PDA

Zobacz pełną wersję : Trójmiasto - poszukiwany ekspert wentylacji - ekspertyza



domosz00
02-12-2010, 17:21
Wydałem 20tys na instalację z rekuperatorem.
Z tego co tu czytam, problemy jakie się u mnie pojawiają świadczą o błędzie w sztuce.

Rekuperator jest na gwarancji.

Czy możecie polecić mi firmę, która dokona niezależnej ekspertyzy poprawności wykonania projektu oraz instalacji?

kangaxx
02-12-2010, 19:25
najpierw musisz stwierdzić co jest wg ciebie nie tak, potem co z tego nie tak jest błędem a co specyfiką układu, na koniec dopiero wołaj jakiegoś eksperta 3-go stopnia :)

domosz00
02-12-2010, 19:46
A jak mam to niby stwierdzić?

Przy temperaturze 0st centrala zwiększa wyciąg zmniejsza nawiew.
Przy szczelnym domu w ciągu 2 dni robi się masakra - woda płynie po szybach.
Przy rozszczelnieniu okien po dwóch dniach woda znika ale ok dwukrotnie wrasta zużycie paliwa (palę pelletem).

Przy -8 (obecnie) nawiew jest praktycznie zerowy.

Ja się pytam: czy tak ma działać wentylacja za 20tys.????????????????

Potrzebuję kogoś kto wykaże co jest źle i będzie to moja podstawa do dochodzenia swoich praw.

Jak wspomniałem czuję się nabity w butelkę. Nie odpuszczę dopóki nie będzie to działać jak należy lub nie dostanę pieniędzy z powrotem.

kangaxx
03-12-2010, 17:00
wentylacja na pewno nie powinna tak działać, jednakże przeczytaj umowę zawartą z firmą która ją montowała, być może jest tam ukryty jakiś zapis zdejmujący z niej odpowiedzialność, tam powinno byś wyraźnie opisane jakie kanały i jak izolowane, wszelkie określenia typu "standardowo", "zgodnie z przepisami", niczego nie mówią i jesteś na straconej pozycji,

pobaw się tym sterownikiem, może on niepotrzebnie i zbyt zachowawczo traktuje wymiennik chroniąc przed lodem którego możliwe że nie ma...

domosz00
14-12-2010, 08:45
Problem prawdopodobnie rozwiązany, wszystko opisane tutaj:
http://forum.budujemydom.pl/Ratunku-rekuperator-przestal-dzialac-ComfoAir-350-ERV-t13931.html

kangaxx
14-12-2010, 22:23
widać dużo jeszcze nauki przede mną, nie wpadł bym na to że sitko na wyrzutni zapchane, stawiałbym raczej na niejednakowo zasyfione filtry ale o tym informują presostaty...

straszne przepychanki na tamtym forum