PDA

Zobacz pełną wersję : Stolbud Włoszczowa-proszę o opinie



hazeleyes1982
08-12-2010, 20:30
Czas ucieka, a my dalej w kropce:-(W akcie "desperacji" zaczelismy rozwazac okna drewniane ( a raczej drewniano-aluminiowe). Napiszcie, prosze czy ktoś ma/zna okna Stolbudu( nie znalazlam na ich temat zadnej opinii) .Z góry dziekuje.

zbigor
08-12-2010, 20:43
Mam takie okna z argonem wstawione w 2000 roku. Okno jak okno. Otwiera się , zamyka, uchyla. Niektóre troche haczą ale potrzebują regulacji którą przez ten okres zrobiłem 2 razy. Poza tym nie widze żadnych wad czy zalet

blokno
09-12-2010, 12:54
Czas ucieka, a my dalej w kropce:-(W akcie "desperacji" zaczelismy rozwazac okna drewniane ( a raczej drewniano-aluminiowe). Napiszcie, prosze czy ktoś ma/zna okna Stolbudu( nie znalazlam na ich temat zadnej opinii) .Z góry dziekuje.

Jeden z lepszych technologicznie producentów polskich. Okna Capital nie tylko energooszczędne, ale i dźwękoszczelne - maja podstawową zaletę: są wiarygodni, bo wszystkie swoje okna badają. Polecam. Też blog frmowy (http://stolbud.blokno.net/?month=9&year=2010&page=1)

hazeleyes1982
11-12-2010, 12:43
Dziekuje za opinie. Wybór okien jest gorsza zagwostką w naszym przypadku niż kupno działki i wybór projektu domu:-)

Charlie
11-12-2010, 14:41
a co z jakością ?

pawelpiwowarczyk
11-12-2010, 15:41
A mnie facet handlujący drzwiami i oknami Stolbudu doradził okna... Adams (którymi też handlował). Twierdził, że drzwi wychodzą im (Stolbudowi) lepiej niż okna.
Większa marża? Może?
Mnie Passiv-line i opinie o Adamsie w pełni przekonują do tego producenta.

SAAB-Aero
18-12-2010, 15:09
1/
Od tygodnia mam okna kupione w Stolbudzie

- Capital (potezny profil 92 mm)

- drewno - sosna (odradzili mi meranti choc na meranti wiecej by zarobili, ale powiedzieli, ze meranti jest tandetne i przereklamowane, a w Polsce najlepiej sprawdza sie sosna i dab)

- ochrona przed halasem RW (calego okna a nie tylko szyby) > 40 dB - szklenie: VSG66.2 AK/20/VSG44.2T AK (Pilkington),

- cieply montaz, piany akustyczne, zimowe



2/
Nie chce chwalic na poczatku eksploatacji, ale CHYBA jestem zadowolony

- glowny technolog firmy p. Ziolo okazal sie milym i uczynnym czlowiekiem i staral sie maksymalnie doradzic, a nawet szukal specjalnie szyb dla mnie (zainstalowali mi nowy pakiet szybowy, ktory dopiero wchodzi na rynek)

- przeslali badania akustyczne okien w ITB (rzadkosc u wiekszosci producentow)

- nie naciagali na dab lub meranti, tylko tlumaczyli, ze najlepszym drewnem do okien jest sosna pomimo, ze jest tansza niz dab i meranti

- montaz chyba solidny - najpierw mowili o 1 dniu co troche mnie zaskoczylo, ale w rzeczywistosci trwalo to 3 dni ... wzieli fachowca z Illbruck od cieplego montazu

- okna sa bardzo ladne - ogladalem dosc duzo mieszkan z wyzszych i najwyzszych polek u roznych deweloperow, ale musze powiedziec, ze okna jakie mi wstawili sa zdecydowanie najladniejsze (nie mowie o jakosci bo to raczej jest poza dyskusja - troche mnie to kosztowalo, a deweloperzy montuj w standardzie byle co)


NAJWAZNIEJSZA BYLA OCHRONA PRZED HALASEM i .... CHYBA SUKCES ... POSTEP JEST SKOKOWY .... nie znaczy to, ze nic nie slychac, ale poziom halasu zostal bardzo mocno zredukowany ... wiekszosci samochodow nie slychac ... slychac jedynie autobusy, gosci z rozklekotanymi silnikami lub klasycznych idiotow gowniarzy jezdzacych z niby sportowymi tlumikami w swoich czinkleczento, hondach, mistubishi, czy rozsypujacych sie audi, bmw i innych wynalazkach ...jednak to co slychac jest bardzo mocno wytlumione i NIE DRAZNI ... wiekszosc odglosow ma charakter szumu.
Zreszta mieszkanie caly czas jest w stanie deweloperskim i mam nadzieje, ze po urzadzeniu byc moze zapanuje calkowita cisza ... zamierzam tez jeszcze zainstalowac rolety zewnetrzne (cudow nie oczekuje, ale rolety powinny dodatkowo wytlumic halas o kilka decybeli, wiec byc moze nie bede juz slyszal zadnego samochodu)


Resume:
Jak na razie jestem zadowolony ze Stolbudu, ale jak bedzie za kilka miesiecy tego nie wiem

Charlie
20-12-2010, 19:12
do tłumienia niskich dźwięków, które generują min.użytkownicy ulic należy używać szyb o Rw> 40 dB. Optymalna szybka to 44 dB.
Jednak aby precyzyjnie ustalić Rw należy przebadać obiekt sonometrem chyba, że miasto posiada mapę hałasu. Zresztą powinno ją mieć dostępną w Urzędzie Miasta.
A z roletami na pancerzach metalowych to uważaj na rezonans. Jeśli już to drewniane. Twój ukochany Stolbud Włoszczowa powinien je potrafić wykonać :)

xlenka
27-12-2010, 14:47
Witam! Ja mam okna Stolbudu drewniane białe. Wstawione były 6 lat temu, więc mogę na ich temat coś powiedzieć. Jeśli chodzi o zamykanie, rozszczelnianie itp. to ok, ale do szału doprowadza mnie mycie. W oknie uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.

blokno
27-12-2010, 15:48
Z myciem doświadczeń nie mam, ale z malowaniem owszem.. :bash: Trochę szybko chyba jak na 6 lat eksploatacji, ale jeśli na nasłonecznionej ścianie, a przy tym nijak nie osłonięte, to pewnie jest to możliwe. Wada? Nie, chyba to juz taki "urok" drewna.. :)

_FIX_
27-12-2010, 19:50
.... uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.
Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to piszesz o silikonie, a on nie powinien się rozmazywać - chyba, że to wpływ detergentu użytego do mycia okien. Czy na "sucho" też tak się dzieje ?

Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.

bwojtek
27-12-2010, 19:57
Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.
To straszna cienizna :(

_FIX_
28-12-2010, 11:15
Odpowiednia konserwacja przedłuży znacznie ten okres. Znam przypadki, że i 10 lat okna nie były malowane. Ale to u każdego będzie inaczej, chociażby ze względu na wpływ warunków atmosferycznych. Każdy kto kupuje okna/drzwi drewniane powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co kilka lat będzie renowacja.

finlandia
28-12-2010, 11:16
Znani Fixowi.. to nie znaczy że to rynkowy standard. Poza tym tanie okna stolbudowskie to nie jest dobry standard do porównywania (tak jakby w plastiku odnosić się do okien trzykomorowych).
Normą jest gwarancja na 3 lata. Odważniejsze firmy piszą juz 5 lat gwarancji (bo tyle często dostają od swoich dostawców lakierów), ale są i tacy co dają do 10 lat pod warunkiem podpisania umowy konserwacyjnej. Tego się nie da określić, bo lakier na oknach w wili na plazy czy też na Gubałówce nie wytrzyma tyle, co w normalnym terenie.

xlenka
29-12-2010, 15:34
Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to piszesz o silikonie, a on nie powinien się rozmazywać - chyba, że to wpływ detergentu użytego do mycia okien. Czy na "sucho" też tak się dzieje ?

Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.

Na sucho raczej nie przecieram szyb więc nie wiem, ale faktycznie to chyba jakiś silikon. W dotyku przypomina zaschniętą gumę do żucia. A myję szyby ściereczką z mikrofibry samą wodą.

bwojtek
10-01-2011, 20:04
Są to nieliczne drzwi zewnętrzne wykonane naprawdę z pełnego drewna ( bez styropianu jak np. w CALU ).
To ma być zaleta? Chyba od biegania po pustym biurze zakręciło ci się w głowie...

stary
10-01-2011, 20:13
Dobrze by było, aby producenci drzwi drewnianych mieli standard wykonania na poziomie wyrobów z CAL-a.

stary
10-01-2011, 20:23
Witam! Ja mam okna Stolbudu drewniane białe. Wstawione były 6 lat temu, więc mogę na ich temat coś powiedzieć. Jeśli chodzi o zamykanie, rozszczelnianie itp. to ok, ale do szału doprowadza mnie mycie. W oknie uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.
Tak sobie zapisałem, gdyby znowu pojawiła się jakaś dyskusja na temat drewna. Zwłaszcza, że aktywny kolega "z góry" jakoś zamilkł po tym poście.:confused:

finlandia
11-01-2011, 08:57
To normalne..
pracownicy w chwilach nudy trafiają na forum, ale potem na długo zapominają o takim miejscu. Aż do następnej nudy.. Sam tak miałem na początku..

gandolf
26-01-2011, 22:24
Witam wszystkich,
Jestem nowy na form. Z zainteresowaniem przeczytałem powyższą dyskusję na temat Stolbudu. W najbliższych dniach powinienem wybrać stolarkę okienną do całego domu. Miał być Jezierski na pcv Schuco ale ze względu na opóźnienia ale przede wszystkim ze wzgledu na wymiary niektórych otworów nie uda się zrobić :( więc trzeba chyba wrócić do drewnianych. Poza Milewskim, Dudkiem mam właśnie ofertę od Stolbud Włoszczowa.
U mnie montaż na JBD, 15 cm wysuniete i muszę przyznać że Stolbud jako jedyni kumają o co chodzi i nie muszę im odkrywać tajników tej wiedzy tajemnej.
Martwią mnie info że mięka farba (u mnie mają być całe białe) i ten silikon rozmazujacy się. Ktoś wspomniał o niedbałym wykonaniu (u mnie prawie wszystkie okna z łukami) więc czekam na kolejne Wasze doświadczenia.

blokno
27-01-2011, 06:39
Martwią mnie info że mięka farba (u mnie mają być całe białe) i ten silikon rozmazujacy się. Ktoś wspomniał o niedbałym wykonaniu (u mnie prawie wszystkie okna z łukami) więc czekam na kolejne Wasze doświadczenia.

Włoszczowa to jeden z technologicznie lepiej poukładanych polskich producentów, więc to dobry wybór. A jeśli silikon bedzie "rozmazany" to po prostu reklamuj przy odbiorze. Możesz jeszcze spojrzeć na okna Pozbudu (na Bartyckiej) i w Kobyłce pod W-wą masz dobrą stolarnię p.Kusiaka. pzdr

gandolf
30-01-2011, 14:40
Dzieki za podpowiedź. Poczytałem o tym Pozbudzie. Wydaje się, że firma Ok. Kupili podobno nową linię produkcyjną i chwalą dokładność produktów dzieki tej inwestycji. Eksportują i są na giełdzie więc muszą prezentować sprawozdania finansowe.
Zgłosiłem sie do nich po ofertę (a własciwie do ich dilera). Cena w zasadzie nie odbiega od ceny Stolbudu. Stolbud daje przy profilu 68 szybę 4/16/4 a Pozbud 4/10/4/10/4 i trochę lepszą uszczelkę (piankową). Przy oknch "cieplejszych" (88 pozbud i 92 stolbud) ceny też są porównywalne. W takim wypadku bardziej skłaniałbym sie ku Pozbudowi jednak cena montażu to już w Pozbudzie prawie razy 2 tego co inni. Mam 18 okien na długich konsolach JBD. Moim zdaniem albo diler drogo kupuje konsole albo chce zarobić dużo na montażu. Więc mnie zniechęcili.
Wobec tego
- może ktoś ma jeszcze doświadczenia z produktami Stolbudu Włoszczowa i Pozbudu - trwałość konstrukcji, trwałość farby jakość wykonania itd. Często jakość tego co przyjeżdża na budowę znacznie odbiega od produktów na wystawkach.
- jakie mogą być ceny konsoli JBD i JB-DK - aby sprawdzić koszty materiałów?
- a może warto zapłacić więcej za montaż bo okna Pozbudu są dużo "lepszej jakości" i warto dorzucić te pare tysięcy różnicy w montażu aby posłużyły na dłużej??
Dzieki za podpowiedzi. Ciągle w punkcie wyjścia, a czas goni.

