PDA

Zobacz pełną wersję : Mota? progu



goga
07-03-2004, 14:32
Czy próg pod drzwi zewnętrzne ma być montowany na wylewce czy dopiero po położeniu płytek ?

czmirek
07-03-2004, 15:50
Czy próg pod drzwi zewnętrzne ma być montowany na wylewce czy dopiero po położeniu płytek ?
jakie drzwi i jaki prog ???

goga
08-03-2004, 07:21
Drzwi Gerda SX, próg oryginalny 3 cm grubości. Chodzi o to czy próg powinien być zamontowany bezpośrednio na wylewce, a płytki w wiatrołapie mają się z nim stykać czołowo, czy najpierw należy położyć płytki, a dopiero na nie próg. W każdym z wariantów ościeżnica drzwi będzie na innej wysokości, a jestem właśnie na etapie montażu drzwi i muszę podać na jakiej mają być wysokości w stosunku do wylewki.

Jasiu
08-03-2004, 07:27
IMHO to zależy od Ciebie

Ja zrobiłem tak, zeby próg był o 0,5 cm powyżej poziomu płytek. Za wysoko niebezpiecznie dla zebów ;) a na równo jakoś mi się nie widziało :)

czmirek
08-03-2004, 15:47
Drzwi Gerda SX, próg oryginalny 3 cm grubości. Chodzi o to czy próg powinien być zamontowany bezpośrednio na wylewce, a płytki w wiatrołapie mają się z nim stykać czołowo, czy najpierw należy położyć płytki, a dopiero na nie próg. W każdym z wariantów ościeżnica drzwi będzie na innej wysokości, a jestem właśnie na etapie montażu drzwi i muszę podać na jakiej mają być wysokości w stosunku do wylewki.
jak otwierane na zewnatrz czy wewnatrz

goga
09-03-2004, 11:12
Drzwi są otwierane na zewnątrz.

czmirek
09-03-2004, 15:08
jesli na zewnatrz to moze byc zamontowany po plytkach, nalezy zostawic dylatacje w celu oddzielenia progu od plytek, najlepiej silikonem w kolorze fugi na plytkach. wysokosc zamontowanych drzwi otwieranych na zewnatrz nie ma znaczenia dla wysokosci polozenia plytek ( oczywiscie bez skrajnosci +- 1 cm ) w odniesieniu do progu.