PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy - wpis wykonawcy



bartosz11
14-12-2010, 08:35
Witam
Buduje dom metodą gospodarczą. Umówiony jestem z jednym z wykonawców, że po dobrze wykonanej robocie drzemy umowę, nie wystawiamy faktury, nie płacimy podatków itd. Czy w takim wypadku wykonawca ów może odmówić mi wpisana się do dziennika jako wykonawca? Bo jeśli się wpisze to będzie musiał wystawić fakturę?

pozdro
p.s. i proszę o nie dywagowanie nt. czy dobrze zrobiłem godząc się na darcie umowy.

aglig
14-12-2010, 09:22
Sprawę reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

§ 9. 1. Do dokonywania wpisów w dzienniku budowy upoważnieni są:
1) inwestor,
2) inspektor nadzoru inwestorskiego,
3) projektant,
4) kierownik budowy,
5) kierownik robót budowlanych,
6) osoby wykonujące czynności geodezyjne na terenie budowy,
7) pracownicy organów nadzoru budowlanego i innych organów uprawnionych do kontroli przestrzegania przepisów na budowie - w ramach dokonywanych czynności kontrolnych.

Jeśli więc wykonawca nie jest upoważnionym kierownikiem budowy ani upoważnionym kierownikiem robót budowlanych wpisać się nie może.
Kierownika zgłasza się do nadzoru budowlanego wraz z oświadczeniem o podjęciu obowiązków oraz kopią uprawnień budowlanych i wpisu do izby.

Przy okazji czytałeś to
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170399-Bezpodstawne-żądania-wykonawcy

bartosz11
14-12-2010, 09:30
Jeśli więc wykonawca nie jest upoważnionym kierownikiem budowy ani upoważnionym kierownikiem robót budowlanych wpisać się nie może.

Kto ma zatem wpisać do dziennika wykonawcę robót budowlanych? Inwestor, kierownik? Czy wykonawca (jeżeli już przez kogoś zostanie wpisany) ma się podpisać pod tym, przyklepać pieczątkę? Czy wpis wykonawcy/wykonawców jest konieczny?

kamykkamyk2
14-12-2010, 09:35
U mnie do dziennika budowy dane elektryka i firmy dekarskiej wpisywał kierownik budowy, bo reszta była robiona metodą gospodarczą.

aglig
14-12-2010, 12:14
Czy wpis wykonawcy/wykonawców jest konieczny?
Nie jest konieczny