PDA

Zobacz pełną wersję : Żle wykonana ilolacja wokół okien dachowych na poddaszu.



Pawel.dragan
30-11-2010, 10:33
Witam,

Mam problem z wykończeniem i izolacją na poddaszu przy oknach połaciowych. Podobny przypadek jest przy dwóch oknach.
W rogach wewnętrznych pod oknami, wykonanymi z karton-gipsu, pojawiły się pęknięcia i czasem czuć tam lekkie wianie. Nie jest strasznie, bo w zasadzie czuć to przy dużych wiatrach od strony tych okien, ale jednak dodatkowo wychładza.
Dodatkowo w rogu pod oknem w łazience, wprawdzie nie ma pęknięcia, ale zimą przy największych mrozach (chodzi o mrozy poniżej -20, poprzednia zima), zbierała się tam i wilgoć i była wręcz zamarznięta - taki szron się pojawiał.
Normalnie żadnej wilgoci nigdzie nie ma, nawet przy długotrwałych deszczach.
Ogólnie dach i poddasze są chyba dość standardowe: dach deskowany, kryty membraną i dachówką. Ocieplenie to wata 15cm wzdłuż krokwi + 5cm w poprzek (poziomo). Na to żółta folia i karton-gipsy. Okna velux.

Wydaje mi się, że źle wykonana jest izolacja wokół okien. Pewnie nie dopilnowałem jakości i dokładności w tych kątach.Czy da się coś zrobić bez rozbierania tych miejsc? Słyszałem o jakimś wierceniu dziurek i wtryskiwaniu pianki, ale nie wiem, czy to dobry sposób i czy więcej szkód nie wyrządzi.

Paweł