PDA

Zobacz pełną wersję : Pianka zamiast papy pod styropian?



mtsw466
17-12-2010, 21:48
Gdzieś to już widziałem w jakimś dzienniku. Czy jest to dopuszczalne, zastosowanie zamiast papy pod styropian na podłogę pianki używanej pod panele podłogowe? Jest cieplejsza, jeżeli będę uważał nie powinna się potargać, można ją położyć na większą zakładkę, jest tańsza i miękka - łatwo się ją kładzie. Na to folia budowlana 0,3 i dalej już standardowo.

bladyy78
18-12-2010, 11:19
Papa to papa nie zastąpi jej pianka!. Piankę możesz dać pod folie dzięki czemu folia się nie poprzeciera w kontakcie z chudziakiem.

mtsw466
18-12-2010, 20:10
no i dodatkowo się folia nie poprzeciera

Jarek.P
18-12-2010, 21:29
A czemu akurat pianka podpanelowa? Czemu nie np. papier śniadaniowy? Albo stare gazety? Byłoby jeszcze taniej i równie bezsensownie.

Papa ma zapewnić szczelność, pianka owej szczelności nie zapewni.

J.

sacha
18-12-2010, 21:45
Ja się domyślam, że zamiast papy jest właśnie folia 0.3 mm a pianka zabezpiecza tę folię przed przecieraniem.

mtsw466
19-12-2010, 18:20
Dokładnie, tak jak podejrzewa sacha. Chudziak, pianka a potem folia 0,3. Niektórzy twierdzą że przy ogrzewaniu podłogowym i papie pod spodem czasami czuć nieprzyjemny zapach. Przecież są tacy którzy na chudziak dają również grubą folię którą wcześniej wykorzystują do izolacji poziomej murów.

bladyy78
19-12-2010, 20:06
Papy na chudziaka dawać nie trzeba jeżeli mamy niski poziom wód gruntowych. Co do folii to tak na marginesie radze kupować filie atestowane, mimo że są raz droższe. Niestety cena idzie z jakością nie dawno właśnie stałem przed dylematem jaką folię kupić i szanowny sprzedawca oświecił mnie i pokazał różnice miedzy folią atestowaną i ta bez atestu po obejrzeniu oby dwóch nie miałem wątpliwości którą wybrać. Nie ma foli 0,3mm jest folia typ 300 i ona niby powinna mieć 0,3 grubości czy ma to nie wiem, ale wiem że ta nieatestowana typ 300 to nawet nie ma tyle co atestowana typ 200.