PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe z kominka z płaszczem wodnym



Master1988
05-12-2010, 12:56
Witam proszę o pomoc co jest potrzebne do zamontowania kominka z płaszczem wodnym i z wężownicą zęby podłączyć do tego ogrzewanie podłogowe dokładnie w 5 pomieszczeniach a wielkość całego mieszkania czyli tych 5 pomieszczeń to ok 90m2 proszę dokładnie napisać jakie elementy potrzebne i jak bym mógł prosić to schemat jakiś jak to podłączyć? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wakmen
05-12-2010, 15:55
W dużym skrócie masz to opisane na stronie:
http://www.e-instalacje.pl/Kominki_z_plaszczem_wodnym,4774.html
Są dwie wersje:
- w systemie otwartym
- w systemie zamkniętym

Ja mam właśnie takie rozwiązanie: kominek z płaszczem w systemie zamkniętym (z wymiennikiem płytowym), do tego jeszcze kolektory słoneczne i 2 zasobniki po 250l z jedną wężownicą. Podłogówka zrobiona na gotowych rozwiązaniach firmy TECE.

plutek
06-12-2010, 13:12
Jeżeli jest wymiennik płytowy to system chyba jest w układzie otwartym

plamiak
06-12-2010, 13:18
Jeżeli jest wymiennik płytowy to system chyba jest w układzie otwartym

Otwarty po stronie kominka, zamknięty po stronie podłogówki. Swoją drogą ja zrobilem podłogówkę w ukł. otwartym i żadnych problemów nie miałem.

plutek
06-12-2010, 13:28
Otwarty po stronie kominka, zamknięty po stronie podłogówki. Swoją drogą ja zrobilem podłogówkę w ukł. otwartym i żadnych problemów nie miałem.

z tego to ja już nic nie wiem czy układ masz zamknięty czy otwarty

plamiak
06-12-2010, 13:38
Ja mam otwarty: kocioł ekogroszek + tylko podłogówka. Autorowi wątku kol.Wakmen zasugerował rozwiązania dla niego. Natomiast Ty zapytałeś o wymiennik - dzieli on instalację na dwa niezależne od siebie obiegi, w tym przypadku obieg kominkowy otwarty ze wzgledów bezpieczeństwa.