PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór okna - POMOCY!!!



ancymonka
08-03-2004, 13:39
Pomóżcie!! Mam kilka ofert i mętlik w głowie. W podobnej cenie (1.100 już ze wszystkim) są następujace okienka:
1. 5 i 6-komorowy Aluplast (w zależnosci od producenta bądź dystrybutora)
2. 3-komorowe VEKA Euroline
3. 3-komorowe VEKA Softline AD
4. 3-komorowe KBE
I co wybrać? Kierować się ilością komór czy profilem okna?
Z góry dziękuję za każdą wskazówkę!!

galber
08-03-2004, 13:43
Ja zakupiłem okna Thermoplast z serii Royal 5-cio komorowe. Mają na razie 9 miesiący i jest OK. Może jeszcze poszukaj takiej oferty.

ancymonka
08-03-2004, 14:13
A, dodam, że za jakieś 200 zł mniej mogę mieć 3-komorowe Aluplasty. Korci mnie :).

Diego
08-03-2004, 14:20
Słyszałem, że profil aluplasta żółknie, no ale to może być plotka. Sam wziąłem okna Pomorskiej Fabryki Okien (Tytanowe) 5 komorowe.

Gość1
08-03-2004, 14:25
Z tych okien co podałaś, zastanowiłbym sie nad 5 Komorowym Aluplastem lub Veką Softline. Ogólnie profil Veki jest lepszy od Aluplasta, ale ilość komór w profilu powoduje że aluplast będzie cieplejszy od veki. . Bardzio ważną sprawą jest wybór dobrego producent. Zły producent nawet z najlepszego profilu zrobi badziewie. Na twoim miejscu sprawdziłabym, na jakich okuciach produkowane są okna oraz czy producent posiada dokumenty dopuszczajace do obrotu i stosowania w budownictwie( certyfikat lub deklaracje zgodnosci (potwierdzoną badaniami)z aprobatą techniczna). Jeżeli wybierzesz już firmę to zwróć dużą uwagę na montaż okien. Każde okno można jeszcze w czasie montażu poprawić albo zepsuć.
Wybór nalęży do Ciebie. Powodzenia.

gość 1
08-03-2004, 14:31
--------------------------------------------------------------------------------

Słyszałem, że profil aluplasta żółknie, no ale to może być plotka. Sam wziąłem okna Pomorskiej Fabryki Okien (Tytanowe) 5 komorowe.


Wybrałeś Brugmanna AD. Przyzwoity profil, chociaż z tytanem to on nie ma nic wspólnego oprócz koloru klami i okuć.

gość 1
08-03-2004, 14:38
--------------------------------------------------------------------------------

Słyszałem, że profil aluplasta żółknie, no ale to może być plotka. Sam wziąłem okna Pomorskiej Fabryki Okien (Tytanowe) 5 komorowe.


Wybrałeś Brugmanna AD. Przyzwoity profil, chociaż z tytanem to on nie ma nic wspólnego oprócz koloru klami i okuć.

Diego
08-03-2004, 14:44
Ten "GOŚĆ" z Tytanowymi to ja byłem. Wiem oczywiście, że nie są tytanowe - to tylko ich nazwa handlowa. Faktem jest natomiast że są naprawdę ładne (jak dla mnie - pewnie też kwestia gustu) no i wysokiej jakości.

Gość1
08-03-2004, 14:51
Muszę przyznać że w M&S rzeczywiście dbaja o jakość, ale jeżeli miałbym wybierać to zatanowiłbym się na profilem Salamander (brat Brugmanna) który jest bardzo ładny ( oczywiście kwestia gustu), a przy tym ścianki profila są tłuste( grube). NIestety obecnie wszyscy profilowscy starają się pocieniać swoje profile, dajac przy okazji cienitką stal zbrojeniową. Takie okna niestety nie są dobrej jakości i długo nie bedą poprawnie służyły.

i&w
08-03-2004, 22:10
Sprawdz ceny Gebauera.Pożądna firma.Robią nie tylko drewniane.