pawel.
23-06-2011, 21:35
Witam.
Mam w domu drewniane okna stolbud Włoszczowa. Wstawiane były w 2001 roku. Okna potrzebują regulacji ale nie widzę żadnej śrubki do regulacji na okuciach. Czy ktoś może mi pomóc.?? Pracuje przy produkcji okien z aluminium i okucia roto czy fapim w aluminium mam opanowane, w małym paluszku ale na drewnie się nie znam. Możliwe jest że nie ma regulacji.?? patrząc na ramkę szyby wygląda na to jakby szyba źle była ułożona i skrzydło opadło, trzeba by na szybie podnieść skrzydło, czy w drewnie jest to możliwe.?? Proszę o pomoc

blokno
24-06-2011, 08:25
- jakie mogą być ceny konsoli JBD i JB-DK - aby sprawdzić koszty materiałów?
- a może warto zapłacić więcej za montaż bo okna Pozbudu są dużo "lepszej jakości" i warto dorzucić te pare tysięcy różnicy w montażu aby posłużyły na dłużej??
Dzieki za podpowiedzi. Ciągle w punkcie wyjścia, a czas goni.

Ceny konsol JBD możesz sprawdzić w hurtowni Sparta (http://www.sparta.com.pl/c,pl,9005_8146,5,1,0,short,sys-+do+mont-+okien+w+przestrzeni+izolacji+term-.html). Ale to mit, że montaż w wartswie ocieplenia musi być "o kilka tysięcy" droższy. Problemem jest oczywiście podparcie okna. Ja zacząłem się ostatnio skłaniać do rozwiązania, że przykręca się do muru dyblami kantówkę 70x150 mm i to ona stanowi próg dla okna. Koszt nie wyższy niż 30 zł. A jak wyliczył Soudal (http://soudal.blokno.net/#1238), koszt taśm uszczelniających (jeśli konieczne) nie powinien przekraczać 10-15 zł/mb plus robocizna kolejne 15 zł/mb. Na szybko licząc koszt szczelnego montazu warstwowego w warstwie ocieplenia dla okna 150x150 cm może być nie wyższy niż 200-250 zł.

ewaznorwegii
26-05-2013, 21:21
Stolbud Włoszczowa? Nie polecam! Brudne szyby i brzydko położone silikony!
Kupiłam okna w tej firmie w lutym 2013 roku. Zapłaciłam 9000 zł i zostały przywiezione do Norwegii, gdzie mieszkam. Po zamontowaniu i myciu okien zobaczyłam, że są one brudne w środku, silikony są popękane, woda dostaje się między ramę a szybę, co powoduje szybkie niszczenie się okien. Próbowałam dogadać się z firmą, ale oni stwierdzili, że nie uznają mi reklamacji ze względu na wysokie koszty przyjazdu do Norwegii. Chcę tą wiadomością ostrzec tych, którzy mieszkają za granicą, a planują kupić okna w Stolbudzie Włoszczowa. Lepiej uważajcie, bo później nikt nie będzie chciał Was słuchać, a co najgorsze – zapłacisz za towar wysokiej klasy, a dostaniesz wadliwy. Nie kupuj okien w Stolbudzie Włoszczowa, bo będziesz miał same problemy.
Ewa z Norwegii

(kontakt: [email protected]

191935
191940
191941
191942

Charlie
26-05-2013, 23:34
Myślę, Ewa, że to jeszcze nie koniec Twoich przygód z tanimi oknami drewnianymi z StW :(

finlandia
27-05-2013, 06:07
Staram się nie eksportować okien, bo wiem, że polskie gwarancje mają zwykle zapis: "obowiązuje na terenie RP" a ja jako sprzedawca odpowiadam pomimo takich zapisów.
Ale jest też coś takiego jak gwarancja w świetle przepisów europejskich...

selko
11-09-2013, 10:38
Niektórzy mówia o nich StolPaw nie bez powodu

http://www.youtube.com/watch?v=1UgDGJKJKX8

edit.
filmik usuniety po 2 miesiacach walki dogadałem sie z firmą jesli ktośbędzie miał z nimi problemy prosze o Priv dam info jak postępować

uwaga_groźnyinwestor
28-07-2014, 16:56
Nie polecam firmy: Ekoprofit z Wrocławia,

jest to salon firmowy Stolbud Włoszczowa


Zamowienie na 36tys + montaz 6tys. Umowa niewykonana, bledy pomiaru, montazu, reklamacja nie załatwiona od 3 miesiecy na dzien dzisiejszy, pomimo wysyłanych pism, ogledzin na budowie - 4 razy, opini rzeczoznawcy powołanego prywatnie, federacji konsumentów, opini kierownika budowy. Budowa stoi, sprzedawca nie wykazuje checi wspołpracy, nie poczuwa sie do opowiedzialnosci, interwencja bezposrednio u producenta nieskuteczna.

Wiecej szczegołowych informacji w moim wątku, w dziele okna.

ewka_so
01-08-2014, 20:43
Mamy Stolbud w pakiecie trzyszybowym i jest OK - jak ktoś pisał, okna jak okna. Problemów z nimi nie ma, ładne są (kwestia gustu), więc mogę polecić.

Aga11*
02-08-2014, 07:55
Mamy okna Stolbudu. Pakiet trzyszybowy, drewno meranti.Terminowo oraz montaż bez zarzutu. Polecam. Krótko i na temat - w sumie to tylko okna - ma być ciepło i ładnie.

ok**t
02-08-2014, 08:10
Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego:) Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?

uwaga_groźnyinwestor
02-08-2014, 08:48
Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego:) Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?
Moze zapomnieli gdzie mnie znalesc.. :) tu jestem

Aga11*
02-08-2014, 09:12
Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego:) Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?

Jestem w 100% zadowoloną klientką firmy i mam prawo wystawić w swoim imieniu pozytywną rekomendację na forum.

Dla odświeżenia pamięci zabrałam swego czasu głos w wątku UGI gdzie jako jedna z pierwszych i nielicznych osób poparłam inwestorkę w jej roszczeniach. Napisałam tam również o posiadaniu okien ww. firmy.

ok**t
02-08-2014, 10:27
Jestem w 100% zadowoloną klientką firmy i mam prawo wystawić w swoim imieniu pozytywną rekomendację na forum.

Dla odświeżenia pamięci zabrałam swego czasu głos w wątku UGI gdzie jako jedna z pierwszych i nielicznych osób poparłam inwestorkę w jej roszczeniach. Napisałam tam również o posiadaniu okien ww. firmy.

