PDA

Zobacz pełną wersję : domek letniskowy-pomocy!!!



wicu2
30-11-2010, 19:24
witam!
pozwolenie na budowę domku letniskowego wydane w 2001 roku.od tego roku nieprzerwanie zgodnie z odstępem 2 letnim trwa budowa i prowadzony jest dziennik budowy. projekt domku letniskowego jest przekształcony z konstrukcji drewnianej na murowaną, ocieplenie, okna dachowe, prąd, woda, kanaliza itd. aktualnie jest w stanie surowym zamkniętym.inwestorem jest moja mama-po śmierci ojca otrzymałem również cześć działki. Mama nie ma funduszy na wykończenie domu.Może przepisać na mnie budowę chciałbym zakończyć te budowę ale nie jestem pewny czy:
-będę mógł zamieszkać w tym domku na stałe-i się tam zameldować itd.
-czy lepiej przepisać domek po zakończeniu i odebraniu budowy, czy przepisanie domku wcześniej pociągnie za sobą zmianę dokumentów projektowym i pozwoleń itd itp
-czy wystarczy mi np. zgoda "burmistrza, nadzoru budowlanego"? na użytkowanie tego obiektu jako mieszkalny i pozwolenie na meldunek?
Liczę na waszą poradę w tej sprawie zanim udam się do jakichkolwiek władz urzędowych
Może ktoś miał kiedyś podobny problem...
pozdrawiam

KamaG
06-12-2010, 12:36
- możesz przepisać pozwolenie na siebie, jeśli było wydawane na samą mamę,
- jeśli pozwolenie było wydane na oboje rodziców to raczej niech mama dokończy budowę i odda do użytkowania w istniejącej formie ,( ostatnio orzecznictwo sądów mówi, że nie można przenieść pozwolenia z osoby nieżyjącej a co za tym idzie prawdopodobnie również nie będzie go można zmienić )
- po wybudowaniu można przepisać nieruchomość i zgłosić zmianę sposobu użytkowania obiektu na mieszkalny pod warunkiem że MPZP dopuszcza zabudowę mieszkaniową lub po uzyskaniu decyzji o WZ dla zmiany sposobu użytkowania,

najlepiej podjedź do swojego starostwa i zapytaj o możliwości (co kraj to obyczaj ;) interpretacje w różnych urzędach trochę się różnią)

sSiwy12
06-12-2010, 13:13
W zasadzie nie ma definicji „budynku, domu letniskowego”.
Zamieszkać i zameldować się, będzie można bez problemów.
Przekształcenie (zmiana sposobu użytkowania) w zasadzie potrzebna będzie tylko po to aby płacić niższy podatek od nieruchomości (taksa za budynki inne).