PDA

Zobacz pełną wersję : Zwierzęta przy domku - czy istnieją jakies regulacje prawne?



dorben
29-11-2010, 18:26
Witam wszystkich. Przenosimy się na wieś z zamiarem chowu zwierząt przy domu - działka 2100arów, dwa budynki - mieszkalny i gospodarczy. czy istnieją jakies przepisy, którymi powinniśmy się przejmować? Czy np. powinniśmy uwzględniać zdanie sąsiadów itp? Dodam, ze zwierzęta o które chodzi (poza psami i kotami) to konie (sztuk nie więcej niz 4).
Pozdrawiam

dorben
30-11-2010, 08:51
nikt nie wie? nikt nie prowadzi gospodarstwa?

sSiwy12
30-11-2010, 09:26
O jakie przepisy chodzi?
Skarbowe, budowlane, sanitarne czy działalności rolnej (rolniczej)?

mynia_pynia
30-11-2010, 09:43
A co mówi plan miejscowy?
Ja, np chciałam kilka kurek mieć na działce na wsi.
Mam w planie MN - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Kurek, kóz, i innych zwierząt gospodarskich mieć nie mogę - -nie wiem jaka ustawa to reguluje ale mogę się spytać w pt.
Mogę mieć zwierzęta ozdobne bądź domowe, więc kupie sobie kurki ozdobne ;) sztuk 4.

sSiwy12
30-11-2010, 10:07
nie wiem jaka ustawa to reguluje ale mogę się spytać w pt..

Akurat w tym przypadku, reguluje to Regulamin porządkowy (np. czystosci i utrzymania porządku) gminy (miasta).

dorben
30-11-2010, 15:10
Dziękuję bardzo za odzew - rozumiem, że ten Regulamin porządkowy jest dostępny w Urzędzie Gminy
W miejscowym planie nie ma słowa na ten temat, działka - zabudowa jednorodzinna+usługi nieuciązliwe. Dookoła są gospodarstwa z kurami, krowami itp., dlatego wcześniej nie przyszło mi do głowy ze w takim otoczeniu trzeba liczyć się z jakimiś uwarunkowaniami prawnymi w kwestii zwierząt. Jutro wypytam jeszcze w gminie o ten Regulamin.

sSiwy12
30-11-2010, 15:37
Tak na marginesie.




- działka 2100arów.

To sugeruje, ze masz działkę o powierzchni 21ha (210.000m2).
A aby być rolnikiem ustawowym, wystarczy ponad 1ha (10.000m2) + wykształcenie rolnicze (lub zamiennie, co najmniej średnie).
Jest to istotne, bo i w niektórych przypadkach (sytuacjach) ułatwia „życie”.