Nikt nie odbiera Ci prawa do pochwał;) Tylko jest pewien zbieg okoliczności, że akurat teraz te pochwały.

Zwykle zresztą Klienci nie chwalą firm na forach. Głównie wypowiadają się niezadowoleni.

Samar
02-08-2014, 10:45
Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego:) Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?

Coś Ty się człowieku przyczepił do tego Stolbudu? Sprawa dotyczy UGI i salonu Ekoprofit. Stolbud nie ma tu nic do rzeczy. Stolbud jest tylko i wyłącznie wykonawcą stolarki, a jakoś nie doczytałam się aby co do jej jakości padał akurat zarzut w tym wątku.
To nie pracownik Stolbudu zawierał umowę z inwestorem i czynił wszelkie ustalenia. Stolbud dostał zlecenie to je wykonał. Tak między Bogiem a prawdą to w fabryce nawet nie musieli mieć świadomości, że na tej budowie będzie tak duża witryna. Wystarczyło, że dealer rozpisał poszczególne gabaryty wchodzące w skład całości jako pojedyncze elementy zamówienia i nikt poza nim nie ma wiedzy co będzie z nimi robił dalej.
Na tej budowie doszło do pomyłki. Pomyłka rzecz ludzka, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Co do wysokości balkonów to rzecz jest bardzo prosta. Wystarczy tylko sprawdzić czy wymiary z umowy są zgodne z wymiarami z zamówienia. Jeżeli są to najprawdopodobniej na inwestycji doszło do zmiany poziomu docelowej podłogi. Nie udawajmy, ze na inwestorze nie ciąży w żaden sposób odpowiedzialność za pomiar i jest nieboraczek nieświadomy tego co podpisuje. UGI na początku dyskusji napisała, że po pomiarze sprawdzali osobiście wymiary z zamówienia z wymiarami otworów i się wszystko zgadzało. No to jak to jest, że przestało się zgadzać w dniu montażu. Wyjścia są dwa : balkony są w wymiarze niezgodnym z zamówieniem albo grubość wylewki się zmieniła.
Jeżeli balkony są niezgodne z zamówieniem to jakim cudem inwestor zgodził się na ich montaż?
Piszecie aby UGI powoływał się na niezgodność towaru z umową. Według mnie to już stracił taką szansę bo nie wstrzymał montażu . Zgodził się aby zamontowali towar niezgodny z zamówieniem ( o ile ten towar taki właśnie jest).

finlandia
02-08-2014, 11:36
Samar, myślę że ujęłaś w tym poście samą esencję sprawy, która w innym wątku toczy się na 33 stronach:)

Ja tam wierzę użytkownikowi Aga11. Nie każdy pozytywny post musi być reklamą (tzn kłamstwem;) )

ok**t
02-08-2014, 12:00
[QUOTE=Samar;6569849]Coś Ty się człowieku przyczepił do tego Stolbudu? Sprawa dotyczy UGI i salonu Ekoprofit. Stolbud nie ma tu nic do rzeczy. /QUOTE]

Do Stolbudu nic nie mam. Ale jak widzę ich brak działania to mnie to irytuje;) Delikatnie mówiąc. I nie opowiadaj, że to nie ich sprawa. Poprzez takie opinie popierasz firmy - partaczy. Wiem, że ten kto nic nie robi się nie myli, ale jak już jest problem i pomyłka to się go rozwiązuje. A nie wątek na 33 strony.

I jeszcze jedno pamiętaj : ZA POMIAR I ODPOWIEDNIE DORADZTWO ODPOWIADA WYKONAWCA A NIE INWESTOR.
Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno to komentować

finlandia
02-08-2014, 12:28
I jeszcze jedno pamiętaj : ZA POMIAR I ODPOWIEDNIE DORADZTWO ODPOWIADA WYKONAWCA A NIE INWESTOR.
Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno to komentować
Za pomiar i doradztwo tak, ale jak klient "wie lepiej" i rząda takiego wymiaru, coś w międzyczasie zmieni, ustali że podmuruje we własnym zakresie itp. to chyba nie powiesz, że za to wykonawca też ma odpowiadać?

ok**t
02-08-2014, 13:59
Za pomiar i doradztwo tak, ale jak klient "wie lepiej" i rząda takiego wymiaru, coś w międzyczasie zmieni, ustali że podmuruje we własnym zakresie itp. to chyba nie powiesz, że za to wykonawca też ma odpowiadać?

Oczywiście:) Tylko jeżeli Wykonawca nie zgadza się z Klientem który "wie lepiej" to wpisuje to w umowę i jest "kryty".
A jeżeli przyjeżdża na pomiar, źle mierzy i źle doradza bo się na tym nie zna to jego kwestia.

nikt ważny
02-08-2014, 19:28
....Głównie wypowiadają się niezadowoleni.
Oraz, niestety, osoby nie mające wiedzy w temacie
I niestety coraz częściej ok**t popełniasz takie błędy - nie tylko w temacie UGI ale i innych

uwaga_groźnyinwestor
02-08-2014, 22:31
jak klient "wie lepiej" i rząda takiego wymiaru, coś w międzyczasie zmieni, ustali że podmuruje we własnym zakresie itp. to chyba nie powiesz, że za to wykonawca też ma odpowiadać?u mnie taka sytuacja nie zaszła.
Rozumiem ze jest to wyraz niedowierzania osoby profesjonalnie zajmujacej sie montazem, ze takie i tyle "pomyłek" wykonawcy mogło sie wydarzyc
na jednej budowie.

uwaga_groźnyinwestor
02-08-2014, 22:37
No to jak to jest, że przestało się zgadzać w dniu montażu. Wyjścia są dwa : balkony są w wymiarze niezgodnym z zamówieniem albo grubość wylewki się zmieniła. Ano tak ze trzeba umiec te wymiary sobie ustalic, bo wymiar oscieza to przeciez nie wymiar okna, zgadza sie?


Jeżeli balkony są niezgodne z zamówieniem to jakim cudem inwestor zgodził się na ich montaż? Nie pamietam momentu w którym ktos raczył by sie mnie pytac czy zazwalam na montaz. Wrecz przeciwnie moje uwagi i niezadowolenie było ignorowane, zadanie poinformowania sprzedawcy spełnione ale bez odzewu, zreszta do dzis.


