PDA

Zobacz pełną wersję : Budma 2011



emirat
15-12-2010, 17:03
Hej ojciec mnie wysyła po raz pierwszy na budme żebym się porozglądał, nigdy nie bylem w poznaniu powiedzcie gdzie tam można spać żeby była cena w miarę i warunki dobre? tylko żadnych novotelow po 800zl z warunkami jak za późnego PRL proszę. I przy okazji co można robić ciekawego w Poznaniu wieczorami? Znacie jakieś fajne miejsca?

Jarek EM08
15-12-2010, 20:17
1. A powiedz w jakim celu Cię ten ojciec na tę Budmę wysyła? Bo osobiście jako budujący się poznaniak twierdzę, że wizyta tam to strata czasu. No chyba, że nie jesteście budującymi się i wybierasz się tam w celach "biznesowych".

2. Nie raz spałem w Novotelu (oczywiście nie w Poznaniu) i nigdy nie narzekałem. To nie jest przecież klasa budżetowa, tylko średnia, więc zawsze jakiś tam standard trzyma. Jak Ci się nie podoba Novotel, to zawsze możesz wypróbować IBISy.... Mamy ich dwie sztuki.

3. Poznań piszemy z dużej litery...

xTomek82x
17-12-2010, 16:05
No zakładam, że po deski sie nie wybiera :D

Ja byłem rok temu na budmie, spałem w jakimś nowym hotelu w stylu włoskim, chyba nawet się tak nazywał właśnie - hotel włoski - blisko targów i rynku, więc wieczorem możesz spokojnie wyskoczyć na kolacje bez przedzierania sie przez cale miasto, a i rano na targi dotrzesz szybko, ja w tym roku przyjechac nie moge bedzie kto inny od nas z firmy.

A co do miejsc, to na pewno stary browar (o ja oryginalny :D) Z klubów mogę polecić Tobie buddha bar i dyskoteka pod piano barem w starym browarze, nie pamietam jak się nazywa.

Pozdro i powodzenia!

emirat
22-12-2010, 20:00
Kolego pamietasz na jakiej ulicy jest ten hotel włoski albo adres ich strony?

xTomek82x
23-12-2010, 19:40
Kolego pamietasz na jakiej ulicy jest ten hotel włoski albo adres ich strony?
Sprawdziłem na mailu, adres to hotelwloski.pl a ulice sam sobie sprawdź na ich stronie bo nie chce mi się grzebać

MarcelK.
29-12-2010, 12:06
Wiesz co ja nocowalem w Edisonie, jest troche daleko, ale taksowka i naprzod.
To jest pod Poznaniem, wiec mysle, ze powinno byc mniej korkow i chyba nawet szybciej dojedziesz niz z samego miasta. Ceny sa ok, ladny hotel i milo.

DACxxxAZ
29-12-2010, 19:05
Nocowałem w Polonezie. Ja ich mogę polecić bo nas tolerowali ale oni nas nie polecą bo trochę nabroiliśmy :) Jest się na czym położyć tylko problem z wprowadzeniem przytulanki :)

Elfir
25-01-2012, 22:47
Odradzam wizytę na Budma. Chyba kryzys. Kilka pawilonów pustych, inne nie zapełnione do końca (np. pawilon z rozwiązaniami do budownictwa energooszczędnego), co kiedyś się nie zdarzało.
Brak dużych producentów (np. Oknoplast, Hekaplast, Amberline, Urzędowski, grupa silikaty, Xella). Steico w porównaniu z latami ubiegłymi ma małe stoisko.
Jedyne co się broniło to drzwi z niższej półki - był Pol-Skone, Classen, Masonite, Dre. Podobno gdzieś był Hormann, ale pawilon z bramami obejrzałam po łebkach.
Z wytwórców materiałów do budowy ścian w zasadzie tylko Solbet i Wienerberger rzuciły mi sie w oczy.
Z dachów to głównie Roben zajmował duża powierzchnię.
A z blach Prószynski.

forumuser
26-01-2012, 16:00
Odradzam wizytę na Budma.

Że też dopiero teraz to przeczytałem.... Oczywiście tam polazłem i w pełni potwierdzam slowa Elfir. Dla "wykańczającego się" inwestora w tym roku prawdziwa bieda.

aadamuss24
26-01-2012, 16:08
Jutro się wybieram, pewnie potwierdzę opinię :) Jest pawilon chińczyków ? pozdr adam

Elfir
26-01-2012, 17:32
jest pół pawilonu chińczyków. Chyba mają nr 12. Pusto, głucho.

Załamka, jeśli chodzi o rekuperatory - jest tylko Nikol i Bartosz z małymi stoiskami i stoisko zbiorcze kilku firm, w którym leżały ulotki rekuperatory.pl

PC też symbolicznie.

