PDA

Zobacz pełną wersję : jednakowe ciśnienie wytłaczanego powietrza



Trufla
01-12-2010, 16:39
/Witam ,potrzebuję drobnej pomocy.

ż muszę zrobić coś w rodzaju kurtyny powietrznej na wejściu (wynik ma być tak chałupniczy, że planuję dać rurę z nawiertami, która z jednej strony będzie miałą zaślepienie, a z drugiej źródło wtłaczanego powietrza.

Z fizyki orłem nie byłem, ale wydaje mi się, że otwory n. z prawej części rury (ca 2m) będą dawały powietrze pod większym ciśnieniem aniżeli te z lewej strony (najdalej od żródła tłoczonego powietrza).

Idąc dalej swoim laickim tokiem myślenia - wyrównać ciśnienie "na wyjściu" powinno powiększenie otworów przy źródle i pomnijeszenie tych najdalej źródła (po lewej stronie).

Zamiarem jednak jest aby ciśnienie i "ilość" (szerokość smugi powietrza) powietrza (oraz otwory) były takich samych rozmiarów.

Czy ktoś podpowie mi jak rozwiązać ten problem ?

kangaxx
01-12-2010, 21:20
wentyl niech dmucha do skrzynki z której wyprowadź sobie żądaną ilość pojedynczych i jednakowych rurek, każda z nich możesz przyjąć będzie dmuchać tak samo, uwzględnij jednak wydajność wentylatora, do kurtyny potrzebna jest dość spora

Konto usunięte_12*
01-12-2010, 23:05
Czy ktoś podpowie mi jak rozwiązać ten problem ?

Zamiast rurek zaproponowałbym zastosowanie regulowanej szczeliny o jednakowej szerokości. Oprócz dużej wydajności wentylator powinien mieć odpowiedni "spręż" (bo będą duże opory przepływu powietrza). Odpowiednie wentylatory znajdziesz w dziedzinie transportu pneumatycznego (poszukaj w Internecie). Zwykły wentylatorek na biurko nie wystarczy :no: