PDA

Zobacz pełną wersję : Odleglość od działki.



Piterpan
16-12-2010, 20:14
Witam,
Planuję na wiosnę rozpocząć budowę domu. Niestety mam wąską działkę. Projekt który sobie upatrzyłem wchodzi ledwo ledwo.
Dowiedziałem się, że jak działka ma szerokość mniejszą niż 16m to mogę wybudować dom ścianą bez okien na 1.5m, a ściana z oknami - 4m od granicy działki.
I teraz mam do Was pytanie te wymiary są do muru czy do okapu dachu ? jak do okapu to można to jakoś jeszcze przybliżyć ?
Pozdrawiam

_FIX_
16-12-2010, 20:45
Są to wymiary do muru. Przy mniejszej odległości, aby doświetlić wnętrze domu, możesz mieć zamiast okien luksfery (pamiętaj, że są zimne) lub okna fixy z szybami piaskowymi.

Piterpan
17-12-2010, 13:53
Są to wymiary do muru. Przy mniejszej odległości, aby doświetlić wnętrze domu, możesz mieć zamiast okien luksfery (pamiętaj, że są zimne) lub okna fixy z szybami piaskowymi.
Dziś rozmawiałem z architektem i nie do końca tak. 4m, ok okap może być np.80 cm. Ale przy postawieniu 1.5m od granicy okap nie może być już 0.8. W tym momencie 1.5m musi być od okapu. Więc mam problem. Bo brakuje mi 50cm.
Bo chyba dobrze liczę: dom 8.7 + 4 + 1.5 +0.8=15m Działka ma 14.5m. Nawet jak obetnę okap do 0.5m to braknie - wtedy 20cm (14.7m).
Ktoś miał podobny problem ? Jest jakieś sensowne rozwiązanie ?? No bez okapów to lipa, bo będzie deszcz zacinał.

robert skitek
17-12-2010, 17:30
Przy mniejszej odległości, aby doświetlić wnętrze domu, możesz mieć zamiast okien luksfery (pamiętaj, że są zimne) lub okna fixy z szybami piaskowymi.
a to dla mnie coś nowego... mogę prosić o jakąś podstawę prawną?

wick
17-12-2010, 18:57
Piterpan 8,7 + 4 +1,5 = 14.2 czyli masz miejsce na okap 0.3 m
ale ta odległość to nie jedyny problem który czycha na Twoje marzenie

Piterpan
18-12-2010, 20:01
Piterpan 8,7 + 4 +1,5 = 14.2 czyli masz miejsce na okap 0.3 m
ale ta odległość to nie jedyny problem który czycha na Twoje marzenie
W ogóle to się okazało, że po pomiarach działka zwęża się w tym miejscu do 14m. No nic, już wybrałem inny projekt który też mi się podoba, po niedzieli jadę się dowiedzieć czy można i za ile wprowadzą kilka zmian. A o czym myślałeś mówiąc o problemach ??