Nie znalazłam firm od ogrzewania podłogowego (Wawin, TECE, Purmo)

Kominki Piotr Batura
26-01-2012, 19:27
Jestem na targach KOK w Wels (też coś w stylu energooszczędnych).
W porównaniu z zeszłym rokiem też skurczone , ale nieznacznie.
Austria nie jest podatna na kryzys tak jak reszta świata.

lesz
27-01-2012, 09:12
tez wczoraj się wybralem i potwierdzam, chyba cena stoisk przegania wystawcow z budmy.
do reku dodam jeszcze provent/mistral, byli schowani za brassem
hoorman mial dosc duze stoisko - ciezko je przeoczyc
sporo producentow drzwi i drewnianych okien
z duzych plastikow fakro sie pokazalo
z inych mnie interesujacych, kilkanascie firm oferujacych systemy kominowe
byl tez pawilon o dachu/pokrycia blaszane, ale akurat ten pominalem z braku czasu/brak zainteresowania
niestety targi chyba powoli sie koncza :/ bedzie jak z polagra, motor show, itd... :( jakbym mial zaplacic za wejscie, bylbym lekko wk.. na szczescie dzieki uprzejmosci jednego z wystawcow (i forumowego bywalca) dostalem od niego zaproszenie.

a kryzys widac, hostess jakos mniej i niektore takie...mnniej urodziwe ;)

Elfir
27-01-2012, 12:05
Ale producent drzwi Centurion zorganizował sobie pokazy legionistów :D

hormana przeoczyłam, bo halę z bramami przeleciałam, bardziej szukałam drzwi zewnętrznych
Mistrala nie znalazłam.

finlandia
27-01-2012, 14:39
Firmy okienne od lat skromnie uczestniczą w targach. Urzędowski ostatni raz to był chyba w 2004r. Inni podobnie.
Są tam dwa rodziaje firm:
1. Bardzo bogate które nie wiedzą co robić z kasą (tych było mniej)
2. Głodne sukcesu (te były, ale w skromniejszej oprawie niż zwykle).
Targi WindoorTech (okienno-drzwiowa część Budmy) będą za rok są cyklicznie co 2 lata na przemian z chyba najważniejszymi targami w Norymberdze.
Stolarka drzwiowa faktycznie byla godnie reprezentowana przez Pol-skone, DRE, Centurion, Eclisse - systemy przesuwne).
Wyjątkiem był Internorm z Austrii.. oj widać że to lider w Europie. Poskie "ideały" czy "najlepsze okna" /bez kitu/ do pięt im nie dorastają.

Elfir
27-01-2012, 14:46
finlandia - ja doskonale pamiętam Amberline z ich gołymi modelkami biegającymi po MPT z ramami okiennymi w rekach.
Pamiętam Oknoplast z duża wystawą.

Powiesz coś więcej o Internorm? Mieli zaje... okna. Nawet nie wiedziałam, że tak można wykańczać profile - szyba nachodziła na profil od zewnątrz tworząc jednolitą szklaną powierzchnię od zewnątrz, bez ram.

aadamuss24
27-01-2012, 14:51
Elfir od ogrzewania to. za inne targi - Instalacje.

Elfir
27-01-2012, 14:57
Adamuss - podzielili? Bo kiedyś pamiętam, że rurki oglądałam na Budmie.

finlandia
27-01-2012, 16:43
Bo ja wiem..
jak na nasze warunki są strasznie drodzy..
ale z drugiej strony, jakby tak wyszukać podobne rozwiązania w Polsce (a są) to pewnie różnica nie byłaby aż tak kosmiczna:) Z powodów ekonomicznych nie przyglądałem im się aż tak bardzo jakby należało.
Po niedzieli na oknoteście wpadnie jakiś artykuł, bo sądzę, że Test ich znów zauważył.
Zapomniałem już o tych modelkach.. a i Oknoplastu - na prawdę - nie pamiętam:)

Elfir
27-01-2012, 16:50
Finlandia - pocieszaj mnie, najwyżej sobie wytłumaczę, że musiałabym mieć dwa razy większy kredyt, aby sobie pozwolić na taki design. Albo, ze takie rozwiązania są do dupy :)

kurt76
27-01-2012, 17:06
Odnosnie Austrii i ich technologii budowlanej... mam bliska rodzine w Austrii, ostatnio bylem tam dwa lata temu - poraz pierwszy jako swiadomy "inwestor" ;)

No i poczulem sie jak w bajce animowanej. Te male miasteczka w Karyntii... tak jak piszecie ta stolarka, te tynki, te kolory.... i wszystko... wrecz nierealne.

Kominki Piotr Batura
27-01-2012, 22:00
Odnośnie designu ram okiennych, poszedłem chyba "po bandzie" :D .

erniej
02-02-2012, 22:41
Oprawa okna o której pisze Elfir rzeczywiście imponująca. Podpinam fotkę większego przeszklenia. Robi wrażenie.