Piszecie aby UGI powoływał się na niezgodność towaru z umową. Według mnie to już stracił taką szansę bo nie wstrzymał montażu . Zgodził się aby zamontowali towar niezgodny z zamówieniem ( o ile ten towar taki właśnie jest).Reklamacje, niezgodnosc mozna złgosic w kazdym czasie w ciagu 2 lat, po zamontowaniu, uruchomieniu, uzywaniu.


Wnioski:
Zglosic reklamacje po montazu - zle - bo czemu do montazu doszło.
Zglosic w trakcie - tez zle, bo nie mogli dokonczyc.

Jedynym uprawnieniem inwestora, czy jakiegokolwiek klienta jest zapłacic, a potem cicho siedziec, cokolwiek sie nie wydarzy.

ok**t
03-08-2014, 09:46
Oraz, niestety, osoby nie mające wiedzy w temacie
I niestety coraz częściej ok**t popełniasz takie błędy - nie tylko w temacie UGI ale i innych

A jakie to błędy? Skąd wiesz ile wiem o tym temacie (UGI) ?

Samar
04-08-2014, 10:20
[QUOTE=ok**t;

Do Stolbudu nic nie mam. Ale jak widzę ich brak działania to mnie to irytuje;) Delikatnie mówiąc. I nie opowiadaj, że to nie ich sprawa. Poprzez takie opinie popierasz firmy - partaczy. Wiem, że ten kto nic nie robi się nie myli, ale jak już jest problem i pomyłka to się go rozwiązuje. A nie wątek na 33 strony.

I jeszcze jedno pamiętaj : ZA POMIAR I ODPOWIEDNIE DORADZTWO ODPOWIADA WYKONAWCA A NIE INWESTOR.
Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno to komentować[/QUOTE]

Jeszcze raz powtarzam, że Stolbud nie jest w tej sprawie strona i nie jest to jego sprawa.
Zapytałam wcześniej czy wysokość balkonów przywiezionych na budowę odpowiada wysokości z zamówienia okiennego, ale odpowiedzi nie otrzymałam.
Inwestor podpisując się pod zamówieniem staje się osobą współodpowiedzialną za pomiar. Gdyby tak nie było to panowałaby wolna amerykanka i wymiary otworów mogłyby od momentu mierzenia do chwili wstawienia okien ulegać zmianie wedle kaprysów inwestora . Jeżeli Inwestor się nie zna to po to jest kierownik budowy aby się z nim konsultować i aby miał baczenie.
6 czy siedem lat temu przerabialiśmy taką sytuacje z wysokościami okien tarasowych. Klient przy pomiarze podał docelowy poziom podłogi. 2 tygodnie po montażu przyszli wylewkarze i okazało się, ze okna powinny być o 3 cm krótsze. Oczywiście klient zażądał nowych okien i zagroził sądem. Poradziliśmy aby w drodze do sądu zajrzał do jakiegoś rzeczoznawcy budowlanego. Po kilku godzinach klient wrócił, sądem już nie straszył, był grzeczny i pytał na jaką pomoc może liczyć z naszej strony. U tego klienta do zaistnienia konfliktowej sytuacji przyczyniło się to, że nie miał zniwelowanego chudziaka tylko na "pałę" kazali mu zdjąć 19 cm.
Zapamiętajcie Klienci, że slogan typu "klient ma zawsze rację" niestety nijak się ma do rzeczywistości.

uwaga_groźnyinwestor
04-08-2014, 11:12
Twoja wypowiedz jest zrozumiała, jesli potraktujemy ja jako porade ogolną. Natomiat w zaden sposob nie koreluje z moja sprawą.

Wyjasnienie po raz setny, ze nie zmieniłam wysokosci posadzki, wielkosci osiezy, czy projektu naprawde mnie juz nie bawi.

Rozumiem wciaz pojawiajace sie niedowierzanie jak to mogło sie zdarzyc i dlaczego.
Jest to zrozumiałe bo błędów jest na pęczki. Mysle, ze kazdy montazysta z minimalna wiedza podstawowa poradziłby sobie z tym pomiarem i montazem bez problemu. Zatem jesli ktos tej wiedzy ma takie minimum, badz wiecej, badz jest nawet fachowcem i pasjonatem, sytuacja moze wydawac mu sie cokolwiek dziwna, wiec szuka drugiego dna i winy inwestora.

ok**t
04-08-2014, 17:17
Inwestor podpisując się pod zamówieniem staje się osobą współodpowiedzialną za pomiar. Gdyby tak nie było to panowałaby wolna amerykanka i wymiary otworów mogłyby od momentu mierzenia do chwili wstawienia okien ulegać zmianie wedle kaprysów inwestora .

Chyba żartujesz, TO WYKONAWCA ODPOWIADA ZA POMIAR. Nie słyszałem jeszcze o tym by ktoś zmieniał wymiary otworów okiennych po pomiarze. To śmieszne. Wykonawca mierzy otwór, wpisuje do zamówienia wszelkie ustalenia dotyczące, np. wielkości wylewki, ujednolicenia wymiarów okien itp.

Pomiar należy do Wykonawcy. Ty uważasz, że Klient ma zmierzyć po Wykonawcy i to wszystko sprawdzać. Jakaś paranoja.

Ideałem by było, gdyby otwory odpowiadały tym z projektu i wtedy żaden pomiar nie jest konieczny. Tylko wszyscy architekci wpisuję w projekt takie zdanie: przed zamówieniem stolarki okiennej należy sprawdzić wielkość otworów okiennych. Często też dochodzi do zmian, które w projekcie nie są uwzględnione.

nikt ważny
04-08-2014, 18:26
....Nie słyszałem jeszcze o tym by ktoś zmieniał wymiary otworów okiennych po pomiarze. To śmieszne.....Śmieszne jest to co piszesz. Mało słyszałeś.
Najczęściej pojawiające się nieporozumienie a to już 20 mm różnicy
Czym dla Ciebie jest docelowy poziom posadzki ?
Dla mnie posadzka to jest warstwa wykończeniowa ale jeden klient chciał uświadomić ze to poziom wylewki - całe szczęście, że było to na etapie rozmowy w trakcie pomiaru

ok**t
04-08-2014, 18:46
Dlatego trzeba to wyjaśnić i wpisać w umowę i koniec. A teraz pytanie do Ciebie (nikt ważny), wymiar otworu 2500mm, wylewka z podłogą na gotowo 200mm. Jaką wysokość balkonu zastosujesz?

