PDA

Zobacz pełną wersję : okna 3-szybowe u=0,5 opłaca się??? - z doświadczenia



naberia
29-11-2010, 09:51
Witam,
Proszę o radę - choć wiem, że w necie pytań tego typu jest sporo, ale przypadki są różne, a i wypowiedzi mogą być już nieaktualne...

Kwota dopłaty do okien 3-szybowych o współczynniku szyby u=0,5 to tylko 1200 zł - stąd moje pytanie - opłaca się? w sensie - czy jest odczuwalna różnica w cieple? nie chodzi mi o to, kiedy się zwróci koszt, chociaż to też jest ważne.
Buduje domek mały - parterówka 120 m pow. użytkowej. Ogrzewanie: gaz + kominek z płaszczem wodnym. W salonie mam przeszklenie na taras 3m szerokości na 2,30 wys.

Mam obawy - z tego co czytałam - okna sa dość cięzkie i moga opadać na zawiasach. Drugi minus - mniej światła wewnątrz pomieszczeń.
Czy tak jest faktycznie? Ma ktoś już jakieś doświadczenia????

Bardzo proszę o radę!

kalio
29-11-2010, 22:19
Witam

też zamierzam zamówić okna i przy k 0,5 to nie wiele firm chyba takie robi, ważne jest jeszcze jaki jest profil bo tędy są duże straty ciepła.
Moi rodzice mają 10 lat 3 szybowe z sokółki i te są ok, niestety obecna sokółka pozostawia wiele do życzenia.

naberia
30-11-2010, 07:41
okna będą na profilu Brugmanna...

kalio
30-11-2010, 21:05
a od kogo ???

78mysz
30-11-2010, 21:23
ja mam okna 3mx2.4 m na pakiecie trzyszybowym i nic mi nie opada. Tylko ja brałam profile aluminiowe. Jesli chcesz plastiki to zastanow się nad poprzeczką nawet zafiksowaną.myśle, ze nie dadzą gwarancji na takie duże okno bez dodatkowego wzmocnienia. Swiatla mi nie brakuje.Okno ciężkie jak diabli

naberia
01-12-2010, 08:54
A czuje się tą "ciężkość" przy otwieraniu okien (suwanka, zwykłe uchylne)?

naberia
01-12-2010, 08:56
a od kogo ???

Termo Profil - jakoś tak ;) (Dulak) z Wodzisławia Śląskiego... Ma ktoś doświadczenie z tą firmą???

kalio
12-05-2011, 21:05
I jak opłaca się

Jak po zimie ???

aguso
12-05-2011, 21:14
Zalety pakietu trzyszybowego (z doświadczenia):
wewnętrzna szyba jest ciepła - nawet przy mrozach minus 20 (przy dwóch szybach czuć, że szyba w środku jest chłodniejsza)
oszczędność na ogrzewaniu (przy średniej wielości domu, przy ogrzewaniu gazem ziemnym - ok. 200-300 zł/rocznie).

Minusy:
ryzyko częstszej regulacji okien (dodatkowa szyba - większy ciężar nie ma co ukrywać)

Warto jest zapytać producenta / dostawy okien o podnośnik skrzydła - ta funkcja ułatwia zamykanie.

Jeśli okna są dobrej marki, z dobrym wzmocnieniem, na dobrych okuciach - nie powinno być kłopotu z użytkowaniem okien.

kalio
13-05-2011, 06:58
dzieki aguso
I to jest odpowiedź

skarżyski
13-05-2011, 10:07
Podepne się pod temat. Mieszkanie w kamienicy 77m2, wysokie, ogrzewanie gazowe. Okna szt. 6 wymiary 120x170cm. Zastanawiam się nad Oknoplastem Platinum (podwójna szyba) lub Evolution 2 (potrójna szyba). Czy odczuwalne będą różnice w zużyciu gazu, temperaturze w domu? Różnicę między tymi dwoma rodzajami okien to 1500zl. Czytałem że okna 3 szybowe są wiadoma sprawa dużo cięższe i trzeba co jakiś czas regulować etc. Jakie korzyści daje Platinum Evolution nad Platinum w moim przypadku.

blokno
13-05-2011, 14:02
Czy odczuwalne będą różnice w zużyciu gazu, temperaturze w domu? Różnicę między tymi dwoma rodzajami okien to 1500zl. Czytałem że okna 3 szybowe są wiadoma sprawa dużo cięższe i trzeba co jakiś czas regulować etc. Jakie korzyści daje Platinum Evolution nad Platinum w moim przypadku.

