PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki za wanną - dostawiane do wanny, czy wanna do płytek.



SCREAM
04-03-2010, 01:40
jak widac na focie , od gory na obrzeżach wanny są kafelki, ktos mi podpowie jak to zrobic ? bo chyba nie dam na gore wanny zaprawy klejowej i bezposrednio kafelekk, może dać kłytę gipsową ktora będzie w obudowie wanny a na nią kafelki na zaprawe klejową i boczki czyms uszczelnić? klej silikonowy? tyllo czy tym nei będzie badziewnie? moze jakis inny pomysl?
http://img6.imageshack.us/img6/311/31128848.jpg

franek fr
09-03-2010, 21:18
niech zgadnę "idealny projekt "

Więc warianty są dwa:
- do tego typu rozwiązania musi byc specjalna wanna bo z płytami to raczej nie czarowac bo i tak wykończenie nie wyjdzie tak jak trzeba
- jeżeli wanna już jest to proponuje oprzec ją standatowo i tak będzie lepszy efekt niz kombinowany z płytą

Trociu
11-03-2010, 09:14
a nie można pokombinować coś z klejami żywicznymi czy jak się one zwą - nie bazującymi na cemencie. I kleić bezpośrednio do wanny?

franek fr
11-03-2010, 15:09
Tak szczerze to można przykleić nawet na sylikonie jeżeli też nie odpadnie tylko dużo sylikonu. Albo na jakimś kleju

Lublin
11-03-2010, 16:53
Witam! Moim zdaniem te kafelki na zdjęciu są całe i do wanny są tylko uczelnione sylikonem a nie oddzielnie przylepione kawałeczki. Do klejenia ceramiki do podłoży metalowych służy klej poliuretanowy klasy R1 (na bazie żywic reaktywnych)

MadzialenkaT
28-11-2010, 09:19
Witam

Mam do Was pytanie jak rozwiązaliście u siebie w łazienkach sprawę połączenie wanna - płytki.
Chodzi mi o płytki na ścianie i ich ułożenie względem wannyL


1. Płytki zostały położone na ścianie, następnie dosunięta wanna i sylikonem uszczelnione połączenie

2. Wanna dostawiona do ściany, następnie płytki ułożone tak, że opierają się o rant wanny i wtedy sylikonem uszczelnione połączenie.

Sprawa dotyczy łazienki u mojej siostry w domu, właśnie trwają tam prace wykończeniowe i płytkarz powiedział jej, że będzie lepiej jak zrobią wersję 2, dlatego że wanny akrylowe nie są równe.

Proszę o informacje jak zostało to u Was zrobione, wersja 1 czy 2, a może jeszcze jakoś inaczej.
Pozdrawiam

joliska
28-11-2010, 09:21
Kiedy zaczynały się u mnie roboty wykończeniowe, sądziłam, że będzie wariant 2. Panowie, którzy robili łazienkę orzekli, że 1. jest praktyczniejsza - nie pamiętam uzasadnienia, ale mnie przekonało i mam 1.

jamaju
28-11-2010, 09:26
U mnie wariant nr 2.

Margoth*
28-11-2010, 18:48
U mnie też wariant nr 2. I bardzo mnie śmieszy argumentacja fahofcuf, że wanny są krzywe.

duś
28-11-2010, 19:08
1

moi fachowcy podkreślają gdy płytki układa się najpierw, a następnie dostawia wanne, można ja lepiej uszczelnic. w opcji 2 fuga wychodzi na łączeniu a to się zawsze wyplukuje (nawet zabezpieczona silokonen). panowie powiedzieli ze absolutnie nie zgodzą się na opcję 2 jako niezgodny ze sztuką i nie dadzą mi gwarancji na taki układ

bradykardia1
28-11-2010, 20:19
nr 1 , wszędzie płytki a potem dopiero wanna i inne sprzęty ;)

AJa?!
28-11-2010, 20:54
opcja 2
nawet jeśli będzie źle uszczelnione, woda będzie po płytkach wpływać do wanny a nie za wannę

Juniorka
29-11-2010, 20:41
U mnie opcja I. Opcji II nie brałabym nawet pod uwagę.

Juniorka
29-11-2010, 20:42
opcja 2
nawet jeśli będzie źle uszczelnione, woda będzie po płytkach wpływać do wanny a nie za wannę

Niestety woda może spływać za wannę.

Margoth*
29-11-2010, 21:53
Poprawka: u mnie opcja nr 1!!! Nr 2 jest bez sensu.

duś
29-11-2010, 22:46
a tak z innej beczki - zastanawiam się jak wygląda wykończenie krawędzi wanny w 2 układzie... ;/
prawdę powiedziawszy nasuwa się skojarzenie, że ściana "wchodzi" do wanny

e-go
30-11-2010, 08:40
Witam

1. Płytki zostały położone na ścianie, następnie dosunięta wanna i sylikonem uszczelnione połączenie

2. Wanna dostawiona do ściany, następnie płytki ułożone tak, że opierają się o rant wanny i wtedy sylikonem uszczelnione połączenie.



miałam kiedyś rozwiązanie 1 - wanna narożna, (kiedyś tylko tak się robiło)
wada: jak się naleje wannę wody, to wanna się obniża, i powstaje bardzo nieładna szczelina pomiędzy silikonowym wypełnieniem (do zauważenia po pewnym czasie)
no i to połączenie bardziej się chyba brudzi

teraz zrobili mi "fachofcy" jak opisano w punkcie 2 (o ile dobrze to rozumiem...)
płytki "opierają" się na brzegu wanny, a tym samym szczelina do wypełnienie jest minimalna i nie ma tego efektu co wyżej - jak na razie żadnych szczelin nie zauważyłam
jestem za 2 :)))

Margoth*
30-11-2010, 09:00
miałam kiedyś rozwiązanie 1 - wanna narożna, (kiedyś tylko tak się robiło)
wada: jak się naleje wannę wody, to wanna się obniża, i powstaje bardzo nieładna szczelina pomiędzy silikonowym wypełnieniem (do zauważenia po pewnym czasie)
no i to połączenie bardziej się chyba brudzi

teraz zrobili mi "fachofcy" jak opisano w punkcie 2 (o ile dobrze to rozumiem...)
płytki "opierają" się na brzegu wanny, a tym samym szczelina do wypełnienie jest minimalna i nie ma tego efektu co wyżej - jak na razie żadnych szczelin nie zauważyłam
jestem za 2 :)))

Bo robiąc wersję nr 1 (tę właściwą) Twoi fachowcy nie wiedzieli, że przed położeniem sylikonu trzeba wannę maksymalnie obciążyć, wlewając do niej wodę, a dopiero potem położyć sylikon (przy pełnej wannie). Zawsze się tak robi i sylikon nie odstaje i nie powstaje szpara. Mój płytkarz zrobił w ten sposob i zarówno wanna jak i sylikon są na swoim miejscu.

duś
30-11-2010, 15:20
moja wanna się nie obniża nawet jak się do niej 2 osoby zapakuja :))
i żadna szpara nie powstaje

atheo
28-12-2011, 23:13
witam,
zrobiłem u siebie taką małą półeczkę za wanną - taki schodek można powiedzieć 10x10 cm i zastanawiam się teraz jak będzie lepiej czy jak płytki oprą się na wannie (oczywiście fuga sylikonowa) czy lepiej schować kawałek płytki za wannę ?
Które rozwiązanie lepsze pod względem szczelności - dodam ze będzie jeszcze z boku deszczownica wiec wody będzie sie dużo pewnie lało...
z góry dziękuje i pozdrawiam

grzanka
29-12-2011, 21:24
chodzi ci o pionową płytkę? Moim zdaniem powinna nachodzić na wannę tak, żeby woda spływała z płytki do wanny.

atheo
30-12-2011, 18:36
no właśnie chodzi mi o to czy płytka ma nachodzić na wannę (opierać się na krawędzi wanny oczywiście poprzez fugę sylikon) czy wanna do płytki ;)

grzanka
30-12-2011, 20:28
płytka na wannę, żeby woda spływała do wanny

atheo
05-01-2012, 19:32
Dziękuje serdecznie i pozdrawiam, temat uznaje za zakończony ;)