PDA

Zobacz pełną wersję : Wyprowadzenie okapu na zewnątrz budynku



roman_wawa
07-12-2010, 15:22
Witam

Mam taką oto sytuację i chciałem się dowiedzieć czy dobrze to wykonałem. Mam kuchenkę gazową wraz z zamontowanym nad nią okapem z wentylatorem. chciałem opary z nad kuchenki wpuścić do komina ale okazało się, że wszystkie kanały są zajęte. Więc zrobiłem wyprowadzenie na zewnątrz budynku.

Kanał wentylacyjny zrobiłem z rury PVC o fi 100mm o całkowitej długości ok 2,3 m. Jako, że wcześniej w miejscu do którego wprowadziłem rurę była zwykła kratka wentylacyjna i w mroźne dni takie jak teraz osadzał się lód na niej to za końcu te rury zamontowałem klapkę, która przepuszcza ciąg tylko w jedną stronę. Na zewnątrz budynku zamontowałem taki okapnik skierowany do dołu tak aby skraplająca się para kapała na ziemię. Chcę tylko odprowadzić opary znad kuchenki.

Czy poprawnie wykonałem to ? Czy rury PVC są bezpieczne do oparów znad kuchenki gazowej ? Z czasem chciałbym to obudować w kuchni płytą g-k ze względów estetycznych i zastanawiam się czy nie trzeba tego czyścić, czy nie zrobi się jakiś syf - jak obuduję to potem już nic nie zrobię.
Czy powinienem to jakoś zaizolować aby nie skraplała się para ?

pozdrawiam i dzięki

VIP Jacek
19-10-2011, 13:38
odświeżam wątek.
Też planuję tak zrobić i też jestem ciekawy opinii.