Różnice w rachunkach za gaz są praktycznie nieodczuwalne. Jedyna różnica to ta, że w najbliższych latach standardem okiennym będzie szyba o wsp. Ug<1,0 , więc okno z zespoleniem dwuszybowym będzie po prostu przestarzałe technologicznie (sąsiedzi będą mieli lepsze... ;) ) pzdr

jareko
13-05-2011, 15:22
a to ciekawe że blokno nie poczuł żadnej różnicy ;)
Przy oknie masz wrażenie ( zmierzalne ) iż jest cieplej
zjawisko wkraplania się pary wodnej przy tej samej wilgotności powietrza prawie nie występuje
okno jako przegrodę budowlaną masz ok 30% cieplejsze co w zależności od całości powinno ci dać odczucie w kwocie płaconej dostawcy energii - ile? tego nie sposób dokładnie ci powiedzieć

finlandia
13-05-2011, 15:33
To do całkowitego zamieszania przypomnę jedną wadę super ciepłych szyb - potrafi się na nich wyrosić para od zewnątrz do tego stopnia, że całe szyby pokrywają się mgiełką. Oczywiście jest to zjawisko obiektywne i ustępuje wraz ze wzrostem temperatury.
Ps. Jestem jak najbardziej "za" ciepłymi szybami!:)

skarżyski
13-05-2011, 15:33
Jeśli nie będzie to zauważalne z finansowego punktu widzenia, to ja inne korzyści są z okna 3 szybowego. Od siebie dodam że opinie sąsiada i chwalenie się mam w tyłku.

jareko
13-05-2011, 15:40
już ci napisałem
- cieplej przy samym oknie
- para wodna nie skrapla się na styku szyba-profil - no chyba że saune w domu zrobisz i nie będziesz wentylował
- oszczędności w koszcie ogrzewania ale dokładnie ile to musisz sobie zrobić bilans cieplny chałupy
- ciszej - pakiet trzyszybowy ma lepsze Rw

skarżyski
13-05-2011, 15:44
Dzięki bardzo za pomoc. chyba mi to ułatwi podjęcie decyzji. A jeszcze jedno pytanie mam. Czy są może jakieś wady okna 3 szybowego w stosunku do 2 szybowego? Czy tylko same zalety.

IVO333
13-05-2011, 18:01
Troszkę wszyscy uogólniacie, okna 3szybowe to jakie? W praktyce spotykam zespolenia od 36mm (4/12/4/12/4) w owym Platinium Evo2 do 48mm (4/18/4/18/4) w ciekawszych produktach. Ten pierwszy ma U=0,7, ten drugi 0,5. Różnica chyba na tyle istotna że warta wzięcia pod uwagę. A jeśli w tym krakowskim przeboju przyjdzie zastosować szkło 6mm lub bezpieczne czy P4 sens traci tworzenie pakietu 3szybowego który będzie miał może U=0,8.

bwojtek
13-05-2011, 21:42
A no właśnie. Trzy szyby mają największy sens przy współczynniku U=0,5 bo koszt produkcji praktycznie ten sam co dowolnej innej 3-szybówki* a parametr broni się sam.

*Porównuję wkłady 3-szybowe z argonem różniące się tylko grubością całego pakietu

marmax
14-05-2011, 06:54
....
- ciszej - pakiet trzyszybowy ma lepsze Rw

Szyby podwójne i potrójne mają taki sam współczynnik izolacyjności akustycznej, ponieważ przy takich samych grubościach tafli szkła zachodzi zjawisko rezonansu.

jareko
14-05-2011, 08:13
oczywiście, rezonans zachodzi tylko dla pewnego zakresu, i to niewielkiego, częstotliwości
Jeśli okna z pakietem dwuszybowym mjaa przeważnie Rw= -34 dB to dla trzyszybówki Rw =-37dB.

werysoft
15-05-2011, 17:34
Firma MS oferuje jeszcze pakiet 3 szybowy 3T/16/3/16/3T o współczynniku Ug=0,5. Ma ktoś ten pakiet?. Czy szyby są bezbarwne, czy też mają jakieś odcienie?

slaku
15-05-2011, 20:33
trochę cienkie te szyby....

koka1
12-10-2011, 12:37
Wracam do wątku i to w zakresie MS.