Brass
04-08-2014, 19:19
od 2280 do 2300

T12345T
04-08-2014, 19:21
Panowie i Panie dajcie sobie po razie i skończcie już bić pianę, bo mi się przelewa przez klawiaturę.

nikt ważny
04-08-2014, 19:26
zależy
- pod taśmę wielofunkcyjną, pod MOWO - 2285
- pod JBD - 2280
- pod montaż z foliami czy bez - 2280
zakładając, że zewnętrzna krawędź ościeżnicy będzie na równo z poziomem wykończonej posadzki
I obowiązkowo poziom tej posadzki wpisany w umowę z zaznaczeniem względem jakiego punktu na budynku został okreslony

nikt ważny
04-08-2014, 19:27
Panowie i Panie dajcie sobie po razie i skończcie już bić pianę, bo mi się przelewa przez klawiaturę.
chusteczki czy kubełek podać ? ;)

ok**t
05-08-2014, 04:58
Wysokość może być większa, bo np. chcemy wyeliminować wysokość standardowego progu, tak żeby podłoga dochodziła do ramy a nie była równo z jej końcem. To zależy oczywiście od odległości między końcem skrzydła a końcem ramy w danym profilu okiennym.

nikt ważny
05-08-2014, 07:46
Wysokość może być większa, bo np. chcemy wyeliminować wysokość standardowego progu, tak żeby podłoga dochodziła do ramy a nie była równo z jej końcem. To zależy oczywiście od odległości między końcem skrzydła a końcem ramy w danym profilu okiennym.
;) przestań mnie sprawdzać :)
Oczywiście, wszystko zależy od ustaleń między zamawiającym a wykonawcą ale . . . ale nie należy przesadzać. Życie wiele razy dowiodło, że milimetrowe założenia kolejni wykonawcy mogą schrzanić. Jakże często niwelator w czasie pomiarów to rzadkość.
Kolejną rzeczą jest umożliwienie dostępu do dolnej części skrzydła by możliwe było ewentualne dokonanie regulacji. W większości wypadków luz między ościeżnicą w krawędzią skrzydła ma 30-35 mm, by był swobodny dostęp musisz mieć z 20 mm luzu i tyle też by jakiś chodniczek podłożyć (często widzę takie rozwiązanie w zamieszkałych domach) Poza tym czy podniesiesz nóżkę o 65 mm czy 50 mm to już chyba bez znaczenia
W przypadku PSK warto pomyśleć nad obniżeniem posadowienia jeśli producent daje pod ościeżnicą dodatkowe poszerzenie by prowadnica nie wystawała poza ramę.
Podstawą jest porozumienie między stronami umowy, dogadanie szczegółów i ZAPISANIE ich by później uniknąć nieporozumień.

ok**t
05-08-2014, 09:56
Wcale Cie nie sprawdzam, bo wiem że masz dużą wiedzę i bogate doświadczenie:).

Przy ustalaniu poziomu "0" Wykonawca powinien jeszcze sprawdzić wysokość schodów oraz wielkość otworów pod drzwi wewnętrzne - takie podejście profesjonalne.

Ideałem byłyby naniesione repery na każdej budowie, ale to może za jakieś 20 lat :(.

nikt ważny
05-08-2014, 10:14
zostawmy ten temat bo zaczynasz tworzyć
1) architekt określa poziomy posadzek i inne wymiary budynku i za to odpowiada
2) wykonawca wykonuje to co zaprojektował architekt zgodnie z zasadami sztuki budowlanej - i tu się zdziwisz ogromnie, jak poznasz tolerancje odchyłek wymiarów, od pionu, poziomu (podejrzewam że 90% budów nie spełnia tych wymagań) O reperach na kondygnacji nie wspomnę a laser, dobry laser, to wydatek już od 1500 zł. Mało tego, spora część ekip budowlanych nie potrafi czytać projektu !!!
a okniarz?
Przychodzi, mierzy, ma podane wszystko na tacy bo do q...nędzy on nie jest od tego by nanosić poziomy, brać odpowiedzialność za docelowe poziomy posadzek, wykończonych (!!!) posadzek., brać odpowiedzialność za usytuowanie okna w murze - on ma swoją robotę zrobić dobrze - czyli zamontować okna i tyle. Zamontować tak jak zaprojektował to architekt i tego zacznijmy od tych gryzipiórków wymagać

ok**t
05-08-2014, 10:21
To byłoby idealne, ale większość projektów to tzw. gotowiec przystosowywany do danych warunków. Inwestorzy zwykle nie płacą zbyt wiele za projekt i takie są efekty. O wykonywaniu prac wg projektu nie wspomnę.Ale to bardziej temat na inny wątek.

Samar
05-08-2014, 10:53
Przy ustalaniu poziomu "0" Wykonawca powinien jeszcze sprawdzić wysokość schodów oraz wielkość otworów pod drzwi wewnętrzne - takie podejście profesjonalne. :(.

Nic nie powinien. Od sprawdzania to na budowie jest Inwestor i jego kierownik budowy. Okniarza interesują tylko i wyłącznie otwory okienne.
Nie zapomnę jak jakieś trzy lata temu pewien klient pytał czy w cenie zakupu i montażu okien zajmujemy się również nadzorem nad prawidłowym wykonaniem otworów okiennych. Kiedy powiedziałam , że w cenie powinien mieć to jego kierownik budowy to facet się oburzył i odparł, ze kierownik to za każdą wizytę na budowie liczy sobie dodatkowe pieniądze, a nam powinno zależeć na kliencie. Wyśmiałam go .

nikt ważny
05-08-2014, 11:13
Nic nie powinien. Od sprawdzania to na budowie jest Inwestor i jego kierownik budowy. Okniarza interesują tylko i wyłącznie otwory okienne. .... .
TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ
A jak jest inaczej to wywalaj kasę Inwestorze a jak Cię nie stać to nie pisz później postów że coś wyszło nie tak
Wykonawca jak sama nazwa wskazuje ma wykonać usługę, zgodnie ze sztuką i ma mieć podane wszystkie dane na tacy
I koniec tematu
Ten kto twierdzi odwrotnie gada bzdury bądź czyni to z innych przesłanek

luxor
05-08-2014, 12:22
Coś Ty się człowieku przyczepił do tego Stolbudu? Sprawa dotyczy UGI i salonu Ekoprofit. Stolbud nie ma tu nic do rzeczy. Stolbud jest tylko i wyłącznie wykonawcą stolarki, a jakoś nie doczytałam się aby co do jej jakości padał akurat zarzut w tym wątku.
To nie pracownik Stolbudu zawierał umowę z inwestorem i czynił wszelkie ustalenia. Stolbud dostał zlecenie to je wykonał. .

