PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna mineralna ursa 150mm



Robert999
12-12-2010, 20:15
Witam.Mam zamiar zakupić wełnę na ocieplenie poddasza i zastanawiam się nad (URSA 150mm) aktualnie jest na nią dobra cena ok.10złm/2...
jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam że dach jest pokryty dachówką,
-Czy można stosować tą wełnę do poddaszy,i czy grubość 150mm wystarczy,?
proszę o poradę, ewentualnie czy ktoś ją założył-jaki efekt.?

Sebxyz
16-12-2010, 07:49
Witam.
Ja mam położoną urse df 35 lub 39 (nie pamiętam) 20 cm między krokwie i 10 cm na krokwie (na mijankę). Dach też mam kryty dachówką ceramiczną. Ta wełna jest przeznaczona na ocieplenie dachów. Dom ocieplony był w grudniu zeszłego roku i wszystko jest ok. Wadą albo pewnym niemiłym zaskoczeniem był zapach tej wełny po rozpakowaniu (zapach moczu), ale po dwóch tygodniach, około przykry zapach się ulotnił.
Pozdrawiam
Sebxyz

Rom-Kon
26-12-2010, 08:10
oj Kolego widzę że nie masz bladego pojęcia o poddaszu... 15cm wełny do dawało się za Gierka jak węgiel był tańszy od barszczu!!! Dziś absolutne minimum to 20cm ale zaleca się 25cm.. wiecej informacji znajdziesz tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...

Jest co czytać! :D

jozek131
09-01-2011, 23:29
Żeby przez następne lata nie wydawać dużo na ogrzewanie to dzisiaj potrzeba w izolację zainwestować . 15 cm to można dać w ciepłych krajach a nie w Polsce .Jak chcesz dobrze zaizolować to zastosuj pianę poliuretanową paro-przepuszczalną SELECTION500 jej wystarczy 13 cm i masz ciepły dom bez mostków termicznych które występują przy wełnie mineralnej .zwrot różnicy cenowej co dzisiaj więcej wydasz to gwarantuję że w przeciągu 2 sezonów grzewczych zwróci ci się :yes: