PDA

Zobacz pełną wersję : podział działki w trakcie budowy



januszmusiał
13-12-2010, 11:31
Witam :)

Jestem obecnie na etapie budowy domu jednorodzinnego, dom obecnie znajduje się w stanie surowym zamkniętym, dom stoi na działce teścia który napisał mi oświadczenie w którym wyraził zgodę na to żebym się budował na jego działce, dodatkowo działka ta jest podzielona na dwie działki i mój dom stoi zarówno na jednej jak i na drugiej działce. Na taki stan działek zostało wydane pozwolenie na budowę i warunki zabudowy. Dom buduję systemem gospodarczym i jego wykończenie planuje za jakieś 3-4 lata. Kierownik budowy powiedział że dopiero po odebraniu domu będę mógł na nowo podzielić działki tak aby dom stał tylko na jednej i która zostanie na mnie przepisana. Moje pytanie brzmi czy muszę czekać aż do odbioru domu, czy nie mógłbym najpierw scalić tych działek i na nowo podzielić tą działkę tak żeby dom stał tylko na jednej, i można byłoby już ją przepisać notarialnie ??, czy w przypadku nowego podziału działki nie pojawią się problemy z odbiorem domu ?? Bardzo proszę za informację na ten temat :)

Tomkii
13-12-2010, 19:31
Jak nie chcesz kłopotów to nie ruszaj. Pół roku odkręcałem :(
Stracą ważność wydane wstępne warunki zabudowy przede wszystkim. Z pozwoleniem też może być problem.

plamiak
14-12-2010, 05:57
Ja podzieliłem działkę w trakcie budowy. Zaczęliśmy budowę bliźniaka na działce będącej współwłasnością. WZ i pozwolenie jedno na całą budowę wystawione na mnie, moją żone i moich rodziców - żeby było śmieszniej my budowaliśmy naszego bliźniaka na kredyt hipoteczny. Przy odbiorze wpisałem formułkę "znajdującego się na działce nr 433/3 powstałej z podziału działki 433/2" wszędzie przeszło bez problemu.

mynia_pynia
14-12-2010, 11:19
Można dzielić. Tyle samo problemów co ze zmianą nazwiska w trakcie, nr porządkowego.
Moje pozwolenie na budowę jest wydane na poprzednie nazwisko, w trakcie budowy nastąpiła zmiana numeru adresowego nieruchomości, zmieniła mi się nazwa gminy.
W papierach nic nie zmieniałam, wszystko mam w wersji pierwotnej, przy odbiorze zrobię tak jak powinno być.

O jeszcze robiłam zamianę szamba na oczyszczalnie i musiałam mieć wprowadzoną zmianę, a miałam już nowe nazwisko, ale kto by się tym przejmował, że mam nowy dowód osobisty, podawałam wszystko ze starego (z uciętym rogiem ;), podpisywałam się dawnym podpisem, dałam stary adres i zero problemów - papier przyjmie wszystko.

Projekt przyłącza wodociągowego też był robiony na stare dane.

Gębal
14-12-2010, 11:44
My też dzieliliśmy i o dziwo nie potrzebne są żadne formalności jeżeli nie zostaną naruszone WZ albo MPZP, czyli na przykład po podziale nie okaże się, że procent zabudowy będzie przekraczał dopuszczalny. Żeby było śmieszniej to my zrobiliśmy tak, a był MPZP: 1. wystąpilismy z wnioskiem o wydanie PNB, 2. zaczęliśmy podział działki, 3. otrzymaliśmy PNB i rozpoczęliśmy budowę, 4. Zakończyliśmy podział działki, a co do pozwolenia, to w architekturze powiedziano nam, że ich to nie interesuje zbytnio, bo i tak musi być zgodnie z WZ albo MPZP i to się okaże przy odbiorze. Ot i wsio

januszmusiał
14-12-2010, 20:21
Można dzielić. Tyle samo problemów co ze zmianą nazwiska w trakcie, nr porządkowego.
Moje pozwolenie na budowę jest wydane na poprzednie nazwisko, w trakcie budowy nastąpiła zmiana numeru adresowego nieruchomości, zmieniła mi się nazwa gminy.
W papierach nic nie zmieniałam, wszystko mam w wersji pierwotnej, przy odbiorze zrobię tak jak powinno być.

O jeszcze robiłam zamianę szamba na oczyszczalnie i musiałam mieć wprowadzoną zmianę, a miałam już nowe nazwisko, ale kto by się tym przejmował, że mam nowy dowód osobisty, podawałam wszystko ze starego (z uciętym rogiem ;), podpisywałam się dawnym podpisem, dałam stary adres i zero problemów - papier przyjmie wszystko.

Projekt przyłącza wodociągowego też był robiony na stare dane.


Bardzo dziękuje za wyczerpującą inforamcję :)