Mam od nich wycenę na 3-szybowe okna tytanowe z 73 mm profilem Brugmann;
szyby:
3T/16Ar/3/16Ar/3T , u=0,5
4T/14Ar/4/14Ar/4T , u=0,6
Czy to rozsądny wybór dla okien, w zasadzie prawie wszystkich balkonowych (1000/2350) ?
Czy posiadając okna o takich parametrach, faktycznie będzie cieplej?
No i jeszcze jedna rzecz, od innych firm (np. montujących okna na profilu veka), słyszałam, że "wkładanie 3 szyb w profil 70mm, nie jest dobrym rozwiązaniem".
Będę wdzięczna za odpowiedzi znawców tematu.
Kasia.

IVO333
12-10-2011, 17:55
No i jeszcze jedna rzecz, od innych firm (np. montujących okna na profilu veka), słyszałam, że "wkładanie 3 szyb w profil 70mm, nie jest dobrym rozwiązaniem".

Od strony technicznej nie ma w tym nic złego, lepiej oczywiście być konsekwentnym i jeśli ciepłe szyby to i profil jak najcieplejszy (6-komorówka 80-90mm), tu jednak MS ma swój patent i na kompozytowych wzmocnieniach wyciąga z Brugmana 73mm niezłe parametry. Zapytaj panów od Veki co konkretnie złego widzą.

Pozdrawiam

Brass
13-10-2011, 07:44
Jeśli chodzi o Vekę to pakiet 3-szybowy rzeczywiście jest bez sensu. Ze względu na ograniczenia profilu Perfectline (70mm) nie da się tam zastosować szyby cieplejszej niż u 0,7 (oczywiście w rozsądnej cenie). A cena tej szyby wcale nie jest niższa niż szyby u 0,5. Więc sens ekonomiczny takiego rozwiązania jest zerowy.

finlandia
14-10-2011, 10:18
Vetrex wypuścił Vekę 5komorową z nowym skrzydłem 84 mm - tu wchodzi potrójna szyba i okno nazywa się u nich Optimal Black. Ale.. ceny normalne jak na ten standard okna.

_FIX_
19-10-2011, 16:49
Vetrex wypuścił Vekę 5komorową z nowym skrzydłem 84 mm - tu wchodzi potrójna szyba i okno nazywa się u nich Optimal Black. Ale.. ceny normalne jak na ten standard okna.
Tylko, że to okienko ma kilka bajerów w standardzie, które także podnoszą jego cenę np. okucia NTS.

Ciekawe kiedy będzie w sprzedaży Softline 82 ?

kosia1
30-01-2012, 16:18
Witam,
Ja mam bardzo dużo problemów właśnie z oknami trzyszybowymi- zbyt duży ciężar powoduje odkształcenia ramiaka progu i problemy z zawiasami
mogę opowiedzieć jedynie o przygodzie z Oknoplastem-Okna z Krakowa.
Mam zresztą zamiar dodać tu osobny wątek na ten temat, ale ku przestrodze lepiej szybciej odpowiem, oby nie za późno. Oboje z mężem jesteśmy architektami więc siedzimy w temacie na tyle żeby dobrze tą sprawę opisać. Trzy lata temu odbył się montaż okien OKNOPLAST dwu i trzy-szybowych PCV w naszym nowym domu. Specjalnie zamówiliśmy okna z montażem, żeby nie mieć potem ew problemów. Od samego początku był jednak problem z ich otwieraniem i partner handlowy przyjeżdżał kilkakrotnie ustawiać drzwi balkonowe, żeby się dobrze otwierały. Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne od początku chodziły jak czołg. Praktycznie wcale ich nie używaliśmy, a mimo to wygięły się do tego stopnia, że podczas opadów woda wlewała się ciurkiem do salonu. W końcu wezwaliśmy serwis z samego Krakowa. Serwisant po oględzinach i wywiadzie stwierdził, że w oknach przesuwnych jest to wina złego montażu(zbyt rzadkiego podparcia), a inne drzwi balkonowe uchylno-rozwieralne ustawił. Po godzinie od wizyty pana serwisanta okno to z powrotem się rozregulowało. Po dwóch tygodniach przyjechał ponownie i ponownie okno się rozregulowało- nie przymyka się. W międzyczasie otrzymaliśmy odpowiedziedź od firmy OKNOPLAST, że nie uznają nam reklamacji, ponieważ nastąpiła z winy montażu i nie będą też brać udziału w negocjacjach co do reklamacji ze swoim partnerem handlowym, który to montował nam okna, bo zakończyli z nim współpracę. Oczywiście reklamację potraktowano całościowo i to, że druga para drzwi w salonie jest wg nich dobrze zamontowana, a nie domyka się, została całkowicie pominięta. Poddaliśmy w wątpliwość przeszkolenie firm współpracujących z onkoplastem. Bywamy na wielu budowach i wszędzie Oknoplast podpiera okna tak samo. Poza tym okazuje się, że w ogóle nie można zamówić montażu w samej firmie oknoplast, można jedynie zrobić to u ich PH. Tym czesem zepsuł się mechanizm uchylny w kolejnych drzwiach balkonowych, na który złożyliśmy również reklamację i również z nieznanych przyczyn połączono ją razem z pierwszą oddalono. Na nasze nieszczęście partner handlowy, u którego zamawialiśmy stolarkę OKNOPLAST zlikwidował się i zostaliśmy z tym problemem zupełnie sami. Dzwoniliśmy do OKNOPLASTU jak już drzwi przesuwne zaczęły same się uchylać i dziwnie buczeć i przez telefon zapewniono nas, że na pewno reklamację powinien przejąć najbliższy partner handlowy. Ten jednak nie chciał poprawiać po poprzednikach, nie chciał nawet ustawić tymczasowo drzwi(na zimę) za opłatą!! Dopiero po kolejnych pismach, po półtora roku, kiedy napisaliśmy, że już sprawą interesują się media, a my obywatelskim obowiązkiem zmuszeni jesteśmy, żeby to nagłośnić, napisali, że mogą nam jedynie sprzedać nowe okna z upustem, bo przy tym stanie konieczna jest wymiana całości(5,5mx2,35m) i darmowy montaż! Oczywiście nic nie wspomnieli o uszkodzonym parkiecie od ciągłego zalewania i odnowieniu elewacji i ściany od wewnątrz. Stan na dzisiaj: Okna przesuwne w salonie oklejone z zewnątrz taśmą klejącą i opianowane, od wewnątrz zabezpieczone kątownikiem stalowym przywierconym do nadproża, w deszczowe dni kałuża na podłodze, szmaty, koce...żenujące. Dodam, że część moich klientów ma podobne problemy ze stolarką, a mogę się tylko domyślać dlaczego nie ma prawdziwych opinii o OKNOPLASCIE w internecie. Ciekawe czy to zostanie MAM NADZIEJĘ, ŻE JEŻELI JESZCZE KTOŚ Z WAS MIAŁ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI CO DO WYBORU TO JA SKUTECZNIE JE ROZWIAŁAM
jeszcze dodam, że dyrektorem serwisu oknoplast jest człowiek, któremu chyba zależy na tym, żeby jak najwięcej reklamacji oddalic. Albo niedokładnie czyta pisma, albo odpisuje tylko na te argumenty, na które mu wygodnie. Bardzo ciężka komunikacja
Jeśli ktoś ma wątpliwości po tym co napisałam mogę przedstawić pisma i odpowiedzi od oknoplastu na maila

nygusbest
03-02-2012, 20:31
Ja się zdecydowałem na Veka Alphaline 90 z pakietem 3-szybowym z ciepłą ramką o U=0,5 i wsp przenikalności światła Lt=0,71.
Część producentów proponuje 3-szybowy pakiet o U=0,5 ale Lt=0,58%. będzie ciemniej.
Wtedy polecałbym 3-szybowy o U=0,6 ale Lt = 0,71.
Czy warto okna 3-szybowe?? Ja je biorę ale pełen świadomości, że i tak roleta nadokienna będzie największym mostkiem termicznym :(

finlandia
03-02-2012, 21:45
Roleta... czyli zaciemnione okno, a Ty liczysz tą przepuszczalność światła...
Swoją drogą - kto robi to szkło?
I jaki ma "g"?

zieli
04-02-2012, 00:21
wiec mam pytanie czy

Veka Alphaline 90 z pakietem 3-szybowym
z ciepłą ramką o U=0,5
z kryta strona zawiasowa
producent Vetrex


to dobry wybor?

edit
oczywiscie wiem ze wazny jest montaz ale pytam o sam produkt!!!


top

bwojtek
04-02-2012, 07:05
Veka Alphaline 90 z pakietem 3-szybowym
z ciepłą ramką o U=0,5
z kryta strona zawiasowa
producent Vetrex
Bardzo poprawne okna.

finlandia
04-02-2012, 09:42
Bardzo poprawne okna.