Wojto
08-03-2004, 23:30
Radziłbym przy wyborze okna zwracać uwagę przede wszystkim na jakość okuć i jakość (i liczbę) uszczelek

Nulla
09-03-2004, 00:51
Sprawdz firmę Goran z Lublina ( mają odziały też w innych miastach)
my mamy ich okna od 1.5 roku nic nie żółknie , nic nie blaknie, wszystko ok.
a .. oni robia w kilku systemach i nie tylko plastik
w razie co mogę dać telefon

ancymonka
09-03-2004, 06:52
Pomóżcie!! Mam kilka ofert i mętlik w głowie. W podobnej cenie (1.100 już ze wszystkim) są następujace okienka:
1. 5 i 6-komorowy Aluplast (w zależnosci od producenta bądź dystrybutora)
2. 3-komorowe VEKA Euroline
3. 3-komorowe VEKA Softline AD
4. 3-komorowe KBE
I co wybrać? Kierować się ilością komór czy profilem okna?
Z góry dziękuję za każdą wskazówkę!![/quote]

Jeśli chodzi o okucia, to sprawa wygląda następująco:
Aluplast na okuciach Winkhaus i Maco
Veka Euroline na okuciach Winkhaus
Veka Softline na okuciach Roto
Kabe na okuciach Siegenia

A te 3 komorowe Aluplasty, które mnie korcą ze względu na cenę, są na okuciach - do wyboru Winkhaus i Roto. O Winkhausie słyszałam same dobre opinie - a jak wygląda sprawa Roto?
Że Aluplasty szybciej żółkną - też słyszałam, ale tak, jak większość - słyszałam, ale nikt naocznie jeszcze tego nie stwierdził :).
Co do uszczelek - wszystkie wymienione przeze mnie okna mają po 2 uszczelki, natomiast 3 posiadają te 6-komorowe Aluplasty. Wszystkie te okna pochodzą od "normalnych" producentów, a nie od Witka-Sprytka z przydomowego garażu. Natomiast montaż dokonywany jest albo przez producenta (jeśli kupię w zakładzie produkującym), albo przez przedstawiciela danego producenta (jeśli kupię u dielera).
LICZĘ NA WASZĄ POMOC I OPINIE!!

pchelek
09-03-2004, 07:59
Nie widziałem zażółconych Aluplastów. Widziałem inne okna - ale przyczyną zażółcenia była zła technologia wytłoczenia profili [wadliwa mieszanka polichlorku ze złymi dodatkami]. Ale to w jednej partii wyrobów i z roku 1998. Profile czasami żółkną, ale to rzadko, jak są bardzo kwaśne deszcze i do tego uszczelki są z gumy i do tego źle zwulkanizowanej a nie z EPDM [to takie miękkie tworzywo sztuczne. Wtedy z gumy wyłazi siarka co zażółca profile - ale to rzadko.
Okucia są praktycznie takie same. Jak go zwał tak go zwał.
Zastanawia mnie ta niska cena [porównywalna do pozostałych] Aluplasta 5 i 6-komorowego. To większy profil, szczególnie ten 6-komorowy [ma szerokość 80 mm]. Ciekawe skąd tak niska cena, przecież tworzywa jest znacznie więcej. Zastanawiam się gdzie jest ta oszczędność. Chociaż znam firmę co robi na 3-komorowych i na 6-komorowych Aluplastach i ceny ma jednakowe. Na jednych "traci" na drugich "odbija sobie".
Tak więc trudno doradzić, szczególnie, że nie wymieniasz producentów. Do tego - jaki jest montaż i za ile. Jak za 15 zł od metra obwodu okna to goń takich daleko. To montażyści co samą pianką okna montują i na najwyżej dwie kotwy z blachy wycięte. Prawidłowy montaż to ok. 30-35 zł z metra obwodu okna.
Jeśli chodzi o ranking to ustawiłbym tak:
Miejsce pierwsze Aluplast 5 i 6-komorowy.
Miejsce dwugie -VEKA Softline i KBE
Miejsce trzecie VEKA Euroline [ale jedną nogą na drugim miejscu. To prawie to samo co VEKA Softline.
Trudny wybór przed Tobą.
Poszukaj jeszcze VEKA Perfectline, SALAMANDER, SCHUCO.
Już wtedy będziesz miała mętlik totalny.
Pozdrawiam[/list]

