PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt dolnego źródła



michal.bdg
09-12-2010, 23:38
Witam dostałem wstępną wycen na pompę ciepła z firmy Sekut dla dolnego źródła z bezpośrednim odparowaniem. Dom parterowy pow. do ogrzania 120m. Zaproponowano mi pompę mocy 9 KW w cenie 16 000. Cena tylko za pompę do tego dochodzi montaż, elementy hydrauliki oraz dolne źródło, i tu jest moje pytanie. Ile pętli (metrów )może ono mieć dla mojego domu i jakie to mogą byc koszty. Zakładam że prace ziemne wykonam we własnym zakresiie. Warunki ziemne na działce to wysoki stan wód gruntowych oraz gleby gliniaste, czy to dobrze rokuje dla sprawności pompy.
-Michał

photos
10-12-2010, 10:16
Kiedys miałem podobna wycena z Climakomfort z grudziądza. Pompa Neura i też z bezpośrednim odparowaniem. Dla pompy o podobnej mocy kolektor policzyli mi chyba 4 x 75 m za około 6 - 7 tys.

Jastrząb
10-12-2010, 10:30
Witam dostałem wstępną wycen na pompę ciepła z firmy Sekut dla dolnego źródła z bezpośrednim odparowaniem. Dom parterowy pow. do ogrzania 120m. Zaproponowano mi pompę mocy 9 KW w cenie 16 000. Cena tylko za pompę do tego dochodzi montaż, elementy hydrauliki oraz dolne źródło, i tu jest moje pytanie. Ile pętli (metrów )może ono mieć dla mojego domu i jakie to mogą byc koszty. Zakładam że prace ziemne wykonam we własnym zakresiie. Warunki ziemne na działce to wysoki stan wód gruntowych oraz gleby gliniaste, czy to dobrze rokuje dla sprawności pompy.
-Michał
2 lata temu Climie Komfort za 5 wiazek po 75m dla pompy 10KW, (sprezarka 2,5kW), zaplacilem 1000ojro netto. Do tego koparka wyszla okolo 1000PLN, bo byl to caly dzien kopania praktycznie. Dom 145m uzykowej, kolo 180 podlogowki. Przy mrozach ostatnio po -15C PC chodzila okolo 12h/dobe.

Tylko ze Clima twierdzi, ze wiazki sa fabrycznie w Austrii montowane/sprawdzane i napelniane propanem. Wiec na plac budowy wjechala pompa razem z wiazkami jako nierozlaczna calosc.
Jesli u Ciebie kolektor jest osobny, napelniany na placu budowy itd, to moze wyjsc odrobine drozejm, mysle.

pozdrawiam,
marcin