkiem też dość mocno trzeba było regulować bo też dołem ocierało i skrzydło lekko wygięte,przystawiając łate 2m jest 3mm szczelina między skrzydłem a łatą.

To mnie nie pocieszyłeś.
A na jakim profilu masz te okna?

ClNEK
18-08-2012, 18:24
ja bym polecał profile Rehaua z Eurocoloru, w przypadku 5 komorowych droższe jak Schuco ale w przypadku 6 komorowego Euro 86 cena lepsza jak Schuco Si82

darkob
18-08-2012, 19:47
Mam Schuco Rondo.

fenix2
19-08-2012, 17:30
ja bym polecał profile Rehaua z Eurocoloru, w przypadku 5 komorowych droższe jak Schuco ale w przypadku 6 komorowego Euro 86 cena lepsza jak Schuco Si82

Trzeba to rozważyć.

mera?
25-08-2012, 09:16
Po decyzji o zakończeniu naszej działalności naszej manufakturki ;) - przeszliśmy na dystrybucje stolarki. Nie żałujemy podjęcia współpracy z EC. po około 2 latach. Jest to nasz jedyny dostawca. Bardzo w porządku wychodzą jakościowo i cenowo okna w Econo86.

marek.el
08-05-2013, 15:03
To mail napisany po tym jak cierpliwość do Jezierskiego się skończyła. Prawie dwa miesiące w plecy.
Zastanówcie się dwa razy przed wyborem producenta okien:
"Witam,
za pośrednictwem dilera z Krakowa Pana Adama Brackiego, zamówiliśmy u Państwa 12 sztuk okien do domu jednorodzinnego PREMIUM ULTRA ANTRACYT, potrójne szklenie (zamówienie nr 2). W pierwszej wersji okna miały zostać zamontowany pod koniec marca. Drugi termin, to początek kwietnia po świętach. A trzeci termin to w połowie kwietnia. Po tym terminie nasze zamówienie było nadal w realizacji. Po rozmowie telefonicznej bezpośrednio z Państwa pracownikiem uzyskałem informację, że okna będą gotowe do odbioru 30.04.2013r. Umówiłem się więc z Panem Brackim na montaż w dniu 08.05.2013r. I już wiem, że montaż ten nie dojdzie do skutku.
Pragnę bez zbędnych ceregieli poinformować, że na montaż okien oczekuję do czwartku, tj 09.05.2013r. Po tym terminie dziękuję Państwu za współpracę i będę domagał się zwrotu wpłaconych pieniędzy od Pana Brackiego. Generalnie nie oczekuję od Państwa żadnej odpowiedzi. Wyjaśnienia uważam za zbytek i stratę czasu, ponieważ nie ma to dla mnie żadnego znaczenia w kontekście ponoszonych przeze mnie kosztów związanych z zaliczkowaniem pozostałych prac na budowie, które uzależnione są w 100% od montażu okien. O stracie czasu nawet nie wspominam.
Przyznam szczerze, że rzadko kiedy spotykam się z taką nonszalancją w traktowaniu klientów. Tym bardziej, że na rynku jest wiele firm oferujących dobre produkty. Ja przy wyborze kierowałem się solidnością Państwa firmy, renomą, długoletnią tradycją. Jak widać z realizacji mojego zamówienia przez OKNA JEZIERSKI, srodze się pomyliłem. Nie omieszkam podzielić się tą informacją z maksymalną liczbą znajomych, ze szczególnym uwzględnieniem forów budowlanych i blogów. Być może opinia jednego niezadowolonego klienta nic dla firmy Jezierski nie znaczy, ale kropla drąży skałę.
Marek Lach'