PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie z kredytem - jak skonstruowac kosztorys dla banku



piegoosek
04-12-2010, 21:58
Witam,
Przed wystapieniem o kredyt przygotowalem kosztorys, zeby nie wstrzymywac prac w trakcie rozpatrywania wniosku o kredyt ciagnalem prace posilkujac sie debetem w koncie oraz pozyczkami od rodziny. W koncu jak dostalem kredyt, to sie okazalo, ze wycena zaawansowania prac banku byla wyzsza niz ta w kosztorysie i ta czesc kosztow, ktore ponioslem w trakcie czekania na kredyt dostane w ostaniej transzy po skonczeniu budowy :-)
Rece opadaja, po co mi kasa po zakonczeniu budowy.....

Tyle narzekania, a teraz pytanie, jak skonstruowac kosztorys do kredytu w banku, przeciez wiadomo, ze koszty na budowie sie czesto rozjezdzaja, bardzo czesto zmienia sie harmonogram prac, jak to z bankiem sensownie rozegrac?

Pozdrawiam
Pawel

Murator FINANSE
06-12-2010, 22:36
Zawsze trzeba "podkręcić" kosztorys... Nikt Panu nie powie, że nie można wydać na kominek 10-15 tyś.
W razie czego można zrezygnować z ostatniej transzy... wszystko zależy jaki bank.
Ja osobiście zawsze konsultuje kosztorys z doradcą danego banku, bo każdy rządzi się swymi prawami w tej sprawie...
Większość jednak traktuje bardzo poważnie to, co tam jest napisane.

Proponuję Panie Pawle iść do doradcy danego banku, w którym się Pan ubiega o kredyt i on dokładnie powie, co i jak.
Jak nie będzie chciał pomóc proponuję zmienić doradcę? :)

Swoją drogą jak Pan napisze, jakie banki wchodzą w gre to mogę się osobiście podpytać...