PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza - minimalizacja grubości - jak/czym?



Croolick
13-12-2010, 20:03
Walczę o każdy centymetr wysokości poddasza. Co dodać i jak do klasycznego ocieplenia 15+5 by poprawic parametry izolacyjności?
Dziękuję za każdy realny pomysł jako, że czas na wybory niespodziewanie mi się skrócił. :D

DonGemolo
13-12-2010, 23:22
Daj piany 15cm i po sprawie.

el_hogar
14-12-2010, 06:35
Pytanie: czy ma być ciepło i tanio, czy tylko ciepło ....
Mam zastosowane u siebie płyty szalunku nakrokwiowego firmy BACHL (cos podobnego robi także polski BALEXMETAL.
Między krokwie zamierzam dać płyty PU :

http://bachl.de/uploads/media/BACHL_tecta-self_PUR_03.pdf

Wsp lambda tych płyt = 0,027 - 0,028. Mocowanie trochę bardziej czasochłonne niż wełna mineralna, ale współczynnik lepszy i dodatkowo materiał niewrażliwy na wilgoć.
Grubości: 80, 100, 120 i 140 mm.
Podałem link do niemieckiej stron, gdyż polska jest bardzo uboga (podobno "in construction...")
Sprzedają przez autoryzowane hurtownie w Polsce.
Uprzedzam jednak - tanio nie będzie.

pozdrawiam,

Zbyszek

Croolick
14-12-2010, 22:41
Dziękuję Wam bardzo. Z racji pracy jestem poza domem i dostepem do netu od 7 do 24. Zaraz sie wgryzam w temat. Piana jak napisał FlashBack odpada, oczywiście nie podałem najważniejszego - czyli dach już jest, tak więc opcja docieplenia nakrokwiowego również odpada. A szkoda.

Najrozsądniejsze wydaje się zastosowanie wełenki o najlepszych parametrach czyli na dzień dzisiejszy to Multimax Isovera i Df 32 Ursy. Jezeli nie ma innych mozliwości ( cudownych) foli pecherzykowych etc. to pozostanę przy tym.
.
.
.
.
.
.
.
.
. z szybkich obliczeń wychodzi Toprock Rockwoola 20cm opór 5,7 versus Multimax 20cm opór 6,6. czyli wychodzi na to, że 20cm Multimaxa to tak jak 23cm Toprocka. 3cm do przodu to już coś :). Pozostaje oczywiście kwestia ceny.
Zastanawiam sie tylko jak ociepla sie tym Multimaxem skoro jest w płytach. Z rolki pewnie idzie łatwiej i odpadu mniej(?).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Dobra, sprawdziłem ceny. Multimax zabija. Przy powierzchni ~300m2 nie znajduję uzasadnienia cenowego/ekonomicznego. :( Wychodzi raptem 2-3 razy drożej. Życia nie starczy by się to zwróciło.

Croolick
15-12-2010, 10:30
to w krokwie super mata lub ursa :/ i na podniesienie oporu pod krokwie multimax.
cena nie jest taka straszna. porownaj ceny dystrybutorow.

Amen:) Co prawda skalne lobby stresuje mnie, że szklana to szybkoosiada i ciągnie wodę ale nie dam się. Supermata jest teraz chyba na welonie więc może mi nie zjedzie na dół. ;)

Przy okazji dłubiąc w ofercie ISOVERa trafiłem na Folię KM Duplex.

http://www.isover.pl/Nasza-oferta/ISOVER-Vario-KM-Duplex-folia-paroizolacyjna

Cena nie zachęca ale brzmi kusząco dla kogoś kto z racji mocno połamanego dachu może mieć tu i ówdzie problemy z prawidłowym zwentylowaniem połaci.
Warto? Miałem zamiar dać jakiąś aluminiową co by mi ciepełko odbijała....

P>S.FlashBack`u>>> godzina 7.05 i odpowiedź gotowa. Albo masz ADHD albo dobry towar. Tak czy inaczej dziękuję. :)

ddoommiinniikk
15-12-2010, 17:41
Słyszałem o wynalazku pod nazwą onduterm (ondutherm(?)), taka błyszcząca folia. Cena tego cuda miała wynosić jednak w granicy 50 zł za mkw. - chyba niemało..