Niemile mnie zaskoczyło, że instalacje są i innym terminie. Miałem sobie przejaśnić kilka kwestii odnośnie instalacji a wyszło na to, że sobie zaciemniłem kwestię stolarki :-)

A życie nocne- przynajmniej w czwartek kwitło- przeciwnicy ACTA do 4 rano wyrażali dość głośno niezadowolenie...

finlandia
03-02-2012, 17:36
U nas też się takie okna robi. Zdaje mi się że rok temu widziałem podobne okna na wystawie Braci Bertnard.

Kominki Piotr Batura
04-02-2012, 11:56
Co do INSTALACJI w kwietniu zapraszam do naszej hali.:)

Powierzono mi organizację panela zduńskiego na tej edycji
targów. Będziemy lepić po nowemu i po staremu , gliną.

Będzie oczywiście "przekrój", nie tylko zduństwo.



http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=mpt%20kominki&source=web&cd=1&ved=0CDsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fkominki.mtp.pl%2F&ei=GxwtT_KuIMXSsgb4iY3xDA&usg=AFQjCNEBaiOkVkKq03If6hWt7g3X9GkiVg&sig2=l2SxD-5ob6cF_24OchLYTg&cad=rja

erniej
04-02-2012, 21:54
Finlandia: oglądam stronę Bertrand. To jednak nie jest to samo, bo oni robią takie cuda ale w aluminium a ta moja fotka, to ciepłe drewienko, ale dzięki - dryndnę do nich.

Piotr Batura: jakby Ci się nudziło, to może byś mi zrobił kominek, co? ;-) No, to jest serio poważna oferta- lokalizacja Zawiercie, czyli mniej niż 100 km, kominek wybrany KF Design Linea DF 1180 2.0 lub inne sugestie, problem- krótki komin, projekt na http://dom.vi.pl Co do szczegółów proszę o kontakt.....

Napisz coś więcej o tym szkleniu z poprzedniego postu. Podoba mi się, bo widać na taj fotce że lubisz kominy :-) Mam nadzieję, że podobnie u mnie będzie widać że lubię beton :-)

Kominki Piotr Batura
05-02-2012, 08:35
Fajną chatkę budujesz :). Łaziska niestety nie te o których myślisz.
Z Łaziskami wiąże się anegdotka z życia wzięta. Wylądowałem
kiedyś zawodowo w Stuttgarcie. Emigranci ze śląska chcieli by
krajan zrobił im kominek. Trochę się zdziwili, że nie godom, ale
przypadłem im do gustu. Kominek mają z Wielkopolski :D

Gdybyś jednak chciał zobaczyć różnicę między wybranym przez Ciebie
wkładem, a porządnym, zapraszam do moich Łazisk .

Krótki komin ? Ile od posadzki do wylotu ?

----------
Szkło zespolone, wzmocnione, osadzone na żywca w ścianie. Początkowo
miałem podsypać ziemię do poziomu okien, ale jakoś mi przeszło (starzeję się :D).
Wewnątrz szkło jest do posadzki. Niewidoczna na fotce druga strona
budynku ma wykończenia pod szkłem z czarnego granitu . Między budynkiem
a trawnikiem nieregularna podsypka z kamieni, wykonana tak by nic nie
odgradzało tych elementów, ale jednocześnie trawa nie ma możliwości wrastać
w podsypkę.

Z trawą związana kolejna opowiastka. To co widać na zdjęciu, to stan po
budowie. Ekipa się mocno zdziwiła po zjawieniu się na placu budowy tej
hali. Usłyszeli, że trawa wokół budynku nie będzie zniszczona dalej niż na
30 cm od obrysu budynku, z wyjątkiem jednej dłuższej ściany. Tam mieli
dostęp i mogli szaleć. Mój spokój gdy to oświadczyłem był tak przekonujący,
że uwierzyli (nie od razu :D), co widać na załączonym obrazku.

erniej
05-02-2012, 14:44
A, to takie już czasy, że do Sztuttgartu bliżej niż do "prawdziwych" Łazisk ;-) Trawa rzeczywiście pięknie się uchowała, nawet wężyka nie widać ;-)

Mam nadzieję, że nie dasz się za długo prosić i podpowiesz mi co do tego wkładu kominkowego :-) Od posadzki do góry żelbetowego stropu jest 375 plus 75 cm do szczytu attyki, reszta komina będzie wystawać

Kominki Piotr Batura
05-02-2012, 21:47
Jak nie powstydzisz się tego wystającego kawałka komina i dasz
go z 1,5 - 2 m, to kominek będzie hulał . Kanał na cegłę 27 x 27,
to rura 250 mm wejdzie. Rura na powietrze do spalania fi 150 lub 160
ze spadkiem na zewnątrz. Wkład Spartherm, chyba że lubisz
eksperymenty. Ostatnio pod Częstochową w Twoich stronach
coś kleciłem. Może do tego czasu gierkówkę naprawią, to nie
byłaby "droga przez mękę" :D

erniej
06-02-2012, 16:23
dzięki, Piotrze- napiszę Ci PW bo zrobił się zbytni offtopic :-)