PDA

Zobacz pełną wersję : Ms tytan termo+roleta nadstawna beclever- mur trójwarstwowy!!!PRAWIDŁOWY MONTAŻ!



TOMEKUN
13-12-2010, 15:16
Witam, jestem po wstępnych rozmowach z gościem z Ms, jako że w domu będzie pompa ciepła i że sporo zainwestowałem w mur trójwarstwowy chciałbym mieć dobrze osadzone i zabezpieczone przed wilgocią i wiatrem okna.
Okna Ms tytan termo + roleta nadstawna BeClever po poprawkach która wejdzie do sprzedaży w styczniu - jest lepiej docieplona oraz zmieniony system kotwień - podobno dużo lepszy produkt ( czy to prawda to nie wiem ale mam te informacje od kolegi który tam pracuje - współczynnik u=0,5 a był u=1,0 ).
Niestety podczas prac murarskich dałem się namówić na chyba nie najlepsze rozwiązanie, mianowicie otwór na kasetę rolety jest ograniczony od wewnątrz nadprożem (i tu jest to poprawne rozwiązanie - chyba) potem jest luka w ociepleniu ( 15 cm wełna) na ową kasetę i na zewnętrznym murze także nadproże jest opuszczone tak żeby zakrywało puszkę a powinno być wyżej aby puszka była widoczna i można ją było całą docieplić, teraz zmieści mi się góra 5 cm wełny miedzy zewnętrznym nadprożem a kasetą - jak dobrze pójdzie. Kombinuje jak tu lepiej docieplić puszkę ponieważ wiem od innych użytkowników tego systemu że musi być on dobrze ocieplony. Docieplę okno wełną albo styrodurem wewnątrz wnęki okiennej na równi z ramą ale nie wiem czy to wystarczy?
Co do samego montażu - ma to być montaż ciepły czyli w ociepleniu wraz z foliami z zewnątrz i wewnątrz i tu moje pytanie - czy wnęka okienna musi być otynkowana (czytałem na forum że tak ) a Pan z Ms powiedział że nie musi ale jakoś nie widzę możliwości dokładnego przyklejenia foli do tak nierównej powierzchni???
Kolejną wątpliwość wzbudza u mnie sam otwór okienny w którym murarze całą wełnę zakryli cienkim styropianem (fotka)- po co nie wiem ale tak zrobili a WYDAJE mi się że wełna powinna dotykać ramy okiennej - co sądzicie na ten temat?W razie co styropian można wydłubać i dać wełnę do samej ramy.
Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Tomasz3389633900

jareko
13-12-2010, 20:08
dobrze zrobiłeś - puszki od zewnątrz się nie dociepla

TOMEKUN
13-12-2010, 20:10
A to mnie zdziwiłeś!!! A czy mogę docieplić wnękę okienną np. wełną albo styrodurem o grubości 3-5 cm - tak na równi z ramą?Pozdrawiam

jareko
13-12-2010, 20:17
możesz z zewnątrz robić co chcesz gdyż w niczym to nie przeszkadza ale też niewiele pomoże - prowadnice możesz w całości zakryć - i tak są odkryte, skrzynkę też - i tak wiatr po niej hula jak chce - istotne jest byś poza systemową wkłądką styropianowa docieplil od srodka jesli walczysz o W energii

TOMEKUN
14-12-2010, 11:27
Dzięki rozumiem ale jeszcze odnośnie tego styropianu zamontowanego przez murarzy wewnątrz wnęki- czy tak ma być?To jest poprawne rozwiązanie?Pozdrawiam Tomek

TOMEKUN
28-12-2010, 20:00
Hey czy nikt nie podpowie mi co z tym styropianem w tych wnękach- czy tak to ma wyglądać????Dziękuje i pozdrawiam Tomek