PDA

Zobacz pełną wersję : wypełnienie szpar po zamontowaniu okien????



ramzes wielki
14-12-2010, 19:21
Witam.
Mam zamontowane okna + drzwi wejściowe do domu. Po opiankowaniu przez montażystów pozostawiłem to na rok czasu, teraz zamierzam dobrze te szpary czymś wypełnić bo wiecie pianka po jakimś czasie się utlenia a poza tym jakoś pianka mnie do końca nie przekonuje jako dobra izolacja...
Proszę czym dobrze wypełnić te szpary tak żeby było dobrze na 100 lat....

bwojtek
14-12-2010, 19:33
poza tym jakoś pianka mnie do końca nie przekonuje jako dobra izolacja...
Proszę czym dobrze wypełnić te szpary tak żeby było dobrze na 100 lat....
Podrzyj futro z norek na strzępy i zmiel w młynku. To doskonały materiał izolacyjny. Piankę poliuretanową wymyślił jakiś niespełna rozumu naukowiec ale i tak wszyscy wiedzą, że ona nie do końca przekonuje jako dobra izolacja:mad:

czmirek
14-12-2010, 19:38
slyszlaem ze do zatyknia dziur dobre sa tampony pogadaj z dziewuchami pewnie maja, moga byc uzywane

robertsz
15-12-2010, 09:01
Tynk C-W

ramzes wielki
15-12-2010, 14:08
widzę że macie zajebi... doświadczenie w sprawach budownictwa. A elita na forum z was nie zła... nie brał bym od was pod uwagę porady w sprawie zbicia budy dla mojego psa.

finlandia
15-12-2010, 14:40
Ramzes,
koledzy pewnie byli pewnie nadwyrężeni ciężkim dniem, a i Twoje pytanie.. jest z natury tych bardzo oczywistych.
Wystarczy sięgnąć do wątków typu "szukam dobrych okien" i tam co chwila jest odpowiedź.
Wg. najnowszych wytycznych pianka powinna być zabezpieczona taśmą /folią paroprzepuszczalną od zewnatrz i paroszczelną wewnątrz, z tym że teraz to "popij wodą" bo idealnie jej nie przykleisz.
Normalnie piankę zasłania się tynkiem, ociepleniem + klej itp. Tak się dzieje na 90% budów. Proste, oczywiste, ale wiesz już że mogą być lepsze rozwiązania.
Poza tym 100 lat... optymista jesteś. Idę o zakład że za ok 20 lat stolarkę wymienisz na nową.

robertsz
15-12-2010, 19:48
Mało tego w ciągu 100 lat pies się przekręci 20x i ta buda co ją wspólnie zbijemy będzie do wyrzucenia.

Człowieku stawiasz idiotyczne pytania dostajesz idiotyczne odpowiedzi.
Każdy stara się dostosować pułap myślowy do Twoich pytań.
Proste jak metr bednarki w piaszczystej glebie.

_FIX_
15-12-2010, 19:53
Najlepsza rada na Twój problem: " przyjdzie kit i będzie git".

T12345T
15-12-2010, 21:51
Witam.
Mam zamontowane okna + drzwi wejściowe do domu. Po opiankowaniu przez montażystów pozostawiłem to na rok czasu, teraz zamierzam dobrze te szpary czymś wypełnić bo wiecie pianka po jakimś czasie się utlenia a poza tym jakoś pianka mnie do końca nie przekonuje jako dobra izolacja...
Proszę czym dobrze wypełnić te szpary tak żeby było dobrze na 100 lat....

Korkiem

ramzes wielki
16-12-2010, 17:44
Słuchaj człowieczku, pułap myślowy widzę to ty masz bardzo przyżiemny....
Musisz troszeczkę się dokształcić...

IVO333
16-12-2010, 19:12
Faraonie, zmiłuj się. Udowodniłeś już wszystkim którym się wydaje że wiedzą coś na temat montażu stolarki że myślą schematami, gdzież im do Twego lotnego umysłu wizjonera :-( To forum Cię ogranicza, nie daj się ;-)

P.S. Chyba mam! Wspomniałeś o 100 latach. Najstarsze okna jakie wymieniałem miały co prawda tylko około 80 (przedwojenna willa) i uszczelnione były włosiem z końskiego ogona. Włosie było w idealnym stanie. Nie spotkałem trwalszego materiału uszczelniającego. Jeśli pomogłem to cieszę się, a jeśli nie ? Chciałem dobrze, oszczędź mi prawdy o lotności mego zaściankowego umysłu.

Pozdrawiam

_FIX_
16-12-2010, 20:26
Hmmmm z końskim włosiem to się jeszcze nie spotkałem. Ale zdarzały się: gazety, pakuły, szmaty.