Dodam tylko że taka opinia w moich ustach oznaczałaby "bardzo porządne okna", ale skromność nie pozwala ;)

MateuszApple
04-02-2012, 15:20
wiec mam pytanie czy

Veka Alphaline 90 z pakietem 3-szybowym
z ciepłą ramką o U=0,5
z kryta strona zawiasowa
producent Vetrex


to dobry wybor?

edit
oczywiscie wiem ze wazny jest montaz ale pytam o sam produkt!!!


top

Wreszcie widzę, że ktoś dostaje porządną ofertę :) Jakie okucia stosuje producent ?

nygusbest
04-02-2012, 16:14
Roleta... czyli zaciemnione okno, a Ty liczysz tą przepuszczalność światła...
Swoją drogą - kto robi to szkło?
I jaki ma "g"?

Liczę liczę :) Bo rolety mam tak i tak - niestety nie Integro ale stan surowy już mam.

Biorę szklenie Press-glas U=0,5 z ciepłą ramką . Lt=70-71%.
http://www.pressglass.eu/_ce_pliki/48-2008-10-01-2.pdf to link do deklaracji zgodności tego szkła.

Glaspol przy podobnym szkle Lt=58%.

Oczywiście pakiet do Alphaline 90.

Martwi mnie tylko jedno.
Dziś dowiedziałem się, że w zakładzie w którym chce zamówić okna mają zgrzewarkę profili 2-głowicową a nie 4. Nie wiem czy to dobrze ??

zieli
04-02-2012, 17:17
Wreszcie widzę, że ktoś dostaje porządną ofertę :) Jakie okucia stosuje producent ?
okucia ROTO NT DESIGNO
klamki roto swing secustic


dodam jeszcze że cena w porównaniu do okien Krakowskich (oczywiscie o podobnych parametrach)
była bardzo dobra

finlandia
04-02-2012, 18:24
Liczę liczę :) Bo rolety mam tak i tak - niestety nie Integro ale stan surowy już mam.

Biorę szklenie Press-glas U=0,5 z ciepłą ramką . Lt=70-71%.
http://www.pressglass.eu/_ce_pliki/48-2008-10-01-2.pdf to link do deklaracji zgodności tego szkła.

Glaspol przy podobnym szkle Lt=58%.

Oczywiście pakiet do Alphaline 90.

...

Przyznam że Twoja pierwsza informacja mnie zaskoczyła, bo ostatnio analizowałem popularne (czytaj niedrogie) pakiety trzyszybowe i wyszło mi że one ogólnie mają Lt poniżej 60%. I G poniżej 50%
Ale w tej powoływanej deklaracj jak wół stoi, że to szyba U 0,6 :P i tu już nie jest to takie niezwykłe. W niektórych firmach standard to właśnie takie U 0,6. Niby słabsza termoizolacyjność ale za to lepsza przepuszczlność światła i lepsza przepuszczalność energii słonecznej, co może rekompensować zimą słabsze U dając lepsze zyski z darmowej energii słońca..

nygusbest
04-02-2012, 18:31
Przepraszam Cię najmocniej.
Oto poprawny link http://www.pressglass.eu/_ce_pliki/340-2008-10-16-2.pdf
I wierz mi, że to szklenie jest niedrogie.
Firma tłumaczy to jakąś umową z dostawcą szkła na pakiety energooszczędne. W szkle z Glaspola wyliczyli mi sporą dopłatę - ok. 10% i gorszymi parametrami.
A co myślisz kolego o tej zgrzewarce 2-głowicowej?? Mam sie obwiać czy olać brzydko mówiąc??

jareko
04-02-2012, 18:34
olać

nygusbest
04-02-2012, 18:40
olać
ale wg teorii lepsza 4-głowicowa??
Wiem, że to nie ten temat, ale ostatnia taka sytuacja :P
Pytam specjalistów bo niestety nie mogę znaleźć pomocnej informacji w internecie.

jareko
04-02-2012, 18:44
to już nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia
Jak producent d... to na czterogłowicówce wykona ci takie zgrzewy że załamać się pójdzie gdy inny jednogłowicówką wykona majstersztyk

T12345T
04-02-2012, 19:01
Jesteśmy coraz bliżej analizy wpływu zorzy polarnej na zanik miesiączkowania u pingwinów:-).

