PDA

Zobacz pełną wersję : Wjazd na działkę - jak rozwiązać



Kicek26
01-12-2010, 23:58
Witam serdecznie, otóż mam dylemat jak rozwiązać wjazd na działkę. Moją działką jest prostokącik oznaczony na czerwono. Działka jest wzdłuż drogi powiatowej i położona znaczniej wyżej jak droga co będzie stanowić ogromny problem ze zjazdem, bo nie dość że stromo to w działce idzie gaz co będzie utrudniać zrobienie osobnego wjazdu.

Na pomarańczowo zaznaczony jest płot sąsiada, a żółtą kreską jest zjazd na drogę. Wychodzi on jakiś 1m na moją stronę co i tak jest za mało na wjazd.
Czy jest możliwość aby zrobić wjazd tak jak zaznaczone jest niebieską kreską. Wykorzystałbym istniejący wjazd i wjeżdżałbym na działkę pod lekkim skosem. Oczywiście sąsiad wyraża zgodę na takie rozwiązanie a nawet sam je zaproponował.

Jak to ująć w akcie notarialnym aby nikt się nie doczepił i itp. ??

Z góry dziękuję za pomoc

mikolayi
02-12-2010, 10:14
technicznie można to oczywiście wykonać jeśli pozwolą na to warunki terenowe. Rozumiem, że część zjazdu miałaby być wykonana na gruncie sąsiada ? Z posta nie wynika po czyich gruntach ta droga dojazdowa z włączeniem w drogę powiatową miałaby przebiegać. Przydałaby się jescze mapa zasadnicza. Jeśli chodzi o akt notarialny to jeśli to grunt sąsiada, to należałoby w akcie wprowadzić zapis o słuzebnosci przejazdu/przechodu na rzecz włąściciela sąsiedniej nieruchomości.
Z drugiej strony jaka bardzo stroma jest ta skarpa, że nie da się zrobić typowego zjazdu ? Przejscie nad nitka gazową nie jest przeszkodą w tym wypadku

Kicek26
02-12-2010, 10:44
Nic nie było by wykonane na gruncie sąsiada, ja korzystałbym tylko i wyłącznie z pasa drogowego na którym jest podjazd.
Co do wykonania osobnego zjazdu jest dość spora różnica między gruntem a drogą prawie 3m poza tym gaz jest zbyt płytko wkopany.

Tak jak przedstawia rysunek pomarańczowa kreska to jest płot z bramą wjazdową sąsiada. Żółta kreska oznacza rów melioracyjny na którym jest wykonany ten że zjazd. Ja tylko bym przez ten zjazd tylko wjeżdzał nie wchodząc na teren sąsiada chyba że właścicielem podjazdu który mieści się na pasie drogowym jest sąsiad.

mikolayi
02-12-2010, 13:47
zjazd istniejacy, do wykonania fragment drogi dojazdowej w pasie drogi powiatowej. Spytać w zarzadzie dróg najpierw "na twarz", zeby nie robić sobie dodatkowych kosztów o mozliwość podłączenia się do istniejacego zjazdu. Jeśli urzednik odpowie "tak" wykonać projekt i uzgodnić go, uzyskać decyzję administracyjną na lokalizację zjazdu wraz z drogą dojazdową. Ta decyzja bedzie stanowić jednocześnie zgodę na wybudowanie tejże drogi w pasie drogowym. Na koniec uzyskać pozwolenie na budowę. Żadnych wpisów w akcie notaqrialnym nie trzeba dokonywać, gdyż dojazd bedzie realizowany poprzez pas drogowy. No, chyba, ze z map wyniknie, ze trzeba bedzie coś wybudować na gruncie sąsiada. Proponuję zacząć od zapytania w zarzadzie dróg powiatowych. Jesli bedą problemy postaram sie pomóc.

pozdrawiam