PDA

Zobacz pełną wersję : brak folii przy wełnie mineralnej, poddasze, warto naprawiać? jak?



kamillis
06-12-2010, 09:32
witam
w zeszłym roku położyłem na sufit regipsowy pierwszego piętra, oddzielający część mieszkalną od poddasza, po między krokwie wełnę mineralną.
wełna : http://przewodnik.rockwool.pl/produkty/produkty-ogolnobudowlane/megarock.aspx
na krokwie, nad wełną przykręciłem deski, które czekają na pomalowanie,
teraz widzę, że powinienem dać folię z jednej i drugiej strony wełny - powinienem? jest taka potrzeba?

odnoszę wrażenie, że o ile ocieplenie z zeszłego roku było genialną w skutkach sprawą, drastycznie pomogło na chłód pierwszego piętra, to w tym roku znowu nie mogę tam konkretnie nagrzać (max 19-20 stopni),
czyżby wełna nabrała wilgoci i nie spełnia teraz funkcji izolatora?
jest jakaś metoda, by to sprawdzić? by to poprawić? naprawić nie zrywając desek i położonej już wełny?
co myślicie na ten temat?

na poddaszu:
dach jest ocieplony dewelopersko (dachówki, folia, wełna między krokwiami, folia), postanowiłem nie docieplać dodatkowo tu dachu, wymieniłem dwie dachówki ze zwykłych na wentylacyjne (zimą zatkane)

la***is
06-12-2010, 16:30
Cała para wodna idzie w tą wełnę i tam się skrapla, a mokre nie izoluje,gdybyś dał paroizolację, to by tego nie było.....
Zdejmij podłogę na strychu, wywal wełnę i daj ekofiber i żadnej folii, będziesz miał problem z głowy przy najmniejszych stratach.

kamykkamyk2
06-12-2010, 17:14
Na wszystko, na każdą bolączkę - ekofiber, to super materiał musi być.........................., choć mnie się wydaje, że posty lak-serwis to kryptoreklama jest, ja mam wełnę, nieważne jakiej firmy, która spełnia swoje zadanie.

la***is
06-12-2010, 20:37
Na wszystko, na każdą bolączkę - ekofiber, to super materiał musi być.........................., choć mnie się wydaje, że posty lak-serwis to kryptoreklama jest, ja mam wełnę, nieważne jakiej firmy, która spełnia swoje zadanie.



Może nie na każdą bolączkę,ale na tą, świetnie się nadaje.....warto o nim poczytać.
Co do kryptoreklamy, jak przestanie Ci się wydawać a posiądziesz wiedzę w tym temacie, to będzie bardziej cenne niż fatamorgana

kamillis
07-12-2010, 07:38
rozumiem, dzięki za podpowiedzi,
to pomiędzy regips, a wełnę,
a nad wełną? pomiędzy wełną a deskami - również jakąś folię?
chyba wypadało by, by wełna nie wciągała wilgoci z poddasza,

podpowiedzcie mi jeszcze - co to jest za folia?
i czy nadaje się między regips, a wełnę mineralną w moim przypadku (bo rozmawiałem i chlopaki twierdzą, ze ona tam jest):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31beb499b84f0004.html

lotnik
09-12-2010, 18:28
Na wełnę skalną w pomieszczeniach suchych nie musisz dawać folii . W kuchni czy łazience tak.