Jeśli na stronie Stolbudu, firma Ekoprofit jest pokazana SALON FIRMOWY i reklamuje się jako posiadająca "autoryzację Stolbudu dla montażu" to automatycznie Stolbud staje się zaangażowany w tą sprawę.

Danie przez Stolbud rekomendacji Ekoprofitowi oznacza potwierdzenie marką/opinią Stolbudu że ta mniejsza firma jaką jest Ekoprofit jest godna zaufania i dobrze wykona usługi. Jeśli Ekoprofit skopał wykonanie usługi to niezadowolenie wobec Stolbudu jest całkowicie na miejscu.

Skoro Stolbud autoryzuje wykonawców to niech łaskawie jeszcze ich przeszkoli, audytuje co jakiś czas, i usuwa tych co nie spełniają jakiś tam kryteriów jakościowych. Jeśli tego nie robi, a tego nie robi co widać po Ekoproficie, to niech te wszystkie pomyje które się wylewają na tym forum trwają dalej jako ostrzeżenie dla innych.

Jak nie umieją kontrolować firm montujących to niech usuną ze strony odnośniki "autoryzacja, salon firmowy itd". Wtedy nikt nie będzie miał do nich problemu. Jak chcą się bawić w firmę europejską z rzeszą kooperantów to niech ponoszą konsekwencje takich akcji zarówno pozytywne jak i negatywne.

uwaga_groźnyinwestor
05-08-2014, 20:34
Skoro Stolbud autoryzuje wykonawców to niech łaskawie jeszcze ich przeszkoli, audytuje co jakiś czas, i usuwa tych co nie spełniają jakiś tam kryteriów jakościowych. Jeśli tego nie robi, a tego nie robi co widać po Ekoproficie, to niech te wszystkie pomyje które się wylewają na tym forum trwają dalej jako ostrzeżenie dla innych.

Jak nie umieją kontrolować firm montujących to niech usuną ze strony odnośniki "autoryzacja, salon firmowy itd". Wtedy nikt nie będzie miał do nich problemu. Jak chcą się bawić w firmę europejską z rzeszą kooperantów to niech ponoszą konsekwencje takich akcji zarówno pozytywne jak i negatywne.
Podpisuje sie pod powyzszym obiema rękami :)

kmordzak
16-09-2014, 17:53
Mam bardzo negatywne doswiadczenia z firma Stolbud. Mnie okna sprzedawala firma Stolbud Legionowo. Okna zamowilam na czerwiec 2014 roku, jedno okno nadal nie jest sprawne (cena okolo 10.000 pln duze okno HS) i mialo zostac wymienione we wrzesniu 2014 roku. Jednak firma postanowila sobie rozwiazac umowe bo nie spodobal im sie ton z jakimi rozmawiam. Trudno nie stracic cierpliwosci. Nie jestem w stanie skonczyc elewacji dzieki Stolbudowi bo nie jest zakonczony montaz okien. Cala 3 miesieczna wspolpraca byla okupiona wiecznym zwlekaniem. Umawialisie na termin okien jednego dnia, stawilismy sie na budowie (biorac dzien wolnego) okna nie przyjechaly, nastepnego dnia przyjechala tylko czesc okien. I kolejnego dnia tak w kolko .... nie polecam

Tomaszs131
16-09-2014, 21:00
Widze grono "zadowolonych" klientow wciaz sie powieksza...
Jak dlugo jeszcze owa firma bedzie nabijac ludzi w butelke?:bash:

innyinwestor
23-01-2015, 13:26
Widać że masa ludzi niezadowolonych szuka sprawiedliwości w sieci :(
Czytam ten temat i inne i co scyzoryk się w kieszeni otwiera! Aż się zarejestrowałem i piszę.

Co do postów pisanych przez osoby które napisały 2 posty pół roku temu to szkoda gadać bo nie raczyły pewnie pamiętać że problem jest załatwiony a jak nie to nie był problemem bo nic nie piszą więcej.

Pisze tu widać parę osób które mają pojęcie o branży i realiach ale parę dosłownie :)

Duże echo o Stolbud Włoszczowa odbija się ze względu na temat Wrocławskiego dealera. Któryś z moich przedmówców już powiedział parę mąrych słów ale nie o tym chciałem napisać.

Prośba do pokrzywdzonego użytkownika pod tytułem UGI niech poda dokładne dane pomiarowe ze specyfikacji do umowy i wymiary otworów z budowy to chętnie powiem kto dał ciała! Nie wierzę że dealer stolbudu nie wpisał w umowie wysokości repera i wylewek (a jak nie wpisał to faktycznie ma problem)
A może niech się odezwie ktoś od Ekoprofit firmy bo dyskusja rozżalonego klienta z innymi rozżalonymi jest bez sensu bo nie ma faktów!

Fakt Stolbud Włoszczowa mógł nawet nie mieć pojęcia co planuje na montażu Ekoprofit czy jak oni się tam nazywali! Jako fabryka już pewnie dali pstryczka w nos dealerowi ale umówmy się jeden czarny baran w stadzie nie czyni go czarnym!! To jest też wielki interes i masa pieniędzy w obrocie, więc klientów (dealerów) nie odstrzela się z dnia na dzień.

Okna nie są z gumy i inwestor musi mieć świadomość że nie da się ich rozciągnąć ani skrócić więc inwestor z kierownikiem budowy albo wykonawcą powinien określić reper i to jest świętość!

uwaga_groźnyinwestor
06-02-2015, 22:40
Nie bedziemy odgrzewac starych kotletów, powiedziane na temat Ekoprofit i Stolbud Włoszczowa było.
Moje zdanie nie uległo zmianie, wciąż nie polecam i nigdy nie raczę, wręcz przeciwnie.

Jakie obowiazki nalezec do kogo powinny chyba kazdy wie.
Zycze udanych wyborów firm wykonawczych i producentów.

marcin.nowak.67
10-02-2015, 06:19
Też nie polecam tej firmy... U mnie ani jedno oko nie otwiera się poprawnie, a doprosić się o regulację nie idzie...

theme
14-02-2015, 13:33
Drzwi wewnątrzklatkowe nie lepsze od Waszych opinii. Po miesiącu spaczenie było ogromne i przyznam się szczerze, że wolałem wywalić całość do kontenera i zamówić znajomym inne drzwi. Chcieli coś "na sztukę" do sprzedaży mieszkania ale to przeszło moje najczarniejsze sny.

