PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyty



Penejos
22-05-2002, 12:06
Musze wziasc kredyt na budowe. Myslalem o hipotecznym, w walucie obcej. Czy ktos moze skorzystal juz z tej opcji i moglby mi doradzic, z jakiego banku i jaka walute najkorzystniej wybrac ?
Czy procedury przyznania sa dlugie i uciazliwe ?

kodi_gdynia
22-05-2002, 12:10
Poszperaj po forum. Wbij szukaj np. kredyty. Było trochę wątków. Nie ma złotego środka. Są plusy i minusy dla kredytów.
Pozdrawiam

tom soyer
22-05-2002, 12:36
właśnie - sprecyzuj potrzeby - ja mam kredyt w CHF na 20lat na 6%zmienne

sebo
22-05-2002, 12:49
Ja mam kredyt w CHF na 15 lat na 5% zmienne.

Penejos
22-05-2002, 21:16
mam na mysli w szczegolnosci bank. W jakim banku najkorzystniej wziasc kredyt i na jaki procent

EM
23-05-2002, 06:45
Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy jaką masz sytuację (wkład własny, liczebośc rodziny, dochody, czy godzisz się na ryzyko kursowe czy wolisz płacic więcej ale w złotówkach. Jak chcesz podyskutowac to zapraszam na priva lub przejrzyj liczne dyskusje w tej części forum jakie prowadziliśmy.

Penejos
23-05-2002, 21:55
EM, przesledzilem twoje i innych wypowiedzi z poprzedniego okresu i wyrobilem sobie pewne zdanie. Prawda jest tez, ze to wszystko praktycznie zmienia sie z dnia na dzien. Jednak pytanie pewne mialbym dalej. Czy bez wkladu wlasnego ( bo przeciez nie sprzedam teraz mieszkanie i wyprowadze sie naulice ) mozna sie rownierz ubiegac o kredyt hipoteczny ?

Feft
24-05-2002, 08:21
Taki kredyt mieszkoniowy da Ci Kredyt Bank i PKO BP (te sprawdziłem). Musisz mieć 20% inwestycji (np. działkę). Sam chyba wybiorę PKO BP - pan w banku powiedział, że nie wymagają faktur na pokrycie wydatków, "jeśli inspektor z banku zobaczy, że prace są wykonane, to nieczego więcej nie muszę udowadniać" - to jego słowa. Zastanawiam się jeszcze, czy brać w CHF czy PLN. Oczywiście oprocentowanie i raty są mniejsze w walucie, ale w PKO łatwiej dostać w złotych i nie ma takiej obawy o oprocentowanie, nie ma zmiany kursu i nie różnicy kursowej.

Penejos
24-05-2002, 09:01
Feft, daj znac jak cos zdecydujesz, bo ja mam jeszcze troche czasu.
Prawdopodobnie zaczne sie starac pod koniec tego lub z poczatkiem przyszlego roku.

Feft
24-05-2002, 13:53
Będę zaczynał za miesiąc lub dwa. Jakbym zapomniał (napisać jaki kredyt wziąłem), to przypomnij mi na priv.
[email protected]

MisiekK
03-06-2002, 14:19
PKO BP jest sensowne. Millenium kusi niskim oprocentowaniem (CHF 3,82%), ale naciągają na ubezpieczeniach, stosując bezprawne stawki. Czekam na kredyt u nich od 2,5 mieisąca, zapłaciłem już wszystkie opłaty (podatki, hipoteki, pełnomocnictwa, cesje, prowizje, kontrolę inwestycji). Podpisali ze mną umowę przy najwyższym od roku kursie CHF (tak opóźniali podpisanie umowy), a teraz jeszcze nie chcą wypłacić pierwszej transzy z powodu braku jakiegoś absurdalnego papierka z US, którego nie wymaga żaden bank (czekam teraz na zaśwadczenie o braku możliwości wydania zaświadczenia).
Szkoda gadać - ODRADZAM wszystkim (nawet nie można zadzwonić do rozpatrującego kredyt i go zjechać, telefony są tajne! Petycje od oddziałów nie dochodzą do centrali (pomyłkę we wniosku do hipoteki poprawiają od pół roku).
Słowem banku MILLENIUM nie pozdrawiam!!!

12-06-2002, 08:15
Misiekk. a ile już zapłaciłeś za ten kredyt(opłty cesje,hipoteki ...itd)

winston
12-06-2002, 23:38
Posłuchajcie mili klubowicze. Sam niedługo będę atakował kredyt na 120000 tysiaczków. Jedną z ciekawszych, a kto wie może najciekawszą ofertę przedstawił PBK-BPH. Niska prowizja, bez kosztów za wizytę faceta/ki z banku na placu budowy, niska prowizja, naprawdę extra ray na 20 lat w walucie. No i rzecz najważniejsza - podpisujecie umowę z wykonawcą (nawet na niby0 tak abyście mieli taki dokument, a bank może uruchomić Wam środki nawet wtedy , jeżeli Wasz udział własny wynosi poniżej 20%.
Zapraszam na PRIV.
[email protected] (mad:[email protected])