PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z wąskim dojazdem



edir23
28-11-2010, 08:28
Witam.
Od roku myślimy o własnym domu posiłkując się forum. Znaleźliśmy działkę, która znajduje się na końcu drogi dojazdowej (rysunek) i zastanawiamy się czy taka mała długość powoduje jakieś konsekwencje dla późniejszego zagospodarowania działki, umieszczenia szamba itp. Do tego działka jest wąska bo ma tylko 20 metrów.
Macie jakieś pomysły ?
http://img208.imageshack.us/img208/1962/schematdzialki.th.jpg (http://img208.imageshack.us/i/schematdzialki.jpg/)

marika77
28-11-2010, 18:16
Rozumiem, że Twoja działka to ta z grotem strzałki. Wąski wjazd to znaczy ile ma metrów? Pewnie 5 lub 6, bo takie są minimalne szerokości dróg dojazdowych. Wjazd 5m to jest szeroki wjazd. Poza tym wjazd na Twoja działkę będzie i tak łatwiejszy, bo na wprost, niż na ta działkę wcześniejszą, bo tam trzeba skręcać. Szerokość działki 20m to może nie jest specjalnie szeroko, ale także i nie przesadnie wąsko. Można sobie spokojnie poradzić. 20m ma krótszy czy dłuższy bok tej prostokątnej działki?

fenix2
28-11-2010, 19:43
20metrowa działka to wcale nie tak mało.

bladyy78
29-11-2010, 08:04
Problem może być ze śniegiem, na wąskiej drodze nie ma gdzie tego śniegu odsypywać. A jak zima zrobi się śnieżna to bedziesz chodził tunelem do domu a samochód będzie stał przy głównej drodze.

marika77
29-11-2010, 14:04
Problem może być ze śniegiem, na wąskiej drodze nie ma gdzie tego śniegu odsypywać. A jak zima zrobi się śnieżna to bedziesz chodził tunelem do domu a samochód będzie stał przy głównej drodze.
Ale to dotyczy każdej posesji z droga dojazdową a niestety takie powstają często, jak np ktos dzieli duże pole na mniejsze działki i musi do nich wytyczyc droge, najczęściej 5m szerokości, która obsługuje 3, 5, albo 10 dzialek po kolei. często taka uliczka (zresztą jak na rysunku edir23) jest jeszcze "ślepa". Trzeba się wtedy wspólnie zorgaznizowac i co jakiś czas, gdy sniegu się nazbiera, to go wywieżć a koszty tej akcji podzielic na wszystkich właścicieli działek

bladyy78
29-11-2010, 15:34
Łatwo się pisze w praktyce bywa różnie. Ja wiem na swoim przykładzie mam identyczną sytuacje co edir23 i niestety drogę muszę sam sobie odsypać jak chcę dojechać do działki a droga ma ok 50m długości działka obok jest niezabudowana wiec nikt mi nie pomaga. Jak pada przez długi okres czasu na działkę nie da się dojechać bo bym musiał kilka razy na dzień ta drogę odsypywać, droga w dodatku jest ogrodzona i nie ma gdzie śniegu rzucać i zmuszony jestem auto zostawiać przy drodze głównej. Gdybym tej działki nie dostał to bym nigdy takiej nie kupił.

marika77
29-11-2010, 15:46
Łatwo się pisze w praktyce bywa różnie.
Zgadza się. W zimę, jak są duże śniegi to najlepiej mieć działkę w miarę blisko drogi która jest odśnieżana przez pługi.

marika77
29-11-2010, 16:50
niedlugo bede miala podobny problem,ale bez wzgledu na wszystko meczyc sie nie zamierzam i kupie cos z taka lyzka plugowa,jakiegos bardzo taniego quada np albo cos w tym stylu....:???:

wątpie w racjonalność takiego rozwiązania. Za mała moc, za mała efektywność, za duzo bawienia sie z tym i za duży koszt itp. Wiecej minusów niż plusów. To juz lepiej się chyba dogadać z jakimś sąsiadem co ma traktor z pługiem lub jakąs koparko-ładowarke by raz na jakiś czas odśnieżył. W końcu takie sniegi jak np. dzisiaj nie trafiaja się codziennie

crab
29-11-2010, 19:16
Ten samochód to buggy ;-)

A ja polecam sposób skandynawski - zamiast odśnieżać drogę - wałować. Nie ma problemu z szukaniem miejsca na śnieg. Tylko nie wiem czym to robić w polskich warunkach.

Malybialy
07-03-2011, 16:42
Dziś z takim pytaniem:D Jaką muszę zostawić minimalną odległość do granicy, (dojazd ewentualnie dojście) na wypadek gdybym chciał w przyszłości za swoim domem, w głębi postawić jeszcze jeden domek jednorodzinny? Dodam, że działkę mam dosyć wąską.

fenix2
07-03-2011, 17:28
Z 4m, ale chcesz tą drogę wydzielić ? To może być problem.

Malybialy
07-03-2011, 17:42
Witam Fenix nie chcę wydzielać drogi, chcę tylko żeby został przejazd do budynku. Z jednej strony zostanie 3m z drugiej ponad 3m. Nie będzie problemu z pozwoleniem na budowę?

thudy
16-04-2011, 21:26
Witam na tutejszym forum!

Ja mam podobne pytanie jeśli można. Mianowicie rodzice posiadają działkę na której stoi mój dom rodzinny, za tą działką mieści się działka rolna dosyć pokaźnych rozmiarów. Nasza koncepcja jest taka aby działkę rolną przekwalifikować na budowlaną, i tutaj pojawia się pytanie o wąski dojazd - pomiędzy domem rodziców a płotem jest 3,5m szerokości - to jedyna droga (tzn to jeszcze nie droga ale ewentualnie byłby drogą) aby dostać się do działki umiejscowionej z tyłu. Pytanie tylko czy jest szansa na odrolnienie tej działki i uzyskanie zgody na budowę ? Rozumie że przede mną długa droga przez mękę z tymi wszystkimi formalnościami, ale chodzi o to czy jest w ogóle światełko w tunelu ??

Z góry dziękuję i pozdrawiam