PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczacz powietrza-ktoś stosuje?



paroofka
30-11-2010, 12:15
Córka ciągle chodzi z katarem i suchym kaszlem... Podejrzewamy że problem jest w powietrzu (czystym wiejskim? :)) a dokładniej - w alergenach i bakteriach które w nim wiszą. Zastanawiamy się nad kupnem oczyszczacza powietrza, który podobno absorbuje alergeny, bakterie i wirusy. Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu sprzętami? Dodam, że zależy nam na sprzęcie w miarę "mobilnym", który będziemy mogli łatwo przenieść z pokoju dziecięcego do np. salonu. Czy ktoś miał już podobne problemy i może polecić konkretny sprzęt? Znalazłem kilka urządzeń, ale trudno mi wybrać jakiś jeden konkretny... Może np. taki Daikin (http://www.klimatop.pl/84,pl-oczyszczacz-powietrza-daikin-mc-707-vm-silver-font-color-orange-b-i-odbior-od-reki!-i-b-font-.html)?

KrzysztofLis2
01-12-2010, 06:56
Czy nowy dom to dom nowo wybudowany? Jaką macie wilgotność powietrza?

bezdachu
05-01-2011, 23:51
Witam.Sam mam oczyszczacz heneywell i uzywam go jak wszyscy zaczynaja kaslac lub maja zatkane nosy.Wada -zre duzo pradu i jest glosny nawet na najnizszych obrotach .Jesli chcesz aby dzialal prawidlowy kup tylko taki ktory jest wyposazony w filtr HEPA, wlapuje nawet najmniejsze alergeny.Niestety wymenne filtry starczaja na gora 1 rok i kosztuja w moim przypadku tyle co cale urzadzenie .
Najlepsza recepta to albo przejsc sie do specjalisty alergologa albo dobrze wietrzyc mieszkanie.
Nowe domy potrafią miec duzo wilgoci a wiec i grzybow/plesni, nalezy tez bardzo zwracac uwage na materialy jakies sie stosuje-farby , lakiery , itp.
U mnie alergolog poradzil zeby nawet rosliny doniczkowe wywalić.
Otoczylismy sie kolejno oczyszczaczami , wentylatorami i nawilzaczami a niewiele to dalo .

amalfi
05-01-2011, 23:58
No to oczyścicie to powietrze i dziecko nie będzie wypuszczane na podwórko? To po co przeprowadzka na wieś?

Myślę, że problem jest w domu, a nie okolicy.