ancymonka
09-03-2004, 08:16
Zacznę może od teho, co jest najtańsze, czyli 3-komorowych Aluplastów. Tu wybór mam pomiędzy producentem SCORPIO z Lubina (i bezpośrednio tam kupowałabym okienko; montaż ok. 27 zł za metr obwodu) a DOBROPLASTEM (zakup u dielera; montaż ok. 25-26 zł za metr obwodu).
VEKA Softline 3 komory - dystrybutorem jest VIDOK, nie mam pojęcia, jak wygląda produkcja?? Montaż 45 zł za metr obwodu.
VEKA Euroline 3 komory - producentem jest M&S, kupowałabym u dielera. Montaż 35 zł za metr obwodu.
Aluplast 5 komór - producentem jest IR-Plast, kupowałabym u dielera. Montaż ok. 25-26 zł za metr obwodu.
Aluplast 6 komór - wspomniana fabryka SCORPIO Lubin. Montaż ok. 27 zł za metr obwodu.

Jeśli chodzi o polecane tu inne profile (np. Salamander, Goran) - w moim regionie takowych nie ma.

09-03-2004, 10:45
Co znaczy montaż?
Zamontowanie okien w nowych otworach, wymiana okien ze starych, czy z obróbka po montażu czy bez????

ancymonka
09-03-2004, 11:07
Podane przeze mnie ceny dotyczą montażu pełnego, tj. wymontowania starych okien, zamintowania nowych i obróbki murarskiej.

gość 1
09-03-2004, 12:34
Jeżeli chodzi o Salamandra to polecam firmę Okno-Dom z Lublina.
Firma Vidok jest również dobrym producentem i mozna ją polecić, a poza tym robi na przyzwoitym profilu Veka Softline, chociaż Veka posiada profil 5 komorowy Perfectline. Według mnie należy zapomnieć o profilach Veka Euroline, oraz aluplascie 3 komorowym. Oba profile nie sa dużo warte oraz przeznaczane dla ubogich(nie obrażając nikogo). Pozostałe wymiienione aluplasty są ok ze wskazaniem na 6 komorowy. Posiada on 3 uszczelki co zwiększa szczelność i akustyczność okna oraz szerokość profila wynosi 80 mm co daje dobre właściwości fizyczne.
Wszystkie wymienione przez Ciebie okucia są ok. Cena montażu powyżej 35 zł za metr jest już wysoka, chociaż na tym elemencie nie należy w żaden sposób oszczędzać.
Wybór jest ciężki i należy do ciebie.

gość 1
09-03-2004, 12:37
Jeżeli chodzi o Salamandra to polecam firmę Okno-Dom z Lublina.
Firma Vidok jest również dobrym producentem i mozna ją polecić, a poza tym robi na przyzwoitym profilu Veka Softline, chociaż Veka posiada profil 5 komorowy Perfectline. Według mnie należy zapomnieć o profilach Veka Euroline, oraz aluplascie 3 komorowym. Oba profile nie sa dużo warte oraz przeznaczane dla ubogich(nie obrażając nikogo). Pozostałe wymiienione aluplasty są ok ze wskazaniem na 6 komorowy. Posiada on 3 uszczelki co zwiększa szczelność i akustyczność okna oraz szerokość profila wynosi 80 mm co daje dobre właściwości fizyczne.
Wszystkie wymienione przez Ciebie okucia są ok. Cena montażu powyżej 35 zł za metr jest już wysoka, chociaż na tym elemencie nie należy w żaden sposób oszczędzać.
Wybór jest ciężki i należy do ciebie.

ancymonka
11-03-2004, 13:13
No i zdecyduję się najprawdopodobniej na okna Veka z Vidoku. I mam nadzieję, że nie będę żałować...?