Tomaszs131
14-02-2015, 13:55
Jak widac taka jest polityka firmy. Na sztuke i byle do przodum:bash:
Mozesz chociaz powiedziec jaki byl koszt owych drzwi?

theme
14-02-2015, 14:03
"Groszowy" - liczyłem się z tym, że to nie jakaś półka jakościowa (jakakolwiek), bo skrzydło w okolicach 500zł jak dobrze pamiętam - a było to lat kilka wstecz. MFD z okleiną - pilśnia - MDF - to nie miało prawa przeżyć ale żeby aż tak.

Inwestorka2013
26-05-2015, 13:53
Niektórzy mówia o nich StolPaw nie bez powodu

http://www.youtube.com/watch?v=1UgDGJKJKX8

edit.
filmik usuniety po 2 miesiacach walki dogadałem sie z firmą jesli ktośbędzie miał z nimi problemy prosze o Priv dam info jak postępować

Dzień Dobry,

nie polecam usług przedstawiciela Stolbudu Ekoprofit z Wrocławia.

Drzwi wewnętrzne są całkiem ładne. Nie mogę jednak wypowiedzieć się co do okien.

Oto moja historia: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?227424-Jak-zakup-okien-mo%C5%BCe-sparali%C5%BCowa%C4%87-budow%C4%99-i-zdrowie-Stolbud-W%C5%82oszczowa-Ekoprofit/page37&highlight=ekoprofit

Jestem zainteresowana kontaktem w tej sprawie.

Pozdrawiam,

theme
28-05-2015, 08:04
Chyba lepiej bezpośrednio z producentem (gwarantem) lub firmą z którą współpracowałaś rozmawiać. Poprzez forum wylejesz żale ale chyba nie dojdzie do jakiegoś skutecznego rozwiązania, choć próbować warto. Nie bronię firmy tylko podpowiadam jak najlepiej załatwiać sprawę.

dbx
25-03-2016, 08:47
Nie bedziemy odgrzewac starych kotletów, powiedziane na temat Ekoprofit i Stolbud Włoszczowa było.
Moje zdanie nie uległo zmianie, wciąż nie polecam i nigdy nie raczę, wręcz przeciwnie.

Jakie obowiazki nalezec do kogo powinny chyba kazdy wie.
Zycze udanych wyborów firm wykonawczych i producentów.

Dla nowych klientów to nie kotlet.
Pytanie jest następujące; co trzeba zrobić, by klient przed zakupem wiedział co go czeka, wiedział jakie są warunki tzw. gwarancji tego co produkuje Stolbud.
Mało osób czytuje fora, stąd mało ich wie, co będzie po zakupie.
W naszym przypadku, zakup był rekomendowany przez znajomego "dilera-montażystę". Dobrego w tym tyle, że diler chce pomóc. Stolbud niestety nie.
Konkluzja może być taka, że producenci, w coraz liczniejszej liczbie, stawiają wyłącznie na zysk ze sprzedaży. Resztę, czyli to co wynika po tym, w zasadzie mają w dupie.

theme
26-03-2016, 08:41
Nie jest to prawdą, że producent stawia wyłącznie na zysk. Nie piszę tu o Stolbudzie czy innej konkretnej firmie, a ogólnie o branży.
Jeśli masz zapisy z karty gwarancyjnej to tak czy siak gwarant (producent) musi ponieść odpowiedzialność. Jeśli zachowuje się niepoważnie to sprzedawcy nie chcą z nim współpracować, bo tak na prawdę cała złość wyładowywana jest na sklepie a nie producencie.

Są też firmy, które w razie pomyłki biją się w pierś, przepraszają i dokładają starań aby pomóc Klientowi. Pomyłki się zdarzają - czy to w produkcji, czy w dostawach. Najważniejsze jak dana firma jest w stanie poradzić sobie z takim problemem.

Diler też ma tu sporo do powiedzenia, bo często jest mediatorem pomiędzy Klientem finalnym a producentem. Jeśli KAŻDE zamówienie u niego jest pilne i zawsze zależy czyjeś życie od takich drzwi u tego konkretnego dilera to producent każde zamówienie będzie traktował normalnie. A jak na prawdę będzie potrzeba przyspieszenia zamówienia to robi się ból i wina zwalana jest na producenta.

Pewnie w innych dziedzinach gospodarczych jest podobnie, ale chciałem uświadomić niektórym że nie zawsze producent jest tym złym. Raz jeszcze podkreślan - nie piszę tu o Stolbudzie czy jakimś konkretnym Dilerze, a co całej branży drzwiowej.

dbx
26-03-2016, 13:55
Nie jest to prawdą, że producent stawia wyłącznie na zysk. Nie piszę tu o Stolbudzie czy innej konkretnej firmie, a ogólnie o branży.
Jeśli masz zapisy z karty gwarancyjnej to tak czy siak gwarant (producent) musi ponieść odpowiedzialność. Jeśli zachowuje się niepoważnie to sprzedawcy nie chcą z nim współpracować, bo tak na prawdę cała złość wyładowywana jest na sklepie a nie producencie.

Są też firmy, które w razie pomyłki biją się w pierś, przepraszają i dokładają starań aby pomóc Klientowi. Pomyłki się zdarzają - czy to w produkcji, czy w dostawach. Najważniejsze jak dana firma jest w stanie poradzić sobie z takim problemem.

Diler też ma tu sporo do powiedzenia, bo często jest mediatorem pomiędzy Klientem finalnym a producentem. Jeśli KAŻDE zamówienie u niego jest pilne i zawsze zależy czyjeś życie od takich drzwi u tego konkretnego dilera to producent każde zamówienie będzie traktował normalnie. A jak na prawdę będzie potrzeba przyspieszenia zamówienia to robi się ból i wina zwalana jest na producenta.

Pewnie w innych dziedzinach gospodarczych jest podobnie, ale chciałem uświadomić niektórym że nie zawsze producent jest tym złym. Raz jeszcze podkreślan - nie piszę tu o Stolbudzie czy jakimś konkretnym Dilerze, a co całej branży drzwiowej.


Szkoda, że nie piszesz konkretnie, szkoda, że piszesz o całej branży, bo szkoda jest taka, że niczego wartościowego nie napisałeś.

Zaopatrz się w druk tzw. karty gwarancyjnej producenta; przeczytaj co podlega a co nie podlega gwarancji; zorientuj się z czym klienci mają kłopoty. Po tym, w miarę możliwości, zestaw to wszystko w jedno i pomyśl, czy to, co piszesz, jest warte pisania.