PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodatkowo docieplić rekuperator i kanały na nieocieplonym poddaszu?



Dorota_N
28-11-2010, 19:01
Witam, budujemy z mężem dom parterowy. Zamierzamy zrobić wentylację mechaniczną. Dom będzie miał strop żelbetonowy, który ocieplać będziemy prawdopodobnie styropianem i na to wylewka. Kanały do wentylacji rozprowadzone będą na poddaszu. Wiemy, że są one zaizolowane, ale czy jest to wystarczająca izolacja? Dodam, że połacie dachu nie będą ocieplane wogóle. Na poddaszu będzie jedynie stryszek. Czy powinniśmy w jakiś sposób dodatkowo docieplić te kanały? Proszę o radę.

kangaxx
29-11-2010, 06:48
zdecydowanie te kilka cm fabrycznej izolacji to za mało, powinniście sporo docieplić te kanały tak samo jak centralę

KrzysztofLis2
29-11-2010, 07:53
Może poprowadzić kanały w warstwie ocieplenia stropu i przykryć je taką samą grubością styropianu?

Arturo72
29-11-2010, 18:50
Może poprowadzić kanały w warstwie ocieplenia stropu i przykryć je taką samą grubością styropianu?
No to przy okazji ja się załapie na pytanie ;)
Taka sama sytuacja,dom parterowy,strop monolityczny,połacie nieocieplane.
Chcę położyć na stropie styro 20cm i teraz pytanie czy kanały wentylacji mogą leżeć bezpośrednio na gołym stropie i być przykryte styropianem czy lepiej odizolować od stropu warstwą np.5cm styropianu ?
Jako kanały wentylacyjne zamierzam wpakować Tuboflex-y 75mm czyli bez ilolacji.

Dorota_N
29-11-2010, 19:27
My też myśleliśm jest o 20 cm styropianu do ocieplenia stropu. Może rzeczywiście dobrze potem przykryć to styropianem i wtedy wylewka? Jak robili to inni żeby było dobrze?

majki
29-11-2010, 20:05
A zakładałem taki wątek tak niedawno ... :(
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169088-docieplanie-kanałów-wentylacyjnych-od-reku&daysprune=30

Docieplam sam, wełną 10 cm, fotki z dotychczasowego etapu w dzienniku.

pozdrawiam, majki