finlandia
04-02-2012, 19:11
To wygląda na to, że wg tej deklaracji tajemnica lepszego U wynika z szerszej ramki miedzyszybowej - zamiast 16mm jest 18mm.
Tylko przez to... listwa przszybowa będzie super wąska.. co też może się nie podobać :)

nygusbest
04-02-2012, 19:31
To wygląda na to, że wg tej deklaracji tajemnica lepszego U wynika z szerszej ramki miedzyszybowej - zamiast 16mm jest 18mm.
Tylko przez to... listwa przszybowa będzie super wąska.. co też może się nie podobać :)

Dlatego bierzemy Alphaline. Bo się to wszystko zmieści.
Żeby wyczerpać temat proszę potwierdzić informacje jakie zdobyłem dla wszystkich patrzących na współczynnik U.
A mianowicie, że się go zaokrągla i tak 0,535 to U=0,5 a 0,565 to U=0,6??
Bo jeśli tak to moja rada do wszystkich.
Kierujcie sie niekoniecznie tyle U co współczynnikiem przepuszczalności światła.
Kolego Finlandia, a jeśli chodzi o parametr G to dla mnie im mniej szyba mniej energii słonecznej przepuszcza tym lepiej.
Zyski ciepła w zimie są niewielkie, ale za to mam większy komfort latem.
Proszę o komentarz mojej wypowiedzi dla innych, którzy będą mieli ten sam dylemat.

slaku
04-02-2012, 19:46
Dziś dowiedziałem się, że w zakładzie w którym chce zamówić okna mają zgrzewarkę profili 2-głowicową a nie 4. Nie wiem czy to dobrze ??


Szukanie kwadratowych jaj?

nygusbest
04-02-2012, 19:50
Szukanie kwadratowych jaj?
Kolego skoro ja mam takie pytania, a nie jestem jakiś wyjątkowy to podejrzewam, że ktoś kiedyś zada sobie podobne.
Więc nie rozumiem twojego komentarza. Proszę wypowiedz się na temat różnicy, ale w merytorycznym kontekście.

jareko
04-02-2012, 19:59
w merytorycznym kontekście - sorki, a co cie to w końcu obchodzi czy zgrzewarka ma 1, 2, 3, 4 a może i 100 głowic?
Co to ma do rzeczy?
Wywnioskujesz cokolwiek z tej informacji? Nie oburzaj się tylko odpowiedz, bo ja i koledzy chyba za glupi jesteśmy by pojąć sens twego pytania

nygusbest
04-02-2012, 20:12
w merytorycznym kontekście - sorki, a co cie to w końcu obchodzi czy zgrzewarka ma 1, 2, 3, 4 a może i 100 głowic?
Co to ma do rzeczy?
Wywnioskujesz cokolwiek z tej informacji? Nie oburzaj się tylko odpowiedz, bo ja i koledzy chyba za glupi jesteśmy by pojąć sens twego pytania

Nie w tym rzecz.
Pytałem o to jakie ma to znaczenie.
Bo otrzymałem porównanie a'la kierowca z samochodem mającym ABS może gorzej hamować niż dobry kierowca bez ABS-u. Ale to nie znaczy, że samochody bez ABS są ogólnie lepsze.
Proszę tylko o wyjaśnienie czy TEORETYCZNIE automaty zgrzewające z 4 głowicami są lepsze niż z 2?
I nikt tu nie nazwał nikogo głupim. jest sobota wieczór :P w ten jeden dzień może mi się napisać coś niezrozumiale sorki :P

slaku
04-02-2012, 20:20
użytkowniku nygusbest różnica jest taka, że okno wyjdzie tak samo dobre na 2 głowicowej zgrzewarce jak i na 4 bądz 40-to głowicowej. Dla ciebie nie ma to żadnej różnicy i tylko sobie dorabiasz ideologię do ilości głowic. Trochę więcej luźnego dystansu do kupowanych produktów.

jareko
04-02-2012, 20:21
dla CIEBIE NIE MA REALNEGO ZNACZENIA czy masz okno wykonane i zgrzane 1,2 czy 4 głowicówką

nygusbest
04-02-2012, 20:25
Ok. Dziękuję.
Ale mam to po tacie, że dopóki nie zgłębię tematu to nie będę dobrze spał.( z natura nie wygrasz :P )
Powiedzmy, ze jestem już spokojny :)
Teraz to tylko czysta ciekawość :) ( bo po co zwiększanie ilosci głowic i na co ma wpływ )

A dystans to mam jak komuś zamawiam okna służbowo a nie sobie :):):)

slaku
04-02-2012, 20:29
tak na szybko to możliwościami. A jeśli chcesz wiedzieć wiecej to google są kopalnią wiedzy;-)

T12345T
04-02-2012, 20:32
Teraz to tylko czysta ciekawość :) ( bo po co zwiększanie ilosci głowic i na co ma wpływ )

Na czas wykonania gotowej zgrzanej ramy ościeżnicy lub skrzydła:-). Można cztery razy raz po raz albo cztery na raz:-).

nygusbest
04-02-2012, 20:33
tak na szybko to możliwościami. A jeśli chcesz wiedzieć wiecej to google są kopalnią wiedzy;-)

jakbym nie szukał to bym nie pytał :) - nie mogłem znaleźć
Ale dzięki za odp. Nie ma to jak być laikiem od okien. ;/
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia chętnie poczytam :)

MateuszApple
06-02-2012, 10:22
okucia ROTO NT DESIGNO
klamki roto swing secustic


dodam jeszcze że cena w porównaniu do okien Krakowskich (oczywiscie o podobnych parametrach)
była bardzo dobra

Jest ok :)

malux20
06-02-2012, 11:21
Od strony technicznej nie ma w tym nic złego, lepiej oczywiście być konsekwentnym i jeśli ciepłe szyby to i profil jak najcieplejszy (6-komorówka 80-90mm), tu jednak MS ma swój patent i na kompozytowych wzmocnieniach wyciąga z Brugmana 73mm niezłe parametry. Zapytaj panów od Veki co konkretnie złego widzą.

Pozdrawiam

parametry niezłe
niechwalą się że te same kompozyty im latem straszne problemy [lub mniejsze robią od nasłonecznionych stron

kosia1
09-02-2012, 19:25
Zyski ciepła w zimie są niewielkie, ale za to mam większy komfort latem.
Proszę o komentarz mojej wypowiedzi dla innych, którzy będą mieli ten sam dylemat.
Dodam coś od siebie z doświadczenia, bo fachowcem nie jestem. Mam okno od południa 5x2,3m- 3szyby. Zyski ciepła są ogromne i latem i zimą. Latem jest przerąbane, ale za to zimą jak świeci porządnie słoneczko, to temp. wewnątrz potrafi skoczyć do południa o jakieś 3-4 stopnie i jest super. jeśli masz trochę kamienia na podłodze, to jeszcze on absorbuje i oddaje ciepło. Sposób stary jak świat: trzeba posadzić blisko drzewa liściaste- latem zasłaniają słońce, a zimą liście opadają i wiadomo...

bwojtek
09-02-2012, 19:30
Sposób stary jak świat: trzeba posadzić blisko drzewa liściaste- latem zasłaniają słońce, a zimą liście opadają i wiadomo...
Jest jeszcze sposób nie tak stary! Nazywa się markiza ;)

finlandia
09-02-2012, 20:03
No ale.. .Kosia w tym przypadku podała bezapelacyjnie naturalne i skuteczne sposoby:)

kosia1
10-02-2012, 09:23
No ale.. .Kosia w tym przypadku podała bezapelacyjnie naturalne i skuteczne sposoby:)
Ja po prostu nie mogę dać markizy z powodów technicznych

witek86
10-02-2012, 09:51
a jak to powiedział nasz klient "jak już bedzie bardzo źle z kredytem na całe zycie to się powiesze" zawsze drzewo przy domQ się przyda
choc ja za drzewami obok domu nie jestem,fajnie fajnie ale jak się rozrośnie to tylko problemy a i nie wazne że na twojej działce i sam sadziłeś nie am wycinania:)

bwojtek
10-02-2012, 09:53
Ja po prostu nie mogę dać markizy z powodów technicznych
A co to za powody jeżeli mogę spytać?

kosia1
10-02-2012, 11:09
A co to za powody jeżeli mogę spytać?
Mam ścianę trójwarstwową, 20cm styropianu, dociskowa z nadprożem na wspornikach(nie na konsoli). Żeby zainstalować markizę musiałabym sie przebijać do nadproża ściany nośnej jakieś 30cm, trochę bez sensu. Poza tym zagląda tu zachodzące słońce i ta moskitiera musiałaby być dość duża