PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Ościeżnica drewniana okleinowana drew-holtz



jollaja
28-11-2010, 12:06
Wczoraj montowano mi drzwi wewnątrzlokalowe wraz z ościeżnicami. Panowie-fachowcy,pracujący przy takich montażach od lat sami nie mogą wyjść z podziwu. Co stało sie z ościeżnicą. Normalnym jest aby zespolić ościeżnicę z murem trzeba ją zabezpieczyć przed zabrudzeniem,zrobili to przy pomocy taśmy ochronnej,takiej jaką uzywają zawsze.Po wykonanej pracy ,zabralismy sie za odklejanie taśmy i tu wielkie rozczarowanie. Tylko z jednej ościeżnicy i tylko z jednej jej strony zeszła okleina wraz z taśmą. Zamierzamy to jutro reklamowac. Boję się co usłyszę od producenta,choć wiem ,ze nie powinnam a także ciekawi mnie jak mogło do czegoś takiego dojść. O czym świadczy taki wypadek?? Prosze oświećcie mnie za co z góry Dziękuję.

Charlie
28-11-2010, 12:37
jak to co się stało - okleina się odkleiła a nie powinna :)
I nie ma czego się bać - składasz reklamację i jak trzeba to walczysz o swoje !

finlandia
30-11-2010, 11:02
Charlie, nie bądź zdziwiony.
Ostatnio montowałem drzwi wewnętrzne - po rozpakowaniiu okazało się, że brązowa taśma do pakowania którą owinięto gąbkę na ościeżnicy lekko "złapała" samej "okleiny".
Taśma odeszła razem z ową "okleiną" a raczej samą barwą "drewnopodobną".

Wniosek jest taki:
- okleina jest badziewna - nie ma innego określenia.
- taśma brązowa do pakowania w ŻADNYM WYPADKU nie może być stosowana do oklejania ościeżnic ani ŻADNYCH elementów drewnianych.
Do tego używa się tylko żółtej taśmy malarskiej.
Albo kupuje lepsze drzwi...

_FIX_
30-11-2010, 12:30
Najlepiej używać taśmy maskującej PVC - jest w sumie niewiele droższa, nie zostawia kleju.

finlandia
30-11-2010, 12:58
_FIX_
mam wrażenie, że ta okleina jest tak słaba, że każdy klej z niej oderwie kolor..