PDA

Zobacz pełną wersję : Okno połaciowe czy zwykłe



Cegiełka83
02-12-2010, 19:59
Zastanawiam się nad zlikwidowaniem w łazience na poddaszu zwykłego okna o wymiarach 150X150 i wstawienia okna połaciowego.
Chce mieć więcej miejsca w łazience tylko pytanie jakie okno lepsze. Wiem, że jeśli połaciowe to typowe do łazienki ale czy ma ono lepsze parametry. Jestem w tym temacie zupełnie zielona dlatego proszę o radę.

Gosiek33
02-12-2010, 20:15
Przydałaby się jakaś fotka lub choćby rysunek. Jakiej wysokości ścianka kolankowa? Co masz za oknami? Dlaczego okno ma zabierać Ci więcej miejsca?

Dobre okno połaciowe... jest dobre :D Moje są teraz zasypane śniegiem i nic przez nie nie widać, bo mają dobre parametry i ciepło przez nie nie ucieka, śnieg się więc nie topi

Przemyśl i taki właśnie aspekt okna połaciowego

_FIX_
02-12-2010, 20:28
Mam tak samo jak Gosiek33 - okno zasypane śniegiem i ciemno w łazience. Jeśli zlikwidujesz okno to zmienisz także wygląd zewnętrzny budynku - zatem przemyśl tą decyzję.

edde
02-12-2010, 21:48
w zasadzie wszystko zależy od warunków "lokalnych, ale jeśli już porównywać to ja generalnie skłaniałbym się raczej ku oknu tradycyjnemu niż połaciowemu, no i jak do łazienki to jakieś duże to okno, nie można po prostu zmniejszyć?

Gosiek33
03-12-2010, 07:42
tak ciemno nie mam, śnieg przepuszcza sporo światła, ale umalować to się już nie da :cool:

monika i lukasz
03-12-2010, 14:19
typowe okno połaciowe do lazienki jest aluminiowe a nie drewniane. przede wszystkim chodzi o to, że w łazience jest dużo wilgoci i w tym względzie ma ono lepsze parametry

Ale też jakoś sobie nie moge wyobraziź zamiany okna zwykłego na połaciowe....

shaman
06-12-2010, 12:55
hmm.. nie znam oferty wszystkich producentów, ale okna do łazienki z tych co znam są następujące:
- Fakro: okno jest z impregnowanego drzewa sosnowego 4 razy lakierowane
- Roto: oparte na profilu PCV
- Velux: drewniany profil powleczony białym poliuretanem

może ktoś robi okna z aluminium, ale to raczej jakaś nisza.

monika i lukasz
06-12-2010, 13:55
ja mam z fakro.

OKNA OBROTOWE - ALUMINIOWO-TWORZYWOWE PT. czyli w sumie pcv :D

http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/cennik2010iv.pdf#page=3

photos
06-12-2010, 14:18
Dokładnie...przedewszystki okna te sa z PCV lub powlekane...i teraz taka ciekawostka...Roto przynajmniej do niedawna opierało się na profilu 3 komorowym jak to się ma w przepuszczaniu energii do tradycyjnego okna 5-6 komorowego odpowiedź sama się nasuwa. Poza tym okna połaciowe mają U szyby na poziomie 1,3 no w nowszych 1,1. Nie to że nie ma cieplejszych są ale ich koszt jest już znacznie wyższy. Reasumując okna połaciowe mają dużo gorsze parametry niż tradycyjne, a jeśli takie same, bo lepsze raczej nie to kosztują bardzo duże pieniądze. Wiadomo że nie wszędzie można dać zwykłe okno i potrzebny jest nam kompromis...rezygnujemy z tej dobrej izolacji ale mamy okno które nam odpowiada. Ale w miejscach gdzie można zamocować zwykłe okno na pewno bym to zrobił .

aadamuss24
06-12-2010, 14:20
Ja zrezygnowałem z kilku połaciowych przez problemy z dobrym ociepleniem wokół takich okien. Zostało tylko takie które można było zastąpić zwykłym. pozdr adam

monika i lukasz
06-12-2010, 17:52
Mówiąc szczerze my też zrezygnowaliśmy z połaciowych tam gdzie nie były one konieczne.

Normalne okna są cieplejsze, prostsze w czyszczeniu, łatwiejsze w obsłudze. Do tego okna połaciowe generują takie problemy jak - przeciekanie przy złym montażu. Słyszałam też o skraplaniu się wody w wyniku dużej równicy temperatur.

jareko
06-12-2010, 18:07
plus ciemno zima jak jest śnieżna

photos
06-12-2010, 20:22
eeee no bo zaraz wyjdzie ze okna dachowe sa do dupy...sam mam 6 sztuk... :) nowsze okna juz sobie radza z tym skraplaniem...a elewacyjne sa cieplejsze ale przy moim kopertowym dachu byloby ciezko je wmontowac :) z tym czyszczeniem i prostota obslugi tez bym nie przesadzal...nic trudnego...

aadamuss24
07-12-2010, 07:17
Jeszcze jeden mius jaki zauważam przy dachowych to ich wysokość. Czyli często ciężko coś przez nie zobaczyć. pozdr adam

Charlie
07-12-2010, 07:27
domy pasywne nie przewidują w swojej konstrukcji okien dachowych. Nie przewidują nawet rozzszczelnienia i uchyłu w funkcjonalności okien.
Niestety, ale straty ciepła są bardzo duże przez takie konstrukcje a reżim pasywności nie toleruje współczynnika U=1,4 W/m2xK jaki na dzień dzisiejszy występuje w oknach dachowych Velux, Fakro czy Roto.

monika i lukasz
07-12-2010, 08:25
Serwis24 - często ta wysokość wynika ze złego montażu :/ ewentualnie dach jest tak zaprojektowany, ze inaczej sie nie da...

My tak mieliśmy z oknem w holu. Można by je wsadzić, ale zaczynało by sie na wysokości karku a to bez sensu. Więc zrezygnowaliśmy

photos
07-12-2010, 09:45
Jeszcze jeden mius jaki zauważam przy dachowych to ich wysokość. Czyli często ciężko coś przez nie zobaczyć. pozdr adam

Dlatego są okna wysokoosiowe albo klapowe...to rozwiazuje problem...niestety najtańsze produkty tak mają


domy pasywne nie przewidują w swojej konstrukcji okien dachowych. Nie przewidują nawet rozzszczelnienia i uchyłu w funkcjonalności okien.
Niestety, ale straty ciepła są bardzo duże przez takie konstrukcje a reżim pasywności nie toleruje współczynnika U=1,4 W/m2xK jaki na dzień dzisiejszy występuje w oknach dachowych Velux, Fakro czy Roto.

Okna dachowę są juz dużo cieplejsze niż 1.4 ale niestety kosztuja ogromne pieniędze

Dla przykładu Roto z serii 8 z blokiem WD o Uw (całego okna) 1,0 kosztuje